LG LX1 i 2 - szare pasy - rozwiązanie!

karaznie

New member
Przepraszam za nowy topic - ale temat szarych pasów i ustawień baclight był już kilka razy poruszany na tym forum. Jest to dość upierdliwa cecha tych paneli. Na szczęście wyczytałem jak to rozwiązać. Te modele mają specjalne menu serwisowe. Aby do niego wejść należy:

1. Jednocześnie nacisnąć menu na pilocie i telewizorze (zwykłe menu nie powinno się pokazać). Poczekać 10sek.
2. Po lewej stronie ekranu przez ułamek sekundy błyśnie właśnie to menu, w tej chwili należy puścić przyciski menu. Jeśli zrobi się to za późno - pokaże się prośba o wpisanie hasła. Mnie się udało za drugim razem.
3. Po lewej stronie pokazę się menu serwisowe. Wchodzimy w Panel
settings i dalej "Blank color", zmieniamy grey na black i voila :)))).
4. jest tam kupa innych ustawień - m.in backlight. Uwaga, zmiana na włąsne ryzyko.

Rany - a tak mnie to wkurzało :)))).

korby
 

gientaras

New member
Component w Panasonicu TH-37PA50 i Yamaha S-530?

a w razie nieudanej próby skąd wziąć hasło??? A tak na marginesie, to skąd dowiedziałeś się jak to zrobić?
 

TKJ

New member
rozumiem że menu się pokaże (bo se telewizor zamówiłem i se pytam szczegółowo :)) i chasło nie wyskoczy chyba że się dłuże tą kombiace przytrzyma tak?
jeszcze jedno jak wyskoczy chasło to co? wyłączyć tv i wszytko bedzie ok czy też jest jakaś kąbinacja do schowania/wyłączenia menu serwisowe
 

karaznie

New member
TKJ napisał:
rozumiem że menu się pokaże (bo se telewizor zamówiłem i se pytam szczegółowo :)) i chasło nie wyskoczy chyba że się dłuże tą kombiace przytrzyma tak?
jeszcze jedno jak wyskoczy chasło to co? wyłączyć tv i wszytko bedzie ok czy też jest jakaś kąbinacja do schowania/wyłączenia menu serwisowe

1. Tak. Ale to wymaga trochę ćwiczeń, bo prośba o hasło pokazuje się bardzo szybko i wymaga to trochę wprawy :). Ale spokojnie, zadziała na 100%.

2. Jeśli będzie prośba o hasło, to wystarczy nacisnąć "exit" na pilocie. I jeszcze raz to samo.

korby
 

JerzyR77

New member
Ja za zadne skarby nie moge wejsc do tego menu servisowego, tzn. nie udaje mi sie wcisnac rownoczesnie Menu w TV i na pilocie tak aby menu sie nie pojawiło.
Jakies triki? Trafienie idealnie w ten sam czas jest IMHO niemozliwe.

Pomocy bo te szare paski sa rzeczywiscie beznadziejne:(

JerzyR
 

bionix

New member
Nacisnij menu tak zeby sie pokazalo na ekranie. Nacisnij oba klawisze w tv i na pilocie - wtedy zniknie menu z ekranu - i po okolo 6 sekundach menu serwisowe mignie na chwile i wlasnie w tym momencie trzeba puscic klawisze... mi udalo sie za trzecim razdem. Pozdro.
 

Wuwo

New member
...lz55

W RZ-37LZ55 ten trick też działa (podejrzewam, że w całej serii LZ55). Rzeczywiście bardzo pomocne, bo z tymi szarymi pasami można było zwariować. A w serwisie za takie przestawienie kaska poleciałaby jak nic, bo końcu to nie jakaś awaria a "fanaberie" użytkownika.
 

dimas

New member
mam lz32rz55 moge wejsc w menu serwisowe ale nie ma tam takiego czegos jak panel setting.pytanie do wuwo jak jest u ciebie?
 

Wuwo

New member
Po wejściu w menu serwisowe pojawia się okienko, w którym (pośród kilku innych) są takie zakładki jak System Control, Panel Control czy Screen Control. Trzeba wejść przez Panel Control (a więc NIE Panel Settings) i tam wybrać funkcję Blank Control: z gray przestawić na black. Ot i wszystko.
Fajne jest też to (info dla osób przymierzających się do zakupu), że w tym menu mozna znaleźć całkowity czas pracy odbiornika TV - więc jeśli w MM wciskają kit że jest fabrycznie nowy, to czemu by nie sprawdzić czy to nie jest zwykły "pułkownik" stojący na półce kilka tygodni/miesięcy?

Pozdrawiam!
 

dimas

New member
no ta ja mam chyba inne oprogramowanie wgrane.cisne menu na pilocie i tv po kilku sekundach pokazuje sie menu servisowe a tam pisze tak od gory
service menu
scaler adc
hdcp
vcti adc
soud
option1
option2
option3
drx set
nvm edit
scaler d/n

scaler ver. 3 51

vcti ver 3 80

autobahn s/w

dkkwak & dhkang

to na tyle w pierwszej zakladce jak nacisne menu to pokazuje sie 2 zakladka i tam jest tak:
hotel mode operation

channel menu display yes
channel change yes
input mode change yes
fired volume no
max volume 100%
osd display yes
remocon operation yes
local key operation yes
on monitor operation no
volume off
30
channel off
1
auto off operation yes
hotel mode operation no

co wy na to :confused:
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Mam 26LX1, też mnie to nieżle wkur... dzięki wielkie to DZIAŁA!!!!:)
Ktoś jest w stanie rozpracować pozostałe parametry???? Jest ich sporo, korekcja gamma i wiele innych. JESZCZE RAZ DZIEKI, SUPER, POZDROWIONKA
 

Ellus

New member
Szare pasy w LG 42 PX11

Witam. Czytam ,że udało się Państwu zmienić irytujące szare pasy na czarne w LCD LG. Jestem posiadaczem plazmy LG 42PX11. Moze ktos ma pomysł na to jak przeprowadzić podobna operacje w tym sprzecie...? Powyższa procedura z LCD w plaźmie nie działa.Nie ma w menu serwisowym opcji zmiany "blank color"....lub ja coś źle robię.
 

Hamil_Hamster

New member
Pozwole sobie odświeżyć troche temat...

Udało się komuś skutecznie zmienić podświetlenie z menu serwisowego? Za to powinna być odpwiedzialna opcja "bright", do wyboru są : 40%, 63% i 100%. Jednak zmiana tej opcji nie powoduje u mnie żadnego efektu :( Jeśli ktoś wie jak to rozwiazać to będe wdzięczny za pomoc.

Druga sprawa, to czy da się dowiedzieć przez menu serwisowe tego jaką matryce posiada telewizor?
 

Andrzej S

New member
Szare pasy w LG 42PX3RV

Czy komuś udało się w tym telewizorze z zmienić szare pasy na czarne, bo te szare rzeczywiście wkurzają. Menu jest inne niż opisywane na forum. Pomocy!!!!
 

Pees

New member
na moim LG RZ42LZ30 po wcisnieciu Menu na tv i przycisnieciu 3,4 razy Menu na pilocie pojawia sie male menu, ale poza iloscia godzin jakie przepracowal odbiornik nie ma tam nic ciekawego, kilka bezuzytecznych opcji, strasznie ubogo. Czy jest jakies inne menu albo mozliwosc przewijania na kolejne strony ?
Czy komus sie udalo usunac pasy na tym modelu ?

Pozdrawiam
Pees
 

wlodek1001

New member
Mam LG 32 LX2R , co mozna ustawić jeszcze z menu serwisowego. jestem nowy na forum i nie bardzo znam tajniki lcd. Proszę o pomoc lub wskazanie innego postu na forum z odpowiedzią. pozdrawiam
 

okko19

New member
karaznie napisał:
Przepraszam za nowy topic - ale temat szarych pasów i ustawień baclight był już kilka razy poruszany na tym forum. Jest to dość upierdliwa cecha tych paneli. Na szczęście wyczytałem jak to rozwiązać. Te modele mają specjalne menu serwisowe. Aby do niego wejść należy:

1. Jednocześnie nacisnąć menu na pilocie i telewizorze (zwykłe menu nie powinno się pokazać). Poczekać 10sek.
2. Po lewej stronie ekranu przez ułamek sekundy błyśnie właśnie to menu, w tej chwili należy puścić przyciski menu. Jeśli zrobi się to za późno - pokaże się prośba o wpisanie hasła. Mnie się udało za drugim razem.
3. Po lewej stronie pokazę się menu serwisowe. Wchodzimy w Panel
settings i dalej "Blank color", zmieniamy grey na black i voila :)))).
4. jest tam kupa innych ustawień - m.in backlight. Uwaga, zmiana na włąsne ryzyko.

Rany - a tak mnie to wkurzało :)))).

korby


Wiesz może do czego służą pozostałe opcje w menu serwisowym??
 
Do góry