LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

radzio99

New member
Witam, czy wybór tego odtwarzacza BR będzie lepszym rozwiązaniem
niz kupno Panasonica BD80 ? CHodzi o możliwości i funkcjonalnośc ? I czy są już jakieś testy ?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o możliwości i funkcjonalność to ten LG jest na dzień dzisiejszy nie do pokonania, ale dal wielu osób liczą się też inne cechy, więc nie można napisać, że jest najlepszy bo to już gyłoby zbyt subiektywne.
 

radzio99

New member
janusz napisał:
Jeżeli chodzi o możliwości i funkcjonalność to ten LG jest na dzień dzisiejszy nie do pokonania, ale dal wielu osób liczą się też inne cechy, więc nie można napisać, że jest najlepszy bo to już gyłoby zbyt subiektywne.

Tak ale lepiej kupić BR z bajerami, lepszymi możliwościami niż Droższego i gorszego.
 

janusz

New member
Bez reklam
Niekoniecznie gorszego. Jeżeli ktoś będzie chciał idealny obraz i skalowanie to podejrzewam, że Panasonik i Samsung wypadnie lepiej (choć różnica dla większości osób niedostrzegalna), fani audio mogą wybrać też inne modele. Komu zależy na cenie wybierze coś z promocji, a widziałem już kilka modeli poniżej 500 zł. W swojej cenie moim zdaniem LG jest najlepsze, dal mnie, dla innych może być różniue.
 

radzio99

New member
janusz napisał:
Niekoniecznie gorszego. Jeżeli ktoś będzie chciał idealny obraz i skalowanie to podejrzewam, że Panasonik i Samsung wypadnie lepiej (choć różnica dla większości osób niedostrzegalna), fani audio mogą wybrać też inne modele. Komu zależy na cenie wybierze coś z promocji, a widziałem już kilka modeli poniżej 500 zł. W swojej cenie moim zdaniem LG jest najlepsze, dal mnie, dla innych może być różniue.

Moim zdaniem te lekkie straty jakoścowe upscalingu i obrazu łagodzą odczyty o wiele więcej formatów i np. Dysk NTFS na którym będzie bardzo dużo filmów.

Poczekam do sierpnia jeżeli w Stanach nie wyjdzie LG BD390 free region BD to kupię w Poslce BD80 lub tam w Kanadzie BD80 free region. Gdzieś wyczytałem ze ten LG w Poslce ma kosztować ok. 1950zł dla porówania w USA 400 dolarów. Mam pytanie c zy te przeróbki psują coś w BD czy przez tę płytkę traci się jakość obrazu dzwięku itp.?
 

timonek

Member
Bez reklam
janusz napisał:
Niekoniecznie gorszego. Jeżeli ktoś będzie chciał idealny obraz i skalowanie to podejrzewam, że Panasonik i Samsung wypadnie lepiej (choć różnica dla większości osób niedostrzegalna), fani audio mogą wybrać też inne modele. Komu zależy na cenie wybierze coś z promocji, a widziałem już kilka modeli poniżej 500 zł. W swojej cenie moim zdaniem LG jest najlepsze, dal mnie, dla innych może być różniue.

Oj nie zgodze si ez tym zupelnie wcale panasonic ani samsung nei beda lepsze od lg , przeczytaj sobie test a ausiovideo czerwcowym jets test panasonica samsunga i lg model 370 ilg wypadl najlepiej a panasonic mial najgorszy dzwiek , wiec nie pisz ze lg to tylko dla osob co nei chca miec odbrego obrazu a samsung i panasonic tylko dla tych co chca super obraz , dla tych co beda chcieli lepsza jakosc wybiora np. pioniera , a jezeli lg 370 wypadl tak dobrze to wyzszy model powinien byc lepszy.
 

actchris

New member
Z tego co słyszałem to cena 390 w PL ma kształtować się na poziomie 1200zł ... zobaczymy bo źródło jest dobre i wiarygodne :)
 

radzio99

New member
actchris napisał:
Z tego co słyszałem to cena 390 w PL ma kształtować się na poziomie 1200zł ... zobaczymy bo źródło jest dobre i wiarygodne :)


Jak tak będzie z tą ceną to podejrzewam że BD80 nie będzie już tak schodziło z półek, ale dopóki nie ma testów bd390 to jestem nastawiony na Panasonica.
 

maruco

New member
jeżeli cena okaże się prawdziwą to przy założeniu że wyższy model DB390 jest lepszy od poprzednika DB370 to w ciemno moge powiedziec, że będzie bezkonkurencyjny :) juz sam nei wiem czy czekac czy kupic DB370 :/
 

timonek

Member
Bez reklam
maruco napisał:
jeżeli cena okaże się prawdziwą to przy założeniu że wyższy model DB390 jest lepszy od poprzednika DB370 to w ciemno moge powiedziec, że będzie bezkonkurencyjny :) juz sam nei wiem czy czekac czy kupic DB370 :/

Witaj powiem ci tak jezeeli nie bedziesz odtwarzal divixa , jezeli nie beda potrzebne ci te dodatkowe wyjsci co sa wnowszym omdelu to nie ma na co czekac chyba ze ci sie nie spieszy az tak to mozesz z ciekawosci poczekac ale sadz zecena musi byc wyzsza nie moze byc w cenie 370-tki ja nawet gdybym chcial kupic to eni mam po co bo w mojej wypozyczalni nei ma jescez filmow na bluray i nie wiem czy do konca roku beda bo bym sobi ejuz kupil tego lg bd370 po ostatnim przeczytanym pporownaniu z samsungoiej i panasonikiem lg wypadl najlepiej i mnei przekonal chetnie bym go kupil tyko po co jak nie mam co ogladac.
 

maruco

New member
timonek napisał:
Witaj powiem ci tak jezeeli nie bedziesz odtwarzal divixa , jezeli nie beda potrzebne ci te dodatkowe wyjsci co sa wnowszym omdelu to nie ma na co czekac chyba ze ci sie nie spieszy az tak to mozesz z ciekawosci poczekac ale sadz zecena musi byc wyzsza nie moze byc w cenie 370-tki ja nawet gdybym chcial kupic to eni mam po co bo w mojej wypozyczalni nei ma jescez filmow na bluray i nie wiem czy do konca roku beda bo bym sobi ejuz kupil tego lg bd370 po ostatnim przeczytanym pporownaniu z samsungoiej i panasonikiem lg wypadl najlepiej i mnei przekonal chetnie bym go kupil tyko po co jak nie mam co ogladac.

jeżeli chodzi o flmy to problemy ni będe miał, bo mam paru znajonych, którzy od pewnego czasu maja BR i kupują płytki z filmami, chyba jednak kupie tego DB370 i sprawa będzie z głowy :)
 

adam6150

New member
plytki z filmami

maruco napisał:
jeżeli chodzi o flmy to problemy ni będe miał, bo mam paru znajonych, którzy od pewnego czasu maja BR i kupują płytki z filmami, chyba jednak kupie tego DB370 i sprawa będzie z głowy :)


Ludzie, do 370-tki nie trzeba mieć tylko BD. Ten odtwarzacz slicznie czyta pliki mkv. ( X264) Tego pełno w necie. To sie pali zwykłą nagrywarką na plytce DVD. Najlepiej 4,4 GB jesli chcecie zaoszczędzic pare zlotych. Ja osobiscie wole pliki ok. 8 GB (płytka DVD+DL ok 6-7 pln)wtedy jakość jest lepsza. Nie poznasz czy to Blu-ray czy tylko mkv. Nie trzeba chodzic do wypozyczalni bo wszystko mozna ściągnąć z neta. Są napisy tak jak do Divx-a a obraz i dzwięk są super (dts, DD 5.1) Warto sprobować.

mininova.org , thepiratebay, torrenty.org ...itp
 

Joku

New member
timonek napisał:
Witaj powiem ci tak jezeeli nie bedziesz odtwarzal divixa , jezeli nie beda potrzebne ci te dodatkowe wyjsci co sa wnowszym omdelu to nie ma na co czekac chyba ze ci sie nie spieszy az tak to mozesz z ciekawosci poczekac ale sadz zecena musi byc wyzsza nie moze byc w cenie 370-tki ja nawet gdybym chcial kupic to eni mam po co bo w mojej wypozyczalni nei ma jescez filmow na bluray i nie wiem czy do konca roku beda bo bym sobi ejuz kupil tego lg bd370 po ostatnim przeczytanym pporownaniu z samsungoiej i panasonikiem lg wypadl najlepiej i mnei przekonal chetnie bym go kupil tyko po co jak nie mam co ogladac.
Przeczytaj sobie to porównanie http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/5083
tu lg wypadł gorzej.
Co test to inna ocena.
Najlepiej kupić dla własnych upodobań a nie wg "dziwnych" testów
 

radzio99

New member
mininova.org , thepiratebay, torrenty.org ...itp[/quote]


z thepiratebay to na chwilę obecną bym nie korzystał, lepiej torreny.org, bitnova.
 

espero

New member
Jesli chodzi o mnie - jestem maniakiem HD. Testowalem w domu Panasonica BD60 i LG BD370. Porownywalem godzinami jakosc obrazu na filmach DVD, BluRay, na wlasnych produkcjach z kamery AVCHD - ZERO ROZNIC, lub prawie niezauwazalne.
Myslalem, ze pozostawie sobie Panasonica (lubie ta firme i mam prawie caly sprzet - w tym 50 calowa plazme), ale jak kupilem LG 370 ZALAMALEM SIE... To cudenko - czyta wszystko, ze wszystkich nosnikow. Nie ma smiesznych ograniczen jak w Panasonicu, ze nie czyta czegos tam z DVD-RW itp. Co wiecej przepiekna grafika ekranowa - w HD. Dla porownania w Panasonicu grafika i napisy to - dobrze skalowane SD. Panasonic wyraznie wolniejszy w obsludze menu i jakis taki... na moj gust siermiezny.
Nigdy bym nie przypuszczal, ze zaczne chwalic LG, nigdy nie mialem nic tej firmy, ale tez nie mialem najlepszego zdania (GoldStar).

Zrobicie jak chcecie, ale ja... uwielbiam BD370 i teraz czekam na BD390 (zalezy mi jednak na wifi i dlna)
 
Ostatnia edycja:

amelia25

New member
espero napisał:
Jesli chodzi o mnie - jestem maniakiem HD. Testowalem w domu Panasonica BD60 i LG BD370. Porownywalem godzinami jakosc obrazu na filmach DVD, BluRay, na wlasnych produkcjach z kamery AVCHD - ZERO ROZNIC, lub prawie niezauwazalne.
Myslalem, ze pozostawie sobie Panasonica (lubie ta firme i mam prawie caly sprzet - w tym 50 calowa plazme), ale jak kupilem LG 370 ZALAMALEM SIE... To cudenko - czyta wszystko, ze wszystkich nosnikow. Nie ma smiesznych ograniczen jak w Panasonicu, ze nie czyta czegos tam z DVD-RW itp. Co wiecej przepiekna grafika ekranowa - w HD. Dla porownania w Panasonicu grafika i napisy to - dobrze skalowane SD. Panasonic wyraznie wolniejszy w obsludze menu i jakis taki... na moj gust siermiezny.
Nigdy bym nie przypuszczal, ze zaczne chwalic LG, nigdy nie mialem nic tej firmy, ale tez nie mialem najlepszego zdania (GoldStar).



Zrobicie jak chcecie, ale ja... uwielbiam BD370 i teraz czekam na BD390 (zalezy mi jednak na wifi i dlna)

ja właśnie daletgo kupiłam BD370 :) - nic mu nie jest straszne, a cena jak na odtwarzacz blue ray smieszna :) 850 zł i czyta mkv, divx :)
 
Do góry