Lg 42px5r

adrianus

New member
Cena spadła gwałtownie i można śmiało powiedzieć,że za 6500 złotych jest dostępna.Czy warto?
Design niezły,ale szerokość trochę odstrasza.
Czy są użytkownicy,którzy zapłacili znacznie więcej w przeszłości i nie żałują?
Proszę o uwagi i opodzielenie się obserwacjami z użytkowania.
 

PAZ

New member
Przychylam się do prośby Adrianusa aby użytkownicy PX5R podzielili się swoimi obserwacjami na temat tego modelu a zwłaszcza jak się sprawdza w kablówce.

Nie musi to być już tak dokładnie jak Dnc rozprawił się z PV60:D.
 

adrianus

New member
Już za 5999

Co się dzieje?Przecież ten telewizor do niedawna kosztował 8000 PLN.
Użytkownicy napiszcie,proszę,jak ten telewizor pracuje po dłuższym czasie użytkowania.
 

PAZ

New member
Adrianus podrzuć link gdzie jest za tą kasę.

Już nie trzeba znalazłem. Tak na pierwszy rzut oka trochę mało wiarygodnie wygladają ale może to moje subiektywne odczucie.Komentarze na Allegro mają ok., więc może warto.
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Najwyraźnije uciekają ze starych modeli.LG im zrekompensuje.Taka polityka.
Nowe wchodzą z dużym BAM.Dzwoniłem.Gość ma jeden wystwkowy i dwa w kartonach.Możliwy odbiór w sklepie.Dla mnie za daleko.Ale bez wątpienia LG zrobiło duży krok naprzód ,żeby pomieszać konkurencji.
 

kowal

New member
Ja używam PX5R od lutego tego roku, zapłaciłem ok. 9000 PLN ale nie żałuje i nie rusza mnie to, że można ją teraz kupić taniej, bo przecież to normalna kolej rzeczy w świecie elektroniki ( wystarczy zobaczyć co się wyrabia z komputerami ). Używam jej w zasadzie tylko do kablówki i DVD i przyznać muszę że po zakupie byłem miło zaskoczony jakością obrazu pomimo jedynie dostatecznego sygnału z kabla. Pożyczony na kilka dni tuner Ferguson 6000 z kartą Cyfry + pokazał co naprawdę można uzyskać z PX5 przy dobrej jakości sygnale TV ( szczególnie na RTL-u ), natomiast 2 godzinny seans video z użyciem także pożyczonego:D Philips-a DVP 9000S podpiętego po HDMI prawie mnie zabił jakością ... Dodatkowo bardzo przydaje się PIP bo mam podpięte dwie małe kamerki w pokojach i ogladając TV mogę spokojnie podglądać czy mój szalony 2 latek nie robi czegoś głupiego... Co ponadto... trochę duży, ale bardzo dobrze działający pilot, całkiem niezły dźwięk, jak na razie brak śladów wypalenia "duszków". Powoli szykuje się do modernizacji PC-ta i jak tylko będę miał okazję to spróbuje odpalić jakiegoś sampla w HDTV i pewnie dopiero wtedy, będzie można zobaczyć na co stać tą plazmę...
 

PAZ

New member
Dzięki Kowal za opinię, chociaż jeden coś skrobnął.

A cwaniak z Gliwic z 5999 podniósł na 6170.
 
Ostatnia edycja:

darekKRAK

New member
Witam All po raz pierwszy,
Noi stało sie zamówiłem PX5R, ale wybór był ciężki bo napaliłem się na PV60, ale wszystko zmieniło się w kilka sekund, zadzwoniłem do sklepu pogadałem chwile i wyrwałem ja za 6100. Jutro odbieram i podziele sie wrażeniami. Pv60 jest super ale bez wypasu a na tym mi zależy poza tym 6100 to rewaelacja biorąc pod uwage cana/jakość. Jedyny minus to szerokość ale jakoś przeżyje. Porównałem dzisiaj też PX5R z PC1R i muszę przyznać ze nie rozumiem LG, wypuszcza nowyTv który nawet w połowie nie dorównuje staremu czyli PX5R!!!
Pozdro
 

darekKRAK

New member
Juz odebrałem i prezentuje sie super, a oto dane firmy:
PHU JUKA K.Szewczyk
os.Strusia 1a, 31-807 Kraków
012/648-22-57 wew.28
012/640-92-30 wew.28
 

PAZ

New member
DarekKrak możesz sprawdzić na pudełku czy też w innym miejscu oznaczenie tzn. czy jest samo PX5R czy PX5R-ZB bo podobno ZB są srebrno-czarne a bez ZB są całe czarne. Ciekawe czy to prawda?
 
Ostatnia edycja:

Pit007

New member
ceny spadają, więc co kupić.....

Witam wszystkich,

Szczerze mówiąc również zawsze byłym napalony na LG PX5R, ale cena ok 9 tys była zabójcza.....przynajmniej dla mnie :)
Teraz widzę że jest już poniżej 6,5 tys, ale w podobnej cenie są również
- PANASONIC TH 42PV60 E
- LG 42 PC1R - tylko 5,5 tys PLN!!! a ma już 1024x768.

Panasonic widziałem że był super oceniany,
LG PX5 prawie nie istnieje na forum. Nowy LG 42 PC1R ma 10000:1 kontrast, co jest nawet lepszą wartością niż przy LG PX5R.

No właśnie - co byście z tego wybrali? To pytanie nr. 1
Nr2 - na ile jest istotne czy kontrast jest 10000:1 czy 5000:1? Jak to się przekłada na jakość oglądania?

Z góry dzieki za info.
 
Ostatnia edycja:

zgryw

New member
ja pomacałem w MM i zdecydowałem sie w końcu na PX5R, na dniach planuje zamówić, też zastanawiałem się między nim a PV60, ale jednak LG lepiej sie prezentuje ;)

jak dojedzie to opowiem :)
 

adrianus

New member
U mnie było szybko.Wygląd na plus PC1R.Dwa HDMI.
Nowy XD(który ma nawet funkcję DEMO).Cena?PC1R trochę tańszy,ale co ma oznaczać nagły i radykalny spadek cen PX5R?
Wyruszyły na rynek zakurzone kartony z magazynów(opinia pracownika LG).
 

darekKRAK

New member
wreszcie ją podłączyłem do kablówki UPC. Szczerze mówiąc nie oczekiwałem aż tak dobrego obrazu, TVN, eurosport TVP1, TVP2 i inne bez zarzutu. dzwięk: rewelacja, a jaka frajda bawić sie pipem, aż żona była pod wrażeniem
Podłączyłem kartę MS z aparatu i jakość zdjęć na Tv poprostu żyleta.
DVD - włączyłem gladiatora i sie nie mogłem odciagnąć od obejrzenia po raz xxx.
Jednym słowem jestem bardzo zadowolony i moge polecić ten model.
A propos wpadł dziś do mnie kumpel króry jest posiadaczem 37PV60, i po wizycie jego panas na pewno wyląduje w sypialni bo zamówił już LG. Głownie napalił sie na wyposazenie i wygląd, mimo ze jest szeroki to ta czerń wygląda badziej elegancko i wykonanie też jest ok.
Moim zdanie to najlepsza obecnie oferta na rynku za 6 tys.
 

PAZ

New member
Nagły i radykalny spadek cen oznacza po prostu wyprzedaż modelu, który w cenie 9000 był mało sprzedawalny w polskich realiach. Jak kogoś było stać na wywalenie 9k na plazmę to raczej szedł w kierunku dołożenia jeszcze trochę i kupienia Pionka. Panowie nie oszukujmy się, telewizorów w okolicach 10 tyś. nie kupuje się za ostatnie zaskórniaki, tylko kupują je ludzie dobrze zarabiający a ci z reguły wybierają Pionka. Ktoś z LG poszedł po rozum do głowy, a nie sądze żeby dokładali do interesu i sprzedawali poniżej kosztów wytworzenia. Poza tym z mojego punktu widzenia jest to już model sprawdzony (PX5R), to tak jak z samochodami, nigdy nie kupuje nowości tylko jak auto jest już na rynku ze dwa lata.
A co do zakurzonych kartonów to przetrze się szmatką:D.
 

Pit007

New member
kontrast

Pozowlę sobie wrócić do poprzedniego pytania. Czy ktoś wie może na ile istotne jest czy kontrast ma wartośv 10000:1 czy 5000:1?
LG PX5R ma 5000:1, a widzę że nowe modele plazm mają już w większości 10000:1
 

PAZ

New member
Z tym kontrastem to trochę jest zabieg marketingowy żeby dobrze wyglądało na papierze. Z mojego punktu widzenia nie ma to najmniejszego znaczenia, jeśli jesteś videofilem to może zobaczysz różnice między 5000 a 10000, ja tego nie widzę.
Dla zobrazowania zobacz sobie jaki kontrast mają Pionki, i co, i nic , kontrast nie za duży a dla wielu i tak grają wzorcowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry