Lg 350v - 3 pytania

Gee

New member
3 małe pytania i BARDZO liczę na waszą pomoc:

1. Jako, że nie mam w tej chwili kina domowego, to otwarzacz blu-ray będzie podłączony do TV (plazmy). Czy bez problemu otworzy dźwięk (zamieni na stereo) gdy ścieżka będzie np. DD 5.1 lub DTS. Sądzę, że tak, ale znalazłem w opisie coś takiego: "Wbudowane dekodery dźwięku wielokanałowego - nie " i mnie to trochę niepokoi.

2. Z tego co się doczytałem z NTFS i mkv nie ma problemu. Dotyczy to także dysków podpiętych pod USB bez zewnętrznego zasilania. Pytanie dotyczy napisów, a dokładnie mozżiwość regulacji góra-dół, wielkość czcionki i odczytywanie "dodatków" typu kursywa {y:i}, /, <i>.

3. Nigdzie nie mogłem zobaczyć tyłu otwarzacza. Domyślam się, ze nie ma LAN-u, Wi-Fi oraz możliwości oglądania filmów na YouTube ;)
 

zlowik

New member
Chciałem się dołączyć do pytania bo ja akurat gdzieśwyczytałem że są dwa modele jeden z V na końcu a drugi bez i że ten z V ma możliwość czytania divix i mkv ale właśnie nie ma możliwości odczytu NTFS dysku.

Może to ktoś potwierdzić ?
 

korzi

Member
Mam 350V odczytuje mkv i ntfs. Z napisami nie ma problemu: W zależności od formatu filmu napisy czyta w formacie: txt, srt, lub DVD System.

Co do czcionki nie udalo mi sie znaleźć takiej opcji. Czcionka jest raczej zawsze dobrze widoczna.
Jesli chodzi o 5.1 to mi odtwarza bardzo ladnie na moim zestawie kina domowego: basiki 1 klasa :)

jak do tej pory odtworzył mi wszystkie mkv i dvix.
Nie ma lan ani WiFi

Ogólnie w tej cenie nie ma konkurencji :)
 

adam6150

New member
Jak to nie ma LAN? (internet) To jak robisz aktualizację oprogramowania?
I jeszcze jedno pytanie , najważniejsze:
Czy ma ograniczenie co do wielkości pliku mkv z dysku zew.? Mam kilka takich co mają ponad 10 GB a nawet 17GB. Próbowałeś coś takiego z dysku zew. bez zasilania (tylko USB)?
 

korzi

Member
Hmmm ja nie robiłem ale pewnie przez usb. Ściagasz soft na usb i sam sie instaluje.
Ogladałem filmy co maja 9 gb. Jesli jest NTFS to nie ma ograniczenia wielkości. Ale filmów co maja 17 GB nie oglądałem. Maxymalnie do 9 GB.
Ograniczenia pewnie nie ma. Ale nie wiem jak płynnie takie filmy odtwarza.
Mi MKV 1080p ~9 gb dobrze odtwarza.
Mam dysk samsunga 500GB i nie mam do niego dodatkowego zasilania i śmiga.
Wszystkie filmy oglądam z niego oraz czasem na szybko z pendriva sformatowanego w Fat.
 

zlowik

New member
Ja kupiłem pare dni temu ten odtwarzacz i wachałem się czy kupić dysk bo tak jak mówiłem wyczytałem że nieczyta NTFS. Ale skoro piszesz że twój 500GB śmiga bez problemu no to chyba już nie ma watpliwości :)

Ja narazie testowałem ok 6GB mkv z pendriva w NTFS i też nie ma żadnego problemu z odczytem, ani na sekunde nawet nie przytnie obraz.
 

mlody11

New member
Witajcie!

To ja się też włączę do dyskusji :)

LG mam również od paru dni i jak narazie same plusy. Upgade firmware'u zrobiłem. Dysk 160GB z NTFS czyta bez problemu.

Nawet mkv z profilem @5.1 działają (co prawda odtwarzacz wyświetla info, że plik nie może być odtworzony ale działa :))))

Na dwóch mkv z kilkunastu (!) jest problem z DTS na wyjściu cyfrowym... przerywa co kilka sekund (ale większość, w tym DTS HD i DTS 6.1 odtwarzał, więc to może tylko problem z kodekiem użytym w pliku - przekonwertowałem DTS do DD 5.1 i jest OK)

Acha, działają też BD-R i DVD wielosesyjne :)))

Pozdrowienia,

Tomek
 

zlowik

New member
Który upgrade jest najnowszy do 350V ?

Mógłby ktoś zarzucić linkiem, też chętnie bym se zainstalował. Normalnie z pendriva można?
 

mlody11

New member
Który upgrade jest najnowszy do 350V ?

Mógłby ktoś zarzucić linkiem, też chętnie bym se zainstalował. Normalnie z pendriva można?

Ja instalowałem ten ze strony LG. Jest z kwietnia 2010 :)

Niestety jeszcze nie mogę wstawiać linków, ale wejdź na stronę LG, potem na Obsługa Klienta, dalej Pomoc techniczna.
Wpisz w wyszukiwarce model i będziesz miał firmware.

Możesz zrobić upgrade z pendriva.

Tomek
 

Pablo72

New member
BD 350V nie posiada LANu
Od miesiaca uzywam ten odtwarzacz i jestem zadowlony.Minusem jest to ze nie odtwarza plyt Audio DTS, urzadzenie wykrywa poprawnie plyte ale na wyjsciu jest cisza, przywszytskich opcjach w menu.Jako dekodera dzwieku cyfrowego uzywam Creative DDTS-100.
Jesli chodzi o dyski twrade to podlaczalem jakas stara 80-tke sformatowana w NTFS i filmy z niego byly poprawnie odtwarzane.
 

Jussi

New member
Bez reklam
No wlasnie tez sie zastanawialem nad tym playerem. Jest w euro za 399zl. Tyle, ze przy 350 nie ma literki V i sie zastanawiam czy to blad czy po prostu wersja bez V, choc szczerze mowiac nie widze roznicy miedzy nimi bo i tak wszyscy co maja 350 pisza, ze odtwarza NTFSy dyski i napisy spokojnie.

Pytanie do posiadaczy 350V - czy macie problem z czcionka napisow? Jakis kolo pisal gdzies, ze w modelu z V napisy nie maja czarnej obwoluty przez co na jasnym tle sa niewidoczne - potwierdzicie to?

Ogolnie, jesli w euro nie ma wersji z V to lepiej nie brac?
 

Pablo72

New member
Wystarczy poczytac na stronie LG o BD350V i BD350.
BD350 nie odtwarza filmow mkv-tak wynika ze specyfikacji LG
 

Jussi

New member
Bez reklam
To w takim wypadku musieli sie rypnac w reklamie Euro i nie dostawili V do 350, bo tu piszą, że odtwarza Matroske.






PS sprawdzilem dokladnie na stronie euroagd i faktycznie chodzi o model z literka V. Jezeli ktos ma ten model dajcie znac jak z tymi napisami czy dobrze sie wyswietlaja czy faktycznie nie maja czarnej obwoluty i kiepsko je widac na jasnych scenach. Dzieki.:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

Pablo72

New member
Podczas zakupu radze dpokladnie sprawdzic czy na pudelku i samym odtwarzaczu pisze BD350V bo tak powinno byc.Jesli nie to jest to kastrat BD530.W sklepach nie podaja specjalnie bo maja w magazynach BD350 i chca je wepchac ludziom.
 

zlowik

New member
Ja dzisiaj troche inny problem z napisamy mam, pierwszy raz próbowałem obejrzeć film z napisami (mkv + txt na pendrivie) i napisy są spóźnione jakieś 4 sekundy do tego co mówią.

Co może być przyczyną ? Na komputerze pasują idealnie.
 

mlody11

New member
Jussi: Napisy są OK. Wyświetlają się dobrze i są widoczne bez problemów. Ja właśnie kupiłem w Euro i był to 350V :)

Zlowik: Przekonwertuj napisy na srt. Ja używam tylko takich od czasu zakupu AZBOX'a HD. Z srt nie miałem żadnych problemów.

Tomek
 

Jussi

New member
Bez reklam
Kupilem go juz i wszystko spoko jest, ale mam problem z odtworzeniem kupionej juz jakis czas temu trylogii Matriksa. Czy ktos mial moze problemy z odtwarzaniem jakichs plyt BD na nim? Nie mam kurcze innych plyt z Warnera, ale mam nadzieje, ze to tylko jakies pojedyncze problemy. Po wrzuceniu plyty pokazuje sie wejsciowka Warnera, ale pozniej pokazuje sie (lub nawet nie) znaczek wczytywania plyty i tyle, mieli i mieli i nic. Na PS3 plytki ida bez problemu. Bylem w sklepie i sprawdzilem na innym egzemplarzu odtwarzacza, ale problem byl ten sam.

Dajcie prosze znac czy puszczaliscie moze na swoich jakies BD z Warnera i czy bylo ok.

Dzieki.
 
Do góry