LG CINEMA 3D – telewizor LG LW4500 - wszystko o serii W 4500

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG CINEMA 3D – TELEWIZOR LG LW4500
lg-television-LV4500-large.jpg
logo-energy-plus_star.jpg
cinema3D.jpg
ips.jpg
ledplus.jpg
2Dto3D.jpg
MCI-600.jpg
fullhd_09_small.jpg
MCI-400.jpg
3XHDMI.jpg
3Dmultiinput.jpg
tvDigital.jpg
dlna.jpg
divXplusHD.jpg


Telewizor LED LG CINEMA 3D LW4500 to połączenie innowacyjnej technologii
CINEMA 3D, inteligentnych funkcji Smart TV oraz stylowego wzornictwa.
TV LW4500 dostępny jest w rozmiarach 55, 47, 42 i 32 cale.
Najważniejsze funkcje: LED Plus, CINEMA 3D, Motion Clarity Index 600Hz, USB
2.0, 3xHDMI 1.4 ver., obsługa pilota Magic,
Rozdzielczość: 1920x1080
Kontrast: 7 000 000:1
Czas reakcji matrycy: 2.6 ms
Motion Clarity Index: 400 Hz
System udoskonalenia płynności obrazu TruMotion: 100 Hz
Typ okularów 3D Polaryzacyjne CINEMA 3D, 2 pary w zestawie
Konwersja obrazu 2D do 3D (wejścia RF, HDMI, USB, DLNA, Component,
Composite, RGB)
Kąt widzenia: 178/178 st.
Moc RMS 10W + 10W
System Surround Infinite 3D Surround
Dekoder MPEG-4 AVC(H.264) Tak
Obsługa DLNA brak
LG Electronics Polska
7
Wejścia/Wyjścia: RF – antenowe (T/C, satelitarne); HDMI; AV – wejście;
Component+Audio; Scart Full; Cyfrowe wyjście audio; RGB D-sub (15pin); PC audio;
LAN; wyjście słuchawkowe.
Cena detaliczna - brutto:
32LW4500 – 4099 zł
42LW4500 – 4949 zł
47LW4500 – 6399 zł
55LW4500 – 8999 zł

Lge.pl
 
Ostatnia edycja:

wombat193

Member
Już widzę pierwszą nieścisłość powielaną przez wszystkie media od wczoraj, a mianowicie:
we wstępie jest: "Motion Clarity Index 600Hz",
a potem jeden z punktów: "Motion Clarity Index: 400 Hz"
Co jest prawdą poza zabiegiem marketingowym i nazwą niewiele mówiącą zwykłym użytkownikom? :)
 

redlum

New member
Bez reklam
A co to dokładnie jest ten "Motion Clarity Index"?

Znalazłem coś takiego:
Wprowadzony przez LG parametr Motion Clarity Index (MCI) określa zdolność telewizora do udoskonalania płynności obrazu i eliminacji rozmycia obiektów w ruchu (MCI 600Hz dla modeli LW570S), uwzględniając systemy generowania dodatkowych klatek, skanowania podświetlenia i Local Dimming czyli ilości niezależnych stref podświetlenia.

W takim razie czym to się różni od TruMotion?
 

saper_1981

New member
Do uzytkownikow LG LW4500 - czy warto go kupic, bo obecnie z 7xparami okularow chodzi po 3450. I jak te okulary sie sprawuja ??? Chodzi mi o 3D, bo to ze nie bola oczy to wiem tylko mi chodzi o jakosc 3D. Czy jest tak samo dobra co w samsungach. Bo mam dylemat zakupowy, powyzsze LG czy samsung z serii 6100 ???
Dajcie znac, co o tym myslicie.
pzdr
 

saper_1981

New member
Witam czy telewizor 42LW4500 posiada tuner MPEG4?

Jezeli tak to jak szukac telewizji cyfrowej?

tak, ma tuner!!! ale jak szukac akurat w nim to nie wiem bo jeszcze go nie mam :p ale napewno w ustawieniach trzeba wybrac wybor kanalow z tv cyfrowej a nie analogowej i puscic z automatu bez ustawienia recznego. To jest przyklad z samsunga ktorego ustawialem u rodzicow. pzdr
 

kgr

New member
Witam. Kupił ktoś ten tv??
Jakie wrażenia??
Jet u mnie w promocji za 2900 i 7 par okularów
Warto??
czy może lg50pv350 albo panasonic tx-42s30e
 

mint539

New member
8)PEWNIE ŻE WARTO KUPIĆ!! 8)
Ja kupiłem tydzień temu i jestem pod wrażeniem, że LG tak bardzo sie postarał jeśli chodzi o TV.
Cena na rynku tak spadła że można już go kupić za 2600zł (42 calowy) - taki też kupiłem. Efekty 3D piorunujące jeśli chodzi o filmy SBS (obraz po prostu wychodzi z telewizora). Ja dostałem za ta cene dodatkowo 5 par okularów i 2 pary które były w zestawie w sumie 7 par okularów. TV posiada to wszystko co powinien wg mnie. Jakość wykonania jest bardzo dobra, no i wygląd niczemu sobie (dobrze sie prezentuje) Także jak ktoś do tej pory się zastanawia nad kupnem TO MÓWIE ŻE NA PRAWDE WARTO!! Inni producenci wtykają nam 3D migawkowe które jest bardzo drogie i ma do tego wady (mdłości, bóle głowy, nie da się zadługo oglądać w 3D) robią migawkowe żeby opłacało im się sprzedać i wcisnąć nam kit. Polaryzacja jest bardzo dobra tania i sprawdzona. Efekty 3D prawie jak w kinie!! POLECAM:-D
 

piotr10

New member
Bez reklam
Zastanawiam się, czy obraz 3d w dynamicznych scenach jest ostry , wyrazisty i płynny?
Kilka miesięcy temu jak myślałem o zakupie tv 3d wystraszyło mnie w lcd sony brak płynności obrazu ( tylko w 3d - tak jak by się nie zgrywały 2 obrazy ) a w plazmie Panasa VT 20 mocno za ciemny obraz.

Jak to jest z tym LG?
 

mizarialkor

New member
Witam. No i zakupiłem 47lw4500. Przyznam że po opiniach w necie miałem sporo obaw co do jakości w SD a tu pozytywne zaskoczenie. Mam na razie osiedlową kablówkę i pomimo tego jest całkiem ok ( a przesiadłem się z Toshiby ZF). Jeśli jest dobry sygnał to w ogóle nie mogę się doczepić. Jest niestety efekt teatralny w 100Hz. Ale.. no właśnie, IPS jest zdecydowanie szybsze od matrycy w Toshibie. To się da zauważyć i myslę że to nie jest jakieś subiektywne odczucie więc wyłączenie tego polepszacza na filmie specjalnie mi nie przeszkadza. Czerń - no pewnie mogłaby być lepsza ale jakoś dyskomfortu nie czuję - także w nocy - lokalne wygaszanie likwiduje problem pasów na górze i dole - są czarne i już a jesli ktoś napisze że mogą być czarniejsze - cóż pewnie mogą ale dla mnie jest ok. No i 3d. Taak... Najbardzie obawiałem się tej utraty rozdzielczości. Tylko że efekt jest tak świetny że jakoś nie zwracałem uwagi czy odczuwam ten wątpliwy jak teraz myślę dyskomfort. Aktywne - jak dla mnie - jednak zdecydowanie odpada - oczy nie takie czy cos :) Ale wiadomo co komu miód innemu trucizna - ja w każdym razie wybrałem. BR jak to BR dla mnie bez zarzutu. Zdecydowanie było warto. No i ta cena.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Dobrze to ująłeś, braki w rozdzielczości widać ale sam efekt 3d powoduje taki zachwyt, że człowiek na te linie po chwili nie zwraca uwagi :)
Ale dobre odczucia 3d zaczynają się jak tv ogląda się z bliska ( wtedy dopiero obraz do Ciebie wychodzi ) - dla 47 cali to ok 1 - 1,5 metra a tu już pasy są jednak widoczne.

Gratuluje wyboru i życzę zadowolenia ze sprzętu.

Dziwi mnie to, że piszesz o dobrej płynności - ja oglądając 570-tkę też 47 cali właśnie do płynności miałem największe problemy - gdyby nie to to już by u mnie stał lg 55" a tak to się rozglądam za aktywną technologią 3d:)

Kurcze może w tym markiecie :) mieli wyłączone ulepszacze płynności na tym tv?
 

mizarialkor

New member
Dziwi mnie to, że piszesz o dobrej płynności - ja oglądając 570-tkę też 47 cali właśnie do płynności miałem największe problemy - gdyby nie to to już by u mnie stał lg 55" a tak to się rozglądam za aktywną technologią 3d:)

Kurcze może w tym markiecie :) mieli wyłączone ulepszacze płynności na tym tv?[/QUOTE]

Wg mnie to nawet nadpłynność :) czyli ten efekt teatru. Ale żeby być dobrze zrozumianym - uważam że przy wyłączonym 100hz płyność z matrycy IPS jest lepsza niż z matrycy Pva (taka chyba była w mojej ZF). Miałem to jak na tacy kiedy miałem u siebie w domu Z ( z matrycą IPS) i ZF z matrycą samsunga. Z-ka z wyłączonym Active Vision Toshiby była prawie równie płynna jak ZF ips z włączonym - na moje oko. A w tym LG spoko oglądam filmy z wyłączonym polepszaczem i tylko czasami coś powlecze się smuzystego przez ekran. Z kolei mecz ustawiam na poziom wysoki 100hz i naprawdę już na nic nie narzekam (no - tylko na poziom naszej kadry :lol:) Generalnie zdaje sobie sprawę że nie jest to topowy model ale powtarzam jeszcze raz - spełnia moje wcale wygórowane wymagania i jest jak najbardziej ok.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Mi bardziej chodzi o płynność przy ruchach pionowych i poziomych kamery niż płynność przy statycznym kadrze np. lecącej piłki.
Jakie spostrzeżenia?
 

mizarialkor

New member
Mi bardziej chodzi o płynność przy ruchach pionowych i poziomych kamery niż płynność przy statycznym kadrze np. lecącej piłki.
Jakie spostrzeżenia?

Ciut gorzej radzi sobie z pionowymi ale powtarzam jakoś mnie nie razi. Toshibka potrafiła mnie wkurzyć czasami bardzo - tu raczej spoko chociaż może to psychologiczny efekt nowego tv :hmm: Generalnie czasami mi się wydaje że coś nam jednak ucieka przy opisywaniu zjawiska smużenia. No bo plazmy - czasy reakcji tak doskonałe a przecież wystarczy szybki ruch, jakies krajobrazy - przejechana panorama i już wyłączenie ostrości. To pewnie jeden z powodów że za każdym razem jak przymierzam się do zakupu plazmy to kupuję lcd - ka :lol: (to już mój czwarty tv). A co do piłki no to tu po włączeniu 100hz jest zdecydowanie lepiej niż w Toshibie - oj zdecydowanie. W Toście czasami zastanawiałem się czy moje Ative Vision w ogóle działa. Przy szybkich akcjach kiedy kamera ma spory ruch poziomy ogląda mi się wręcz lajtowo - no i nie mam aż takich obwódek wokół piłki ( w Toście miałem pierścienie jak u Saturna ). Tu widać że układ działa - wyostrza a w dodatku ma pewnie lepsze algorytmy bo wyliczenie klatki pośredniej jest zdecydowanie precyzyjniejsze.
 

don111

Banned
No bo plazmy - czasy reakcji tak doskonałe a przecież wystarczy szybki ruch, jakies krajobrazy - przejechana panorama i już wyłączenie ostrości. To pewnie jeden z powodów że za każdym razem jak przymierzam się do zakupu plazmy to kupuję lcd - ka :lol: (to już mój czwarty tv).
to nie smużenie i brak ostrości tylko judder, wina sygnału i takiej a nie innej ilości klatek
do eliminacji juddera są też systemy typu tych w LCD (np IFC w Panasonic)
nie wiem do końca jak z tańszymi LG i ich 100hz ale u mnie na LG 400hz jest bardzo dobrze w programach "na żywo", przyrodzie i przede wszystkim w sporcie, obraz jest idealnie płynny
filmów jednak nie da się oglądać, bo efekt teatru jest koszmarny
ja z kolei miałem LCD, potem plazmę i teraz wysokiego LEDa, następnym, już większym tv będzie z pewnością ponownie plazma (lub OLED)
 

mizarialkor

New member
to nie smużenie i brak ostrości tylko judder, wina sygnału i takiej a nie innej ilości klatek
do eliminacji juddera są też systemy typu tych w LCD (np IFC w Panasonic)
nie wiem do końca jak z tańszymi LG i ich 100hz ale u mnie na LG 400hz jest bardzo dobrze w programach "na żywo", przyrodzie i przede wszystkim w sporcie, obraz jest idealnie płynny
filmów jednak nie da się oglądać, bo efekt teatru jest koszmarny
ja z kolei miałem LCD, potem plazmę i teraz wysokiego LEDa, następnym, już większym tv będzie z pewnością ponownie plazma (lub OLED)

I ze 100hz jest spoko. Jak włączysz - jest płynnie i przyjemnie. Tylko na filmach i wielu reklamach po prostu lepiej to wyłączyć no chyba że ktoś to lubi albo jeszcze lepiej - próbuje sie przyzwyczaić. To zresztą cecha wszystkich takich układów z jakimi miałem do czynienia - tylko Toshiba nie robiła teatru no ale jak pisałem wcześniej za to dawała mierne efekty - przynajmniej u mnie. Zresztą gdzieś tu na forum czytałem - bodaj Kiki to napisał - że dla niego wszystko powyżej 100hz to właściwie marketing czy jakoś tak. W każdym razie też mi się tak zdaje no bo już te 100hz gwarantuje płynny obraz i równie płynny teatr na filmach jak z układem 200 czy 400 hz :eek:k: No i stąd mój wybór - kupić coś w miarę dobrego i mozliwie taniego - żaden model z wysokiej półki i poczekać jak Ty na Oled akceptując niestety wady obecnych rozwiązań a zaoszczedzoną gotówkę dalej odkładać. W każdym razie po kolejnym dniu z tym TV wciąż uważam że to bardzo dobry wybór - będę tylko musiał zainwestować w jakąś cyfrówkę bo na tej mojej kablówce mam raptem 3 programy o dobrej jakości a reszta jest oznaką sporej litości odbiorców dla dostarczyciela tej sieczki :lol:
 
Do góry