Jaki BD zeby zdekodować DTS w TV 42sl8000

Raafix68

New member
Witam nie chce być banalny, ale czytajac taką masę artykułów na temat BD zgłupiałem a z drugiej strony nie doczytałem najbardziej interesujacych mnie tematów. A mianowicie po zakupie tv LG 42sl8000 i ogladaniu mkv z dysku WD 1 TB, pojawił sie problem braku dzwieku dts. Wpadłem na genialny pomysł dokupienia WD TV HD Media Player wszystko ok ale urzadzonko nie jest zbyt estetyczne, a dysk mozna schować gdzies za tv. No to wpadlem na drugi genialny pomysł dokupienia BD LG do mojego TV w celu dekodowania sygnału DTS chciazby na stereo byle by TV coś tam gadał. Pojechałem z dyskiem do Media markt i tu zonk nie dosć że pan sprzedawca nie jarzył wogołe o co pytam i zaczeła sie spychologia do działu komputerów i tak sobie polatałem po sklepie jakies 2 h gdzie w koncu znalazł sie jeden co miał chwilkę i spojrzemniem władncy skwitował mnie że tak to się nie da. Pokazał mi jakies tam kino domowe za prawie 2 kawałki no i powiedział że tu się da. hehehehe żenada. Moje pytanie jest takie czy podłączając dysk WD do DB na przykład LG BD-350v i do 42sl8000 pojawi sie chociazby jakiś dzwiek. Czy BD zdekoduje dzwiek i poda na TV w formie słyszalnej. W wiekszości artykłów mówi sie że mkv pójdzie ale po przeróbce na DD ale tylko z płyty???? Prosze o odpowiedź z góry dziękję. Nadmienie,że dzwoniłem do LG Polska i stwierdzono, że ingerencja w tv kończy sie utrata gwarancji, a producent nie przewiduje stowrzenia softu odpowiadajacego za dekodowanie sydnału DTS na jakikolwiek słyszalny format audio.
 

Raafix68

New member
Tyle to ja juz wiem że nie dekoduje, ale jak to obejść jak np podłącze kompa po tv wszystko sie buja jak ta lala. I dlatego pytam się który z BD zdekoduje na tyle sygnał dts że bedzie słuszalny dwiek na tv.
 
Do góry