filmy w HD przycinają się - BD560

matt12345

New member
Witam
Przy filmach MKV i Xvid w HD obraz delikatnie przycina się. Widać delikatne przeskoki. Próbowałem kilka softów i żaden nie pomógł. Macie jakieś pomysły?
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Podaj blizsze dane. Parametry komputera, jaki soft uzywales etc.
Wg mnie najlepsze rozwiazanie to KMP, CoreAVC (opcj.KLite / ffdshow), choc znajda sie tacy, ktorzy wskaza inny soft (a jest ich troche w sieci). Po zainstalowaniu w/w wyprobuj tez najnowszy reclock.
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
A wybacz, piszesz o BD560. Nie przeczytalem naglowka. Skoro uzywales roznego softu i jestes pewien, ze kombinowales z ustawieniami w playerze, a problem nie rozwiazany udaj sie z tym samym materialem gdzies do salonu lub znajomych ktorzy posiadaja ten sam sprzet i sprawdz czy sytuacja sie powtarza. W przeciwnym razie reklamuj sprzet.
Swoja droga chyba najlepszym rozwiazaniem jest podawanie mkv i xvid z komputera.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Niby racja, ale z drugiej strony, to nie po to kupujemy odtwarzacz z możliwością odtwarzania mkv, a potem próbujemy rozwiązać problem na forum, aby uzyskiwać takie infantylne "porady"?

Słowo "infantylne" chyba tu nie pasuje a twój post nic nie wnosi i jest zwyczajnie zwykłą zaczepką.


Do autora: Nie podałeś praktycznie żadnych danych: jaki masz tv i czy czasem on nie ma problemu z 24p, czy te przeskoki są regularne czy losowe, czy włączasz "truemotion" itp. czy nie, czy oryginalne bd także tną czy nie, ile ref. frames mają te mkv, jaki profil, ile fps? itp. itd. Napisz coś bo nie wiadomo w sumie nic poza tym że coś tnie a to trochę mało. Można co najwyżej podać "infantylne" porady.
 

lennox2

New member
twój post [...] jest zwyczajnie zwykłą zaczepką.

Absolutnie nie miałam takich intencji; jeżeli tak to zabrzmiało, przepraszam. :oops: Natomiast będę się upierała przy infantylizmie wypowiedzi, do której się odnosiłam - czemu ma służyć stwierdzenie, że piec McIntosha zapewni mi dużo lepszy dźwięk od budżetowego Denona, skoro ja próbuję rozwikłać problem dotyczący właśnie Denona... i pytam o radę w wątku dotyczącym Denona właśnie...?

Nie chciałabym dalej ciągnąć dyskusji na ten temat, bo ona sama w sobie nosi już znamiona infantylizmu; nie chciałabym tylko czytać (przy czym absolutnie nie zarzucam Autorowi, czyli Lyskamowi, złych intencji!) "porad", że jakiś tam sprzęt nadaje się do określonego celu lepiej, niż ten, którego dotyczy dyskusja, bo co mi i innym, szukającym tutaj pomocy, po takiej radzie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry