Lg 37le5500

nus

New member
Po 5 miesiącach stwierdzam mając lg 37le5500, że zrobiłem błąd nie kupując odpowiednika firmy Samsung. Obsługi DTS przez playera mkv jak nie było tak nie ma ( serwis zapewniał mnie o trwająch intensywnych pracach), oferta internetowa chodzi o przeglądanie stron jest marna. Wydaje się, że Lg olało rozwój tej opcji , a konkurencja czyli Samsung kładzie pod tym względem resztę na łopatki.
 

Kolina

Member
W pelni sie z Toba zgadzam aczkolwiek tak jak wczesniej pisalem po rozmowach z pracownikami LG firma nie przewidywala implementacji DTS-a gdyz za duzo musieliby zaplacic za licencje.
Ja osobiscie pozbylem sie mojego LE5500 i od kilku dni jestem mega szczesliwym posiadaczem Samsunga D5500 (DTS chodzi pieknie, divxy nie przycinaja/klatkuja, dzwiek w mp4 z dzwiekiem w AAC idzie po optyku na amplituner w pelnym 5.1 a nie tak jak w LG w PCM 2.0).
 

Kolina

Member
W uzupelnieniu - Smart TV w Samsungu jest calkiem calkiem. Praktycznie to samo co w LG plus VOD TVP, IPLA i masa masa innych... :)
 

nus

New member
Kolina oglądałem specyfikację techniczną SAMSUNG UE37D5500 . ach ten DTS, ogólnie sam design jest ładniejszy u konkurencji.

Mam już też oficjalne informacje LG
Na chwilę obecną ze względu na koszty licencyjne firma LG nie planuje wprowadzenia obsługi formatu DTS do swojego sprzętu.
Owszem, przez pewien czas trwały prace nad wprowadzeniem formatu DTS, ale ze względu na wspomnianej wyżej koszty- zostały one zarzucone.

ja: Ale pan grabowski stwierdził że są planowane prace
ja: a termin w którym mogę oddać zakupiony sprzęt już minął ( hehe lol)

ja: a co z netcast?
ja: kiedy będą dodane inne portale internetowe?
ja: czy na to też firma lG ma w...ne

Co do rozwoju usługi netcast stoi to pod dużym znakiem zapytania (hehe)
Trwają prace nad wprowadzeniem dodatkowych portali do usługi NetCast, nie posiadamy informacji kiedy zostaną one wprowadzone ani czy będą dostępne zarówno dla platformy NetCast 1.0 (dostępnej w modelach z roku 2010), czy tylko dla NetCast 2.0 (dostępnej w modelach tegorocznych).

(przypuszczam, że dla netcast 1.0 czyli dla mojego modelu prace już zostały zarzucone (hehe dobry zwrot)).

I tak się klienci łapią na technologie, których rozwój na samym początku jest zarzucany (lol piękne słowo). Dziwna strategia firmy ale ty drogi użytkowniku forum nie daj się nabierać na takie sztuczki. Nie po to dałem odpowiednio więcej za telewizor stawiając na innowacje, żeby usłyszeć że projekty są zarzucone.( ach zarzucone)
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
No to dostales potwierdzenie tego co ja wiedzialem od poczatku odnosnie DTS-a. Jesli chodzi o Samsunga to jak narazie jestem mega zadowolony-wszystko smiga ladnie i z dzwiekiem 5.1 tam gdzie powinno :) :p
 
Do góry