LG BX580 - odtwarzacz blue-ray 3D

tobas

New member
Witam,
Czy ktoś z Was spotkał się już z odtwarzaczem LG BX580?
Krótka recenzja - tutaj
Pytanie czy będzie to godny następca poczciwego BD390 rozszerzony o funkcje 3D, czy kolejny przeciątny odtwarzacz jak BD560 i reszta?

Na polskiej stronie LG jest instrukcja obsługi z której tak na szybko wyczytełem:
1. Obsługuje NTFS
2. Nie ma wbudowanej pamięci ale Urządzenie USB może służyć jako pamięć miejscowa przy korzystaniu np. z płyt BD-LIVE
3. Nie wiadomo jednak czy obsługuje m.in. YouTube w HD, skoro nie napisali to pewno nie :(
4. No i najważniejsze... ciekawe jak radzi sobie z MKV w 1080p ;) Pytanie czy dorówna BD390.
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
Ma ktoś ten odtwarzacz może?

Właśnie zastanawiam się nad kupieniem go, ale wolałbym przeczytać kilka słów od kogoś, kto akurat posiada ten model.
 

tobas

New member
Z tego wynika że nikt go nie ma :(
Na innym forum jeden z użytkowników powiedział że w "Płaskie Ekrany" - Lipiec/Sierpień 2010 była recencja tego odtwarzacza. Czytałem ją ale wiele tam nie napisali, tzn. ogólnie ocenili go bardzo dobrze, ale jako odtwarzacz blue-ray i DVD, nie testowali Divix, MKV, itd.

Jak dla mnie po przemyśleniach to wole BD390. BX580 nie ma pamięci więc żeby korzystać z dodatków (YouTube, itd.) trzeba podłączyć mu np. PenDrive, niby no problem ale złącze USB jest z przodu pod wielką klapką więc cały czas będzie otwarta? Bez sensu. Tak samo z podłączonym HDD. Dodatków 3D nie wykorzystam bez TV 3D, a póki co nie mam zamiaru zmieniać, mam TV od roku i jestem bardzo zadowolony, a kupowanie na przyszłość nie ma sensu, bo za rok-dwa będą pewno lepsze odtwarzacze i tańsze.
Skoro nie widać różnic na plus, to po co przepłacać? ;)
 

dmgary

New member
Witam !

To mój pierwszy post na tym forum , a więc witam wszystkich i proszę o pomoc :

Chętnie zrecenzuje mój BD ale na początek problem ...

Mam LG BX590 ale nie jestem zadowolony . Mam go od 1 godziny i ... masakra wentylator tak wyje ,że nie da się nic oglądać !!

Spotkał się ktoś z taką przypadłością ??

Kupiłem w morele.net i teraz nie wiem co robić ? Czy zanieść do nich w celu wymiany na nie wyjący czy oddawać na gwarancję ?

Proszę o poradę :???:
 

VDR

New member
BX580 nie ma pamięci więc żeby korzystać z dodatków (YouTube, itd.) trzeba podłączyć mu np. PenDrive, niby no problem ale złącze USB jest z przodu pod wielką klapką więc cały czas będzie otwarta? Bez sensu.

Z pierwszych testow. Opcja YouTube, Picassa i AccuWeather nie potrzebuje zadnego dodatkowego pendriva aby odtwarzac filmiki, ogladac zdjecia czy aby sprawdzić pogodę. Ale fakt, zlacze mogloby byc z tylu - tym bardziej ze mam dysk ktory wlacza zasilanie wraz z wlaczeniem usb wiec nie trzeba by bylo czterech liter ruszac jakbym chcial obejrzec cos z hdd :/ :/ Trzeba bedzie pomyslec o rozwiazaniu sieciowym ;)
 

Rekin175

New member
Hello , i co czy ktoś kolejny może już ma w posiadaniu omawiany BX 580 ? bardzo jestem głodny wiedzy na jego temat chcę go za kilka dni zakupić do niżej podpisanego sprzętu .
 

tomektdk

New member
jak posiadam taki sprzet od paru dni i jak narazie to mam problem z pilkami MKV jeszcze nic mi nie ruszylo z tymi pilkami mam filmy 720 mkv i 1080 mkv i nie chodzi
 

beginner_pl

New member
Moje testówki z x.264 i AC3 lub DTS na 720p poszły.Chociaż ciągle się zarzekał że format nie obsługiwany na początku odtwarzania pliku.
Działa z NAS /NAS włączyłem na Mancie HDD1000!!!/ bez problemów, po LAN i WLAN. Tego Samsung nie potrafi :D, wciąż tylko DLNA i DLNA.
WLAN wyjątkowo czuły.
 

Rekin175

New member
Dziś dostałem swojego BX 580 :) , pierwsze wrażenia hmm po odpakowaniu BX-a zabrakło mi w komplecie kabla HDMI trzeba sobie dokupić choć z tego co czytałem w niektórych Box-ach są nie wiem od czego to zależy , co dalej podłączyłem BX pod swoją plazmę po drodze spinając go z H/K AV 255 kablem HDMI odpaliłem cały sprzęt powitało mnie miłe logo LG na ekranie po czym już miałem całe menu BX-a przed sobą , pierwsze co ustawienia i język i resztę standardów które pod siebie ustawiamy dalej no jak te Wi-FI działa czy dział a działa :) i to super zlokalizowało mój router bezproblemowo sam skonfigurował i połączył , po nie długim czasie latania po menu wyskoczył komunikat czy zaktualizować oprogramowania BX-a i tak zrobiłem zatwierdziłem aktualizację i po około 10 minutach BX miał najnowszy aktualizacje ,jakie udogodnienia niesie to za sobą nie wiem bo bez aktualizacji używałem krótką chwilę , sieć DLAN również bezproblemowo po chwili ustawień chodziłem plikach mojego kompa i odpalałem MKV choć jeden mi nie rusza ale raczej on sam jest winowajcą ,następnie serwisy internetowe tak samo jak wyżej bezproblemowo wszystko po Wi-Fi , resztę testów nie zrobiłem bo wzywały obowiązki jutro zobaczę dalej co to potrafi a jeszcze wile do sprawdzenia chodź by sam BluRay ..
 

macko_pn

New member
Na wstępie witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post.
Co do odtwarzacza to mam dwie bolączki:
1) odtwarza pliki .jpg tylko do rozdziałki 4000x3000, a to dzisiaj dużo za mało, na szczęście mój tv nie ma takich debilnych ograniczeń i zdjęcie oglądam bezpośrednio na TV
2) największy mankament to odtwarzanie MKV i divixHD, przy niektórych plikach trochę rwie mi obraz, na dłuższą metę ciężko się ogląda taki filmik. Czy spotkał się ktoś z tym ? i czy wie może gdzie może leżeć problem ? Pytałem w LG, ale tam stwierdzili że to na pewno kodeki i mam cierpliwie czekać na aktualizację ( która nie wiadomo kiedy będzie i co obejmie ) i to ponoć rozwiąże problem, jakoś poczułem się przez nich zbyt. Dodam że te same filmiki na BD390 śmigają aż miło. Ach... chciałem kupić BD390, ale zachciało mi się nowszego, lepszego to teraz mam :/

ps. mi czyta wszystkie napisy ( w tym txt)
 

GrzesKrak

New member
Witam
Czy ktos moze mi powiedziec jak jest z napisami txt, srt w tym odtwarzaczu?
Jak puszczam film poprzez USB to napisy sie wyswietlaja, Jak mam ten sam film na komputerze i otwieram film poprzez Nero to w odtwarzaczu widze plik z filmem ale nie widac juz pliku z tekstem i oczywiscie film nie wyswietla sie z teksetm Czy to jest normalne czy tez ja cos gdzies powinienem uruchomic?
Dzieki za pomoc
 

GrzesKrak

New member
Dzieki za info, Czyli jednym slowem dupa bo w sumie na tym tez mi zalezalo zeby miec filmy na dysku i odtwarzac je sobie wlasnie z tego odtwarzacza.
szkoda tylko ze producent nie informuje o tym w instrukcji (chyba ze nie doczytalem :( )
 

wojtekmmm1

New member
Jeszcze parę informacji o BX580 - może komuś się przydadzą:

Odtwarzacz pozwala na odtwarzanie plików (filmy, zdjęcia) nie tylko za pośrednictwem DLNA ale także może korzystać ze zwykłego windowsowego udostępniania - nie trzeba wtedy instalować żadnego dodatkowego softu. Nie wiem jak w przypadku DLNA ale przy wykorzystaniu udostępniania odtwarza filmy z napisami w plikach srt (txt chyba nie).
W przypadku mkv czyta napisy wmuksowane do pliku albo z pliku zewnętrznego - można wybierać w trakcie odtwarzania, które ma pokazywać. Napisy wmuksowane pokazuje w postaci białych liter na czarnym tle a z pliku zewnętrznego jako białe litery z czarną obwódką.
Zoom działa stosunkowo płynnie (ok. kilkanaście kroków do powiększenia chyba 136%).
Mam kamerę HD Panasonic-a (SD60) i pliki z niej odtwarza bez problemu - mogą być nagrane na płytę jako AVCHD albo wprost pliki m2ts np z dysku.

Niestety ze zdjęciami jest pewien problem (przynajmniej z aktualnie najnowszym softem). W instrukcji jest napisane, że "zalecana" rozdzielczość do 4000x3000 24 bity/pixel ale w praktyce nie pokazuje nawet tych o mniejszej rozdzielczości gdy rozmiar pliku przekracza ok 4MB.

Odtwarzacz jest cichy mimo tego, że posiada wentylator - no przynajmniej mój egzemplarz, bo czytałem gdzieś, że ktoś miał z tym problem.

Trochę żałuję, że jak BX580 odtwarza płytę CD audio to na wyświetlaczu brak numeru utworu/ścieżki - widać tylko czas bieżącego utworu. Wszystkie informacje można co prawda zobaczyć na ekranie telewizora (także tytuły utworów, okładkę płyty - ściągane z Internetu) ale ja słuchając płyty raczej telewizora nie włączam.

To na razie tyle :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Witam jak jest w końcu z mkv w tym LG BX580 chodzą czy się tną i jaka jakość wyświetlanego obrazu jest ostry jak na PS3 ? Proszę o info użytkowników playera
 

Rekin175

New member
Od wczoraj mam dziwny problem z moim odtwarzaczem BX580 , odpalam odtwarzacz z dysku twardego wskazuje mu pierwszy lepszy film a tu po chwili odtwarzacz się wyłącza i koniec restartowałem już go ustawienia fabryczne itd nic to nie daje dzieje się to z wszystkimi typami plików , ale raz na kilka prób czasem odpali się film normalnie miał już ktoś z was podobny problem ? Dodam ze mam najnowszą wersje oprogramowania i sterownika .
 

wojtekmmm1

New member
Niestety jak się używa produktów LG to trzeba się liczyć z takimi "atrakcjami" :(. Sam też zauważyłem, że taki problem pojawił się po ostatnim upgrade oprogramowania (do tej wersji z 8.07.2011) mojego BX580.
Zauważyłem, że pewne filmy, które przed aktualizacją odtwarzał bez problemu teraz powodują wyłączenie odtwarzacza. Nie dotyczy to jednak wszystkich filmów - są też takie filmy, które odtwarzają się poprawnie (np. z mojej kamery). Opisywany problem dzieje się tak gdy taki problematyczny film próbuję odtwarzać zaraz po włączeniu odtwarzacza - wtedy odtwarzacz się wyłącza. Gdy jednak najpierw odtworzę choć kawałek filmu, z którym problemu nie ma to kolejna próba odtwarzania problematycznego filmu kończy się sukcesem. Dlaczego tak jest nie wiem - pewnie jakiś błąd softu.
 

Rekin175

New member
Dokładnie jak mówisz , po zmianie softu właśnie zaczęło się to robić paranoja zamiast upgrade pomóc to narobił kłopotu jak wrócić do poprzedniego softu ?
 
Do góry