47LE8500 - czy warto?

adamusSY

New member
Witam wszystkich, od momentu postanowienia zmiany tv na nowy zacząłem czytać to forum i im czytam więcej tym nie mogę się zdecydować na jakikolwiek. Ktoś zwrócił mi uwagę miedzy innymi na ten model właśnie. Niestety nigdzie nie znalazłem opini osób, które urzytkują ten telewizor. Ponoć ten tv ma pełne podświetlenie matrycy diodami w porównaniu z innymi tv, które brałem pod uwagę :Samsung UE46C6500, Samsung UE46B7000 lub też Philips 46PFL7605H. Czy ten tv wart jest swoich pieniędzy? Czy w porównaniu z wymienionymi prze zemnie modelami wypada najkorzystniej ze względu na local diming? Proszę o opinie, najlepiej użytkowników właśnie tego modelu lub nie tylko, jak np. wygląda czerń, kolory, kontrast, ewentualny clouding, odświerzanie itp. Z góry wszystkim dziękuję - mam nadzieję, że pomoże to mi w końcu na podjęcie decyzji.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Poczekaj na telewizor Philips 46PFL9705H , który ma pełny "local dimming" , oraz jest energooszczędny i ma piękne , naturalne , mocno nasycone , subtelne kolory.:eek:k:
Pozdrawiam , :)
 

adamusSY

New member
Może i masz rację, ale tv, o którym piszesz przekracza niestety mój budżet przeznaczony na zmianę tv, więc muszę wybrać coś z trochę niższej półki i w miarę dobre. Telewizory, które wymieniłem są w moim zasięgu, więc będę musiał wybrać z pośród nich - tylko który? A może Toshiba lub Sharp?
 

accu

New member
Bez reklam
Może i masz rację, ale tv, o którym piszesz przekracza niestety mój budżet przeznaczony na zmianę tv, więc muszę wybrać coś z trochę niższej półki i w miarę dobre. Telewizory, które wymieniłem są w moim zasięgu, więc będę musiał wybrać z pośród nich - tylko który? A może Toshiba lub Sharp?

Witam. Osobiście LG 47LE8500 nie widziałem , ale oglądałem u znajomego LG 42LE8500. Obraz z niego był
całkiem do rzeczy , ładne naturalne kolory, lecz w dzień refleksy świetlne , które wieczorem kolega likwiduje zapaloną lampką za telewizorem. Dźwięk trochę płaski , bez basu.Multimedialny.:| Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam , :):bober:
 

adamusSY

New member
Dzięki za info, mówiąc refleksy masz na myśli odbijające się światło w szybie ekranu? ( u mnie telewizor będzie wisiał w zaciemnionym miejscu) A co powiesz na temat pozostałych tv, które wymieniłem? Czy możesz coś o nich powiedzieć?
 

Gustafon

New member
Mam od miesiące ten model. Wg mnie jest świetny, nic więcej nie potrzebuję. Za dnia trochę przeszkadza szyba, ale wystarczy wtedy rozjaśnić ekran. Dźwięk faktycznie nie jest cudem techniki. Do oglądania telewizji w zupełności wstarczy. Czerń jest naprawdę czarna. Bawiłem się miernikiem energii i wyszło mi, że przy włączonej funkcji oszczędzania energii zużywa średnio 60-40 W, w zalezności od stopnia oszczędzania. Teraz można kupić w dobrej cenie, nawet za 4300.

M.
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki za info, mówiąc refleksy masz na myśli odbijające się światło w szybie ekranu? ( u mnie telewizor będzie wisiał w zaciemnionym miejscu) A co powiesz na temat pozostałych tv, które wymieniłem? Czy możesz coś o nich powiedzieć?

Witam. Tak , pisząc o refleksach miałem na myśli odbijające się światło . Modeli nowych Toshiby osobiście nie znam. Godny polecenia jest natomiast model Sharp LC-LE (")822 lub tańszy 820 bez tunera satelitarnego.Wymaga jednakże kalibracji obrazu , po której obraz staje się rzeczywiście bardzo dobry , subtelny o pełnej palecie kolorów . Samemu jest ciężko ustawić pełną gamę kolorów.Jest też szyba.
Dźwięk jest dobry,jak na telewizor lcd. Zastosowano w tym telewizorze dobry subwoofer firmy Pioneer o mocy 15 W.:|
Pozdrawiam , :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie - zrobiłem go , ale skrypt do zdjęć był zepsuty, i dopiero wróciłem z targów - teraz będę codziennie wpisywał jeden test ( są w brudnopisie) . Na dniach się ukażą.
 
Do góry