ilość kolorów z plazmie

Czarny38

New member
ilość kolorów w plazmie

Witam!
Jak w temacie zastanawiam się nad kupnem plazmy i mam dylemat. Dwie przezemnie rozpatrywane mają różnice w ilości kolorów, jedna 107mld druga 236mld. Różnica w cenie ok 400zł czy to istotna dla przeciętnego oglądacza TV różnica? :confused:
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Czarny38 napisał:
Witam!
Jak w temacie zastanawiam się nad kupnem plazmy i mam dylemat. Dwie przezemnie rozpatrywane mają różnice w ilości kolorów, jedna 107mld druga 236mld. Różnica w cenie ok 400zł czy to istotna dla przeciętnego oglądacza TV różnica? :confused:

Prawda jest taka, ze tych 100 czy 200 mld kolorów nie zobaczysz. Owszem plazma ma więcej kolorów niż CRT i LCD, ale tak naprawdę i tak wszystko zalezy od tego co odbierasz. Najwięcej zobaczysz na materiale High End jak np. HDTV, bo tam paleta barw jest największa, ale już przy SDTV zależy od nadawcy. Są kanały jak TVN czy Polsat (czy dobre kanały zagraniczeń no i oczywiście DVD), które z DVB mają kolory aż bije po oczach, ale są tez takie kwiatki, które jakością przypominają VHS czy VCD ze swoją 16 bitową paletą kolorów. I nic tu nie pomoze te 200mld kolrów. To jest czysta teoria pod warunkiem puszczenia materiału najwyższej jakości.
 

Zonk

New member
no i jeszcze wszystko zależy jak bardzo ta ilość kolorów jest chwytem marketingowym .. lepsze odpowiedzi byś uzyskał gdybyś napisał nad konkretnie jakimi modelami się zastanawiasz :)
bo jak już tu wielokrotnie było pisane, nie ma co patrzeć na cyferki .. :)
 

pepe12345

New member
lg

o to to !!! dobry pościk !!! wystarczy chwila zastanowienia się i wszystko jasne !!! podaj nazwy interesujących cię plazm to pomożemy !!! Ja w piątek przed meczem Polaków odbieram LG PC1R po kilku miesiącach latania po sklepach i czytania forum !!! ( można zwariować ) zastanów się to super plazma (nówka) i cena SUPER !!! do jakości !!! z tymi bilionami i miliardami kolorów to "maleńki" chwycik marketingowy. POZDRAWIAM !!!
 

pepe12345

New member
pc1rv

model PC1RV jest nowszym modelem !!! specjalnie w sklepie sprzedawca włączył mi cztery plazmy(na jednakowym sygnale) i okazało się że Panasonic grał z nich najlepiej !!! Ot co !!! w Pal-u SUPER , DVD Extra, HDMI kolana się ugieły !!! modelem Panasa to 42 PA 60E !!! Pozdrawiam !!!
 
Do góry