telewizor LCD LG37LC2R - co o nim możecie powiedzieć?

Rafalone

New member
Długo się zastanawiałem nad kupnem jakiegos telewizorka LCD 37 calowego.
Wybór padł na LG 37 LC2R. Cena zadowalająca ( dostałem go za 5200 ).Chciałem zapytać sie kolegów czy ktoś tez ma taki telewizorek i jak sie on ma do innych LCD oraz czy mój wybór był dobry ?
 

tat1

New member
LCD Lg37LC2R

od niedawna jestem jego posiadaczem i jak na razie moge tylko powiedziec, ze jest ok. Bardzo prosta obsługa , dość dobry odbiór z dachu i kabla (nie jestem bardzo wymagajacy), dobry dzwięk no i oczywiście cena. Jedyna wada na dziś to ogromny pilot - ale może sie czepiam:D
 

Rafalone

New member
A nie masz czasem wrarzenia ze obraz jest za ostry? Ja odbieram z cyfry i w zalezności jaki leci program musze nastawiać kontrast i kolory by było super.
Co do pilota mi pasuje, jest w sam raz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
uważam ,że uwzględniajac cenę do jakości / 4999 zł/ to dobry wybór.
Uwzględniając jakość - niestety nie . Prezentowałem to klientowi który zawitał w obecności czterech kolegów.
Koniecznie chciał kupić tani telewizor LCD 37" . Kiedy zobaczył go w akcji - to mimo różnicy ceny / w MM kosztuje 6499/ zrezygnował z zakupu.
Przerysowuje obraz , przekoloryzowuje go. Przypomina mi pierwsze tanie LCD.
Poziom porównań - mniej więcej na takim poziomie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5982
Dla mnie nie do akceptacji.
Klient wyszedł z TV JVC 37 S 60 . Dziś dostaliśmy / po raz pierwszy kosz słodyczy/podziękowanie - za super jakość - jak określił na piśmie.
Zwracam zawsze uwagę aby nie kupować ceny.
Tym bardziej ,ze zakup jest na ładnych parę lat.
Ale oczywiscie każdy ma własną wrażliwość i najważniejsze aby mieć własną radość jakości.
 

tat1

New member
Rafalone napisał:
A nie masz czasem wrarzenia ze obraz jest za ostry? Ja odbieram z cyfry i w zalezności jaki leci program musze nastawiać kontrast i kolory by było super.
Co do pilota mi pasuje, jest w sam raz.
istotnie na niektórych kanałach (cyfrowy polsat) mam takie wrarzenie ale drobna korekta i jest ok.
 

Rafalone

New member
Dzięki Kiki za odpowiedz. Napewno masz racje że ten telewizorek nie mozna porównywać do Sharpa czy JVC, ale ich ceny są niestety bardzo wysokie no i oczywiście tez bajerów maja dużo. Jednak po poprawnym ustawieniu wszystkich parametrów w tym LG obraz jest bardzo dobry jak dla mnie, napewno ty jako fachowiec widzisz różnice. Czy ten LG ma czujnik światła?
Jesli mógłbys mi jeszcze podpowiedzieć jakie DVD najlepiej do niego dokupić (czy ze złączem HDMI) lub cały zestaw kina domowego , ewentualnie czy lepiej poczekać i kupić juz DVD do oglądania płyt w HDTV?
Pozdrawiam i dzięki.
 

Rafalone

New member
Jeszcze jedno pytanie do Kiki, znalazłem w tym LG meni servisowe, Powiedz czy mozna w tym menu coś ustawic by było lepiej i jak sprawdzić jak długo ten telewizorek juz chodzi?
Dzieki z góry i pozdrawiam.
 

majster81

New member
czesc,
chcialem kupic ten tv, hmm zastanawiam sie teraz, co to znaczy przerysowuje obraz ?

drugie pytanko , kiki moze bedziesz znal odp, bo chodzi mi o component,
przegladajac tv lcd na allegro widzialem w opisach wyroznione dwa rodzaje component Y,Pb,Pr i component (480i-1080i), pytalem o to jednego sprzedwace ktory odpowiedzial ze tv z componentem (480i-1080i) obsłuży obraz tv wysokiej rozdzielczosci , a Y,Pb,Pr to standardowy component,
przy czym przeciez oba rodzaje wystepują w lcd ktore obslugują roz 1366x768, wiec... ? o co biega ? jak nie obsłuży - jak obsługuje wys rozdz.!

dzieki za ew odp.
pozdrawiam.
 

xroma

New member
Rafalone - ostrzezenie za złe umieszczenie wątku. Na przyszłośc proszę zadawać pytania w odpowiednich działach.
 

Karrlos

New member
Witam wszystkich
Mam możliwość kupieniaLG 32 LC2R za 3250 PLN.

Jak nie kupię tego to pewnie padnie na jakiegoś tradycyjnego SLIMA.
 

Karrlos

New member
Witam wszystkich
Mam możliwość kupieniaLG 32 LC2R za 3200 PLN.

Jak nie kupię tego to pewnie padnie na jakiegoś tradycyjnego SLIMA.

Czy za taką cenę się opłaca?
 

Rafalone

New member
Nawiązując do tematu. Nadal użytkuję ten tv i mam pytanie czy ten tv posiada własny skaler?
Pytanie wzieło sie z tąd ze od niedawna jestem posiadaczem kd onkyo 604/405 i testowałem wszystkie ustawienia. Skaler dvd bardzo ładnie konwertuje sygnał do 1080i, zaś na 1080p jest brak obrazu idzie tylko audio. Wyczytałem w instrukcji 405-ki ze aby odebrac ten sygnał tv musi miec skaler.
 
Do góry