LG 50py2r

jarmalik

Member
Bez reklam
Witajcie,

piszę na forum poraz pierwszy, chociaż czytam je już od blisko miesiąca. Prawie dwa tygodnie temu nabyłem tem "mebel" oraz HUMAX HDCI 2000. Właściwie to nie miałem zamiaru kupwać 50-siątki. Pierwotnie przymierzałem się do Pioniera 43", potem do wychwalanego tu Panasa 42PV60 którego nie kupiłem tylko dlatego, że nie było go w hurtowniach. Czekając aż się pojawi przglądałem różne czasopisma gdzie między innymi czytałem dobre opinie o tym LG, lecz traktowałem to jako ciekawostkę, gdyż w MM w Gdańsku stoi on w cenie 19999 PLN co nie jet na moją kieszeń. Ale oto wreszcie otwrto z pompą w naszym mieście sklep ElectroWorld i w dniu otwarcia konkurencja po sąsiedzku z RTV Euro AGD wystawiła tenże model za 9999 PLN! Nie namyślając się zbyt długo nabyłem tego potwora i chociaż w domu mam dość miejsca, to na początku trochę przytłaczał, tym berdziej, że do tej pory na jego miejscu stał SONY 14" :)

Muszę powiedzieć, że po podłączeniu programów HD z ASTRY i Hotbirda (oczywiście przez HDMI) szęka mi opadła! Jaka niesamowita ilość szczegółów i poczucie realizmu! Wrażenie jest piorunujące, nawet doceniła to moja żona. Teraz kombinuję jak by tu obejrzeć Mistrzostwa Świata - jakieś pomysły? Te migawki meczów są wręcz magiczne. A przecież nie jest to jeszcze pełne HD ponieważ matryca ma "tylko" 1366x768. Nie zauważyłem jakichś problemów ze skalowaniem z 720p czy 1080i. Mam nawet wrażenie że z 1080i obraz jest nieco lepszy.

Teraz pytania. W instrukcji jest napisane że plazma ta posiada kontrast 10000:1. Mam poważne wątpliwości co do tego. Po włączeniu monitora, ekran cały czas delikatnie świeci, nawet gdy teoretycznie jest czarny. Po zgaszeniu światła zamiast być ciemny jest szary. Próbowałem ustawiać parametry w menu, ale to nic nic nie daje. Czy wszystkie plazmy tak mają, czy to taki wybrakowany egzemplarz i dlatego był za pół ceny? Chociaż w sklepie było kilka egzemplarzy a i po tygodniu widziałem ten model w tej samej cenie.

I jeszcze pytanie o przejścia kolorów z jasnego do ciemnego. Zamiast płynnego przejścia, widoczne są często jakby poziomice lub izotermy ze skokowym przejściem jasnośći. Czy to jest wina matrycy czy kodowania MPG (za duża kompresja) nadawanych programów?

Jeśli będzie trzeba, to napiszę więcej o sprzęcie.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pp_crystal2.jpg
pp_sharp2.gif

tu masz różnice czerni dobrych plazm.
A jest ona spora.
Również artafekty , przejścia tonalne w dobrych plazmach nie występują.
Z całą pewnością w Pioneerach tego nie ma. Ale widzę ,ze jesteś perfekcjonistą co nie pozwoli Ci niestety w pełni cieszyć się jakością szczególnie w nocy.Powtarzam zawsze - nie kupujcie ceny . Co raz wiecej osób łapie się na ten chwyt.
Jeden z telewizorów LCD który testowałem / 7999 zł/ grał super tylko wtedy gdy go wyłączłem . Była to jedna z najmilszych chwil. Nawet gdyby kosztował 3500 zł - nigdy bym go nie kupił.
Sprawdzajcie - Foto testy - .
Są one tak przygotowane ,że zawierają więcej wiedzy i odpowiedzi niż najwięksi specjaliści i fachowcy na rynku.
Pobaw się parametrami w menu - trochę da się poprawić . A wykorzystując wspaniały sygnał - powinieneś nie mieć żadnych uwag.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Próbowałem różnych ustawień, szarość jak była tak jest - szkoda. Czy np Pioneer faktycznie w ciemnych miejscach nie świeci absolutnie nic?
Jeśli chodzi o przejścia tonalne, to najlepsze, prawie bez artefaktów są przy sygnale bezpośrednim z anteny naziemnej. Pojawiają się za to na TV SAT (cyfra +) ale są mniej dokuczliwe przy wejściu scart niż HDMI lub component. Także obraz z DVD (scart) ma tylko minimalne artefakty przy przjściu barw.
Kiki, mam jeszcze pytanie do ciebie, ale napiszę do ciebie osobno.

Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pioneer faktycznie jest dla wymagających.
Jesli chcesz mieć plazme kupuj co chcesz. Jeśli chcesz mieć perfekcję
to szukaj Pioneera.
Przy takiej kasie najlepszą ofertą jest obejrzenie na własne oczy telewizora przed zakupem. W razie problemów mozesz zwrócić lub wymienić na inny model.
pozdrawiam
 
Do góry