LG LX1 i 2 - szare pasy - rozwiązanie!

irol2

New member
wielkie dzięki i proszę o jeszcze

witam,
mam lz37 i wreszcze nie mam szrych pasów!:D
aż prosi sie o instrukcę do menu serwisowego, może da się coś jeszcze wycisnąć z tegi lg?:confused:
moj drugi problem to to , że nie przeskakuje automatycznie do innych formatów, może ktoś wie co i jak?:confused:
no i mam polsat z ich dekoderem, co radzicie kupić, żeby poprawić sygnał już dziś?:confused:
pozdrawiam
 

mariuszsz

New member
Wielkie dzięki. U mnie działa (32LP1R). Przy okazji cos poprzestawiałem. Czy w w menu Panel Control w pozycji PnLLock powinno być Lock czy Free60. Jest to opca 2 pozycje powyżej koloru pasków.
Ponadto jeżeli będziecie w Menu Serwisowym i wciśnienie Menu na pilocie wejdziecie w Menu Hotelowe. Swoją drogą ciekawe jakie jeszcze ustawienia mog być dokonane w Menu Serwisowym.
Pozdrawiam
Mariusz
 

tomi

New member
dimas napisał:
no ta ja mam chyba inne oprogramowanie wgrane.cisne menu na pilocie i tv po kilku sekundach pokazuje sie menu servisowe a tam pisze tak od gory
service menu
scaler adc
hdcp
vcti adc
soud
option1
option2
option3
drx set
nvm edit
scaler d/n

scaler ver. 3 51

vcti ver 3 80

autobahn s/w

dkkwak & dhkang

to na tyle w pierwszej zakladce jak nacisne menu to pokazuje sie 2 zakladka i tam jest tak:
hotel mode operation

channel menu display yes
channel change yes
input mode change yes
fired volume no
max volume 100%
osd display yes
remocon operation yes
local key operation yes
on monitor operation no
volume off
30
channel off
1
auto off operation yes
hotel mode operation no

co wy na to :confused:

Witam wszystkich

Mam od niedawna RZ-26LZ55 i u mnie niestety pokazuje sie takie samo menu :fool::eek:k: .
 

edrum

New member
mariuszsz napisał:
Wielkie dzięki. U mnie działa (32LP1R). Przy okazji cos poprzestawiałem. Czy w w menu Panel Control w pozycji PnLLock powinno być Lock czy Free60. Jest to opca 2 pozycje powyżej koloru pasków.
Ponadto jeżeli będziecie w Menu Serwisowym i wciśnienie Menu na pilocie wejdziecie w Menu Hotelowe. Swoją drogą ciekawe jakie jeszcze ustawienia mog być dokonane w Menu Serwisowym.
Pozdrawiam
Mariusz

Powinno być ustawione " Lock"
Pozdr.
 

KiVash

New member
Wuwo napisał:
Po wejściu w menu serwisowe pojawia się okienko, w którym (pośród kilku innych) są takie zakładki jak System Control, Panel Control czy Screen Control. Trzeba wejść przez Panel Control (a więc NIE Panel Settings) i tam wybrać funkcję Blank Control: z gray przestawić na black. Ot i wszystko.
Fajne jest też to (info dla osób przymierzających się do zakupu), że w tym menu mozna znaleźć całkowity czas pracy odbiornika TV - więc jeśli w MM wciskają kit że jest fabrycznie nowy, to czemu by nie sprawdzić czy to nie jest zwykły "pułkownik" stojący na półce kilka tygodni/miesięcy?

Pozdrawiam!


niestety nie mam tej opcji "Blank Control" w PX4RV-ZA
 

foty

New member
Witam wszystkich !!!

Ja tu po raz pierwszy, na wstępie chcę pozdrowić wszystkich zakręconych na pukcie płaskich świecidłek i HDTV.

Właśnie mi się udało zmienć :mrgreen: :!: :!:
co prawda za 50 razem udało się wejść w/w menu ale jednak,
a już myślałem że nic z tego.

PZdr Radek Łódź
 

gladi76

New member
Udało mi się zmienić pasy, ale wejście w menu jest bardzo proste.Nacisnąć i trzymać.Pokaże się jedno menu trzymać dalej 5 s zniknie jedno menu pokaże się drugie.Proste jak baranie rogi.Pozdrawiam wszystkich.:D
 

wasyl

New member
zero szarych pasów i pytanie

Witam,
jestem świeżak na forum a z LG LX1R znamy się od lutego. Pasy wkurzały, więc przyzwyczaiłem się oglądać w formacie pełnym. Od dziś pasy są czarne:)
Mam pytanie-prośbę. Czy moglibyście sprawdzić w menu serwisowym w zakładce System Control opcję System? Wydaje mi się, że powinno być 4-Sys. Omsknął mi się palec i przełączyłem na 3-Sys, ale jak sądzę dobrze wróciłem. Ostatnia opcja to 7-Sys:blagam: Ciekaw jestem co ona może robić?
Będe wdzięczny za podpowiedź, czy dobrze pomajstrowałem.
Pozdrawiam,
Wasyl
 
Ostatnia edycja:

KiVash

New member
wasyl napisał:
Witam,
jestem świeżak na forum a z LG LX1R znamy się od lutego. Pasy wkurzały, więc przyzwyczaiłem się oglądać w formacie pełnym. Od dziś pasy są czarne:)
Mam pytanie-prośbę. Czy moglibyście sprawdzić w menu serwisowym w zakładce System Control opcję System? Wydaje mi się, że powinno być 4-Sys. Omsknął mi się palec i przełączyłem na 3-Sys, ale jak sądzę dobrze wróciłem. Ostatnia opcja to 7-Sys:blagam: Ciekaw jestem co ona może robić?
Będe wdzięczny za podpowiedź, czy dobrze pomajstrowałem.
Pozdrawiam,
Wasyl



powinno byc 4-sys.
Powiedz jak włączyłeś te czarny pasy:)??
 

wasyl

New member
paski

Dzięki za info. A paski zlikwidowałem zgodnie z procedurą opisaną powyżej. Oj kusi mnie żeby jeszcze podłubać w tych ustawieniach serwisowych. Oj kusi...
Pozdrawiam,
Wasyl
 

pepol45

New member
szare pasy

na temat szarych pasów powiem tylko tyle, ze producent ustawił szare bo czarne wypalaja najbardziej matryce, a przekonacie sie o tym po ok roku użytkowania, grzebanie w menu serwisowym moze sie żle skonczyc dla waszego lcd-ka, pozdrawiam wszystkich , kto nie wierzy prosze sie skontaktowac z najbliższym serwisem lg
 

wlodek1001

New member
w swoim 32 LX2R zmieniłem pasy z szarych na czarne, ale jak czytam nowe wypowiedzi to sam już nie wiem czy to dobry pomysł. Poza tym boję się grzebać w menu serwisowym bez dokładnego rozenania i przeznaczenia wszystkich znajdujących sie tam funkcji. pozdrawiam
 

wasyl

New member
pasy

ponoć to niezdrowe dla plazmy a nie LCD - fajnie mieć świadomość możliwości zmiany koloru - poza tym chyba większość producentów jednak stosuje czarne pasy. Ja i tak się przyzwyczaiłem do pełnego formatu więc raczej z tych czarnych pasów będę korzystał stosunkowo rzadko.
Pozdr
Wasyl
 

mogul

New member
Lg 37 Lb1r

Cześć! Już nibawem dojedzie do mnie nowy TV; LG 37LB1R.
Czy w tym modelu pasy też są szare? Jeśli tak, czy rozwiązanie problemu jest to same. Pozdrawiam;)
 

Cabra

New member
pepol45 napisał:
na temat szarych pasów powiem tylko tyle, ze producent ustawił szare bo czarne wypalaja najbardziej matryce, a przekonacie sie o tym po ok roku użytkowania, grzebanie w menu serwisowym moze sie żle skonczyc dla waszego lcd-ka, pozdrawiam wszystkich , kto nie wierzy prosze sie skontaktowac z najbliższym serwisem lg
Hmm jezeli chodzi o "wypalanie matrycy" to o ile sie nie myle wypalic moze cos jasno swiecacy ciagle obiekt-sadze ze wiekszych ewentualnych "zniszczen" dokonalyby szare (jest to bardzo jasny szary) niz czarne pasy.
Od niedawna jestem SZCZESCLIWYM posiadaczem 37LB1R i bardzo chetnie zmienilbym juz te pasy na czarne (do menu serwisowego wchodzi sie bez problemu) ale czekam na odpowiedz na mejla do serwisu LG Poland o tzw. wypalanie matrycy.

mogul napisał:
Cześć! Już nibawem dojedzie do mnie nowy TV; LG 37LB1R.
Czy w tym modelu pasy też są szare?
TAK
mogul napisał:
czy rozwiązanie problemu jest to same.
TAK

Pozdrawiam
 
Do góry