lg 32LC2R proszę o opinie za i przeciw?

marmikol

New member
opinia o 32lc2r

Właśnie stałem się posiadaczem lg 32lc2r. Zanim sie to stało, szukałem telewizora dla siebie od prawie roku. Początkowo nosiłem się z zamierem kupna 26 cali, ale gdy zobaczyłem modele z głosnikami pod spodem, to zmieniłem zdanie i stwierdziłem, że 32 cale nie będą za duże. Moim zamiarem nie było kupienie lcd super wypasionego, bo odniosłem wrazenie, że ci, którzy to kupuja i tak nie potrafia z tego skorzystac. To tak, jak kupic osobie słuchającej disco polo sprzet grający wysokiej klasy. Chciałem mieć przyzwoity obraz z TV (mam cyfre+) oraz dvd. Telewizji nie poswiecam zbyt wiele czasu, ale czasami mam ochote obejrzeć dobry film.
Dkaczego wybrałem właśnie ten model LG? Po pierwsze, spodobał mi sie. To ważne, ale nie najważniejsze. Zacząłem więc badać kwestie jego możliwosci i doszedłem do wniosku, że na moje potrzeby to wystarczy. Mialem okazję przetestowac ten telewizor w sklepie i obraz dvd byl calkiem niezly z kiepskiego sprzetu i na slabym kablu. Stwierdziłem, że w domu mam lepszy sprzęt, do tego własciwy kabel i obraz bedzie swietny, tym bardziej ze do tej pory mialy maly telewizor Sony 21 cali w salonie 35 m2.
Pierwsze obserwacje:
1. obraz z kanałów dostępnych w cyfrze+ jest naprawdę przyzwoity, z niektórych bardzo dobry
2. obraz z dvd po euro jest ok, ale zamierzam podłączyc po komponencie i wykorzystam wtedy skanowanie progresywne
3. wielkim plusem jest to, że telewizor ma duże możliwości jeśli chodzi o ustawienie jakości obrazu, można operowac kontrastem, jasnościa, nasyceniem barw; mozna tez ustawic swoj własny obraz, mozna skorzystac z kilku propozycji fabrycznych np. ciekawy jest tryb dynamiczny; porównywałem z Panasonikiem lx60 i doszedłem do wniosku, że lg ma lepsze kolory, ale byc może jest to opinia subiektywna
4. duża ilość podłączeń
5. łatwość w obsludze, menu jest czytelne i proste
Mankamenty:
Jak na razie zauważyłem dwie wady:
1. słaba jakośc dżwieku, ale mnie to nie przeszkadza, bo korzystam z kina domowego Denon
2. instrukcja obsługi- ksiązka wazy prawie kilogram, ale nic sie z niej nie mozna dowiedzieć o parametrach telewizora czy funkcjach, którymi dysponuje; gdybym nie wiedział co to takiego XD, to z instrukcji sie tego nie dowiem; żeby móc wykorzystac możliwosci tego telewizora należy więc szukac informacji w innych miejscach
I na koniec uwagi ogólne
1. w skali 1-10 dam na razie 8, odejme dwa punkty za dzwiek i kiepska instrukcje, chociaz dla mnie nie jest to problem; chce byc jednak obiektywny
2. na plus duze mozliwoci ustawiania trybów obrazu
3. nalezy jednak pamietac, że jakosc obrazu zalezy nie tylko od telewizora, ale rownież od źrodla obrazu czuy jakości kabli
4. sa zapewne tacy, którzy uważaja, że samochód zaczyna sie od ferrari i podobnie jest z telewizorami- ponizej loewe nie schodza; pytanie tylko, czy warto przepłacać jeśli nie widzimy wiekszej różnicy albo różnicę tę da się zredukować dobrym ustawieniem czy kablami?
5. nie wchodziłem w szczegóły techniczne, bo nie jestem specjalista, a poza tym producenci lubia ogłupiac klientów parametrami (np. kontrast 5000), tylko co to w praktyce znaczy? jesli nas jakośc zadawala, to najwazniejsze
 

Emil

New member
W zasadzie się podpisuję pod powyższym. Jakość dźwięku to rzecz subiektywna - czytałem artykuł gdzie ten model zbierał pod tym względem bardzo pochlebne opinie.

Emil (32LC2R)
 

abdul

New member
czy to ryzyko??

Hej. To jest mój pierwszy post na tym forum także witam wszystkich bardzo serdecznie.

Ale do rzeczy.

Wiele sie pisze, że ten model ma dobry stosunek ceny do jakości ale generalnie mógłby być lepszy...

Ja poszedłem do sklepu mając upatrzone głównie 2 typy: LX60 i LC2R
Różnica w cenie między nimi jest dośc spora (ok 1000pln) ale jak się dobrze przyjżałem to w jakości juz niekoniecznie. Widocznie jak ktoś nie jest audiofilem to kupuje miniwieże tak samo ja widocznie nie jestem optofilem ;)

Rozpatrywałem też samsunga T51 ale to co go zabiło to straszne matowienie przy ogladaniu z boku a ten LG dawał sobie z tym znakomicie rade - niczym plazma.

Także swój typ już mam i w dodatku nowego LG 32LC2R można kupić w sklepie za 2600 !! i jak sprzedawca zaznacza jest on od polskiego dystrybutora i posiada 24 miesiące gwarancji w LG Polska.


Cena wydaje sie rewelacyjna ale to co mnie wstrzymuje przed zakupem to:

1. Czekam do wypłaty ;)
2. W Krakowie otwierają 28go września Saturna i moze wystrzelą z jakąś mega promocją.
3. W jakims wątku ktos pisał o tych LG produkowanych na rosyjski rynek i ponoć były one gorszej jakości.


Zatem mam pytanie czy spotkaliście sie już z jakimiś wadami produkcyjnymi w tym modelu i czy powinienem się czegoś obawiać kupując ten TV czy za tą cenę brać w ciemno??

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

PS: Nie mam nic wspólnego z zamachami i jestem rodowitym Polakiem ;)
 

autorus

New member
Gdzieś ty znalazł taką cenę? Pochwal się. Bo jest rewelka. Szukam czegoś do sypialni. Wtedy juz jestem zrąbany więc jakość mi pewnie nie będzie bardzo przeszkadzała. I musi mieć wyłącznik zegarowy. :)

Autorus
 

abdul

New member
Polookaj na allegro. Koleś ze Skawiny miał wystawionych 10 sztuk za 2699 (poza allegro 2600 bo odpada prowizja) Ja nie mogłem się zdecydować i krzyknąłem mu 2550 i kupuje dzisiaj no i się zgodził :) TV chodzi bez zarzutów. Jakbyś szukał to wystawia juz po 2799 bo ludzi proponowali nawet 2000 :] ale powiedział, że jakbym kogoś miał to za 2550 też sprzeda. Pytanie czy jeszcze będzie je miał bo przedwczoraj zostały mu chyba 4 sztuki i ktoś na drugi dzień miał 2 brać i mówił, że teraz będzie więszke sprzedawał (chyba min 42 cale) ale również w dobrej cenie.

PS: Wyłacznik czasowy ma (zarówno timer jak i na konkretna godzine)
Ma też włacznik czasowy (podajesz godzine, program i głośność z jaką ma odpalić)

PS2: W zasadzie to ma jakąś klitke jako magazyn bo głównie przez neta sprzedaje ale paragonik z pieczątką z NIPem dostaniesz.

Żeby było szybciej to mozesz/cie odrazu dzwonić na 503118994 - kom do niego

Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

gladiator

New member
marmikol napisał:
Właśnie stałem się posiadaczem lg 32lc2r. Zanim sie to stało, szukałem telewizora dla siebie od prawie roku. Początkowo nosiłem się z zamierem kupna 26 cali, ale gdy zobaczyłem modele z głosnikami pod spodem, to zmieniłem zdanie i stwierdziłem, że 32 cale nie będą za duże. Moim zamiarem nie było kupienie lcd super wypasionego, bo odniosłem wrazenie, że ci, którzy to kupuja i tak nie potrafia z tego skorzystac. To tak, jak kupic osobie słuchającej disco polo sprzet grający wysokiej klasy. Chciałem mieć przyzwoity obraz z TV (mam cyfre+) oraz dvd. Telewizji nie poswiecam zbyt wiele czasu, ale czasami mam ochote obejrzeć dobry film.
Dkaczego wybrałem właśnie ten model LG? Po pierwsze, spodobał mi sie. To ważne, ale nie najważniejsze. Zacząłem więc badać kwestie jego możliwosci i doszedłem do wniosku, że na moje potrzeby to wystarczy. Mialem okazję przetestowac ten telewizor w sklepie i obraz dvd byl calkiem niezly z kiepskiego sprzetu i na slabym kablu. Stwierdziłem, że w domu mam lepszy sprzęt, do tego własciwy kabel i obraz bedzie swietny, tym bardziej ze do tej pory mialy maly telewizor Sony 21 cali w salonie 35 m2.
Pierwsze obserwacje:
1. obraz z kanałów dostępnych w cyfrze+ jest naprawdę przyzwoity, z niektórych bardzo dobry
2. obraz z dvd po euro jest ok, ale zamierzam podłączyc po komponencie i wykorzystam wtedy skanowanie progresywne
3. wielkim plusem jest to, że telewizor ma duże możliwości jeśli chodzi o ustawienie jakości obrazu, można operowac kontrastem, jasnościa, nasyceniem barw; mozna tez ustawic swoj własny obraz, mozna skorzystac z kilku propozycji fabrycznych np. ciekawy jest tryb dynamiczny; porównywałem z Panasonikiem lx60 i doszedłem do wniosku, że lg ma lepsze kolory, ale byc może jest to opinia subiektywna
4. duża ilość podłączeń
5. łatwość w obsludze, menu jest czytelne i proste
Mankamenty:
Jak na razie zauważyłem dwie wady:
1. słaba jakośc dżwieku, ale mnie to nie przeszkadza, bo korzystam z kina domowego Denon
2. instrukcja obsługi- ksiązka wazy prawie kilogram, ale nic sie z niej nie mozna dowiedzieć o parametrach telewizora czy funkcjach, którymi dysponuje; gdybym nie wiedział co to takiego XD, to z instrukcji sie tego nie dowiem; żeby móc wykorzystac możliwosci tego telewizora należy więc szukac informacji w innych miejscach

Czesc tez kupiłem ten telewizor jest Super.
Lecz mam Problem z Funkcja PIP jak rozwiazałes ten Problem czy dokupiłes kable Components czy moze podłączyłes inaczej niz mam ja.
Antena idzie do VHS i do TV potem DVD euro i wierza itp....
Prosze o Odpowiedz i Pomoc w Kwestiii funkcji PIP ( Obraz w obrazie )
Dodam ze zaprogramowałem pilota na DVD i VHS gdzie nigdzie indziej nie było to mozliwe gdyz Panasonic ma specyficzny sprzet i tylko oryginały działaja, a tutaj taka Niespodzianka.
Pozdrawiam
 

lej4

New member
komponent to 3x RCA(Y Pb Pr, kolorowe gniazda cinch) różnica jest znacząca w porównaniu z video (1x RCA). komponent daje znacznie lepszą jakośc obrazu i umozliwia przesyłanie obrazu 720p i 1080i. najpierw musisz sprawdzic czy Twój DVD posiada wyjscie komponent.
 

gladiator

New member
lej4 napisał:
komponent to 3x RCA(Y Pb Pr, kolorowe gniazda cinch) różnica jest znacząca w porównaniu z video (1x RCA). komponent daje znacznie lepszą jakośc obrazu i umozliwia przesyłanie obrazu 720p i 1080i. najpierw musisz sprawdzic czy Twój DVD posiada wyjscie komponent.

Dzieki a powiedz mi czy mozna zrobic przejscie z DVD na specjalnym kablu ze z jednej strony bedzie Euro a z drugiej components ? Sa takie kable ? Czy zda to egzamin ? Jeszcze raz Dzieki.
 

Paweldubiel

New member
PIERWSZE PYTANIE:)
a może ktos wrzuci real foto z tego TV np na ścianie u siebie w pokoju? Chciałbym zobaczyc jak to wygląda,głebokosci podane jest ze ma 23 cm wiec to chyba duzo? Jak to wyglada na scianie?
narazie się wstrzymuje i poczekam na święta,może nawet na nowy rok ale kusi mnie stgrasznie na ten LG 32LC2R,licze że trafie na promocje i bedzie ok. 2700 zł...
póki co mam metlik w głowie,siedze na necie i codzien podoba mi sie co innego,ale ten LG chyba pozostanie mi na dłuzej:p

DRUGIE PYTANIE:)
jeszcze chciałbym zapytac oto czy jego "właściwosc" beda pozwalały mi w przyszłości podłączenia go do np.
1)PC
2)nBOXA
3)dvd bądz kina domowego
bardzo prosiłbym o odpowiedz,nie chce sie "wkopac" na przyszłośc,posiada on wszystkie potrzebne złącza? czy czegos mu brak?

Złącza-tył

RF-antenowe 1
AV-wejście 1
S-Video 1
Component (Y,Pb,Pr) 1
Scart 1 1
Scart 2 1
HDMI/HDCP 1
RGB D-sub (15pin) 1
RS-232C 1

TRZECIE PYTANIE:)
czy w tym modelu jest mozliwość podglądania innego kanału(chodzi mi o taki mały ekranik z prawej,podgląd na to co sie dzieje na innej stacji?)

CZWARTE PYTANIE:)
na róznych stronach mozna zauważyc że kolor tego TV to albo czarny albo czarno srebrny? czy jest taki wybór wogóle?
dzięki za mozliwa odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

gladiator

New member
Zgadza sie myslałem ze nie działa ale mozna sprawdzic na sucho, przełączamy na Components i wciskamy PIP ( czarny klawisz) na pilocie i jest widoczne okno.
 

oskarosi

New member
Zdjęcia

Nie mam go co prawda na ścianie ale narazie na stoliku "rtv" :p - u mnie chyba ściana nie wytrzymałaby takiego ciężaru :p (stare budownictwo).

Zrobiłem 3 fotki jak to wyglada - www.osi.hulko.info/lcd/ .

Moze mi ktoś powiedzieć dlaczego w instrukcji pisze że nie należy podłączać komputera do LG'ka poprzez HDMI ?
Jeżeli ktoś podłączył PC przez DVI->HDMI to proszę mi powiedzieć czy obraz jest wyświetlany w całości czy też są obcięte pewne części obrazu jak np. menu start ? w którymś poście na tym forum czytałem że jakiś LCDek własnie tak się zachowywal przy połączeniu przez HDMI ale nie pamietam co to był za model... Proszę mnie rozjasnic bo nie wiem czy opłaca mi się zamawiać kabelek HDMI->DVI... :)
 

fiedek58

New member
ja mam 42lc2r

witam!!ja posiadam 42lc2r i jest swietny
mnostwo wejsc, swietny obraz, z dvd rewelacja, z kablowki niestety kiepskawo bo slaby sygnal,, jakosc plastiku - ok - nawet sony moglo bys ie uczyc!!1pilot tylko troche odstawje od wizerunku!!polecam
 

lipa_ml

New member
witam, interesuje mnie zakup modelu 37 cali tylkomam pytanie jak on swieci z np. polsatem cyfrowym czy jakosc bedzie dobra? bo nie wiem co kupic sharpa 32 cale czy cos taniego 37 np. lg lc2r ,samsunga s71b
 

magdak

New member
Witajcie
Jaka jest roznica pomiedzy LG 37lc2R a LG 37lc2R ZH? Podobno roznia sie kontrastem pierwszy ma miec 1:800 a drugi 1:1600.Czy ktos to moze autorytatywnie potwierdzic? Na str LG nie ma tego modelu jakby nie istnial.Ja go widzialem w Avansie, mial wybity symbol na tabliczce znamionowej 37lc2R ZH.
pozdrawiam
 
Do góry