Telewizor Plazmowy Lg 42pq3000

irzi

Member
Ktoś już miał z nim do czynienia? Z LG 42PQ3000 ! Parametry wydają się bardzo dobre :

Przekątna ekranu42"Rozdzielczość ekranu1024 x 768 pikseli Proporcje ekranu16:9Kąt widzenia178 stopniKontrast2000000:1Jasność1500 cd/m2Tuneranalogowy, naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4)Funkcje obrazu600 Hz Sub Field Drive , Dual XD EngineStandard dźwiękuSRS TruSurround XTGłośniki2 x 10 WFunkcje dźwiękuDekoder Dolby Digital, Funkcja Czysty GłosTelegazeta1000 stronZłącza3 x HDMI, USB,Cyfrowe wyjście dźwięku, RGB In (D-sub 15pin), PC Audio, Scart, ComponentPobór energii175 W (bez funkcji eko)Wymiary1031.2*656.7*80.8 mm
 

Ocipek2008

New member
centur napisał:
też czelam na info o tym tv, moze być niezła konkurencja dla x10
Zastanawiam się nad kupnem plazmy 42'' i najpierw myślałem o panasonicach ale po informacjach o serii X10 zaczynam myśleć o innych firmach. Zadaje teraz może mało istotne pytanie - choć dla mnie ważne - czy LG posiadają wyjście słuchawkowe (boczne lub z przodu) ? Z informacji na stronie LG teoretycznie nie znalazłem modeli z tym nieszczęsnym gniazdem. Pomimo innych istotnych parametrów gniazdo jest mi potrzebne - mam małe dziecko a chciałoby się "normalnie" oglądać programy TV bez uruchamiania np. podłączonego tunera, w którym jest gniazdo słuchawkowe.
 

centur

New member
Ocipek2008 napisał:
Zastanawiam się nad kupnem plazmy 42'' i najpierw myślałem o panasonicach ale po informacjach o serii X10 zaczynam myśleć o innych firmach. Zadaje teraz może mało istotne pytanie - choć dla mnie ważne - czy LG posiadają wyjście słuchawkowe (boczne lub z przodu) ? Z informacji na stronie LG teoretycznie nie znalazłem modeli z tym nieszczęsnym gniazdem. Pomimo innych istotnych parametrów gniazdo jest mi potrzebne - mam małe dziecko a chciałoby się "normalnie" oglądać programy TV bez uruchamiania np. podłączonego tunera, w którym jest gniazdo słuchawkowe.
ze strony lg jasno wynika ze zaden model takiego gniazda nie ma, ale panas tez nie ma............
 

Ocipek2008

New member
Panasonic ma - iformacje z oficjalnej strony panasonica.pl np. przy TX-P42X10E
Znajomi mają starsze modele plazm Panasonica 37 i 42 -w tamtych też są. Niby mała rzecz ale patrząc na zachęcające parametry nowych LG to aż dziwne że takiej "pierdoły" nie chcą zamontować...
 

slavius

New member
Wczoraj kupiłem PQ3000, jest to moja pierwsza plazma więc nie mam dużego doświadczenia. Napalony byłem na X10 ale sprzedawca zaproponował mi właśnie PQ3000. Na moje oko to nie widziałem różnicy w obrazie pomiędzy tymi dwoma plazmami więc wybrałem tańszą i lepiej wyposażoną. W domu efekt piorunujący mam cyfrową kablówkę VECTRY i programy wyglądają elegancko nie wspominając już o HD bo te mnie powaliły na kolana. Moje doświadczenia z plazmą są takie że moich trzech kolegów ma plazmy PANASONIC. Jeden z nich oczywiście pomagał mi w sklepie w wyborze i naprawdę był pod wrażeniem PQ3000.
 

slavius

New member
Niestety pogodę mam w Olsztynie nieciekawą, brak słońca więc na razie refleksy mi nie przeszkadzają, przy świetle w pomieszczeniu raczej nie zwróciłem na nie uwagi więc chyba nie jest źle. Wkurza mnie tylko że jak włączę dekoder cyfrowy to telewizor się sam na niego nie przełącza i trzeba samemu wybierać źródło np HDMI 2
 
Ostatnia edycja:

irzi

Member
slavius napisał:
Wczoraj kupiłem PQ3000, jest to moja pierwsza plazma więc nie mam dużego doświadczenia. Napalony byłem na X10 ale sprzedawca zaproponował mi właśnie PQ3000. Na moje oko to nie widziałem różnicy w obrazie pomiędzy tymi dwoma plazmami więc wybrałem tańszą i lepiej wyposażoną. W domu efekt piorunujący mam cyfrową kablówkę VECTRY i programy wyglądają elegancko nie wspominając już o HD bo te mnie powaliły na kolana. Moje doświadczenia z plazmą są takie że moich trzech kolegów ma plazmy PANASONIC. Jeden z nich oczywiście pomagał mi w sklepie w wyborze i naprawdę był pod wrażeniem PQ3000.
Dzięki za info.
Jak możesz opisz szczegółowiej wrażenia z oglądania LG. Może jakieś zdjecia ? Dzięki
 

slavius

New member
irzi napisał:
Dzięki za info.
Jak możesz opisz szczegółowiej wrażenia z oglądania LG. Może jakieś zdjecia ? Dzięki


Heh cóż może napisać więcej osoba która użytkowała przez 10 lat GRUNDIG-a 25". Dla mnie ta plazma jest super. Planowałem PANASA PV80 często oglądałem go w sklepach i po przetestowaniu LG w sklepie różnic nie zauważyłem oprócz wyposażenia na korzyść LG.
 

bigxlx

New member
slavius napisał:
Wkurza mnie tylko że jak włączę dekoder cyfrowy to telewizor się sam na niego nie przełącza i trzeba samemu wybierać źródło np HDMI 2

LG ma SIMPLINK tak wiec wystarczy miec dekoder z CEC i po temacie.
TV odpala automatycznie dekoder i pilot LG steruje wszytkimi funkcjami dekodera.
 

irzi

Member
slavius napisał:
Heh cóż może napisać więcej osoba która użytkowała przez 10 lat GRUNDIG-a 25". Dla mnie ta plazma jest super. Planowałem PANASA PV80 często oglądałem go w sklepach i po przetestowaniu LG w sklepie różnic nie zauważyłem oprócz wyposażenia na korzyść LG.
a jak jest z programami nadawanymi w formacie 4:3 i 16:9 ? telewizor sam automatycznie się dopasowywuje czy trzeba przełączać ?
 

neutron1

New member
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum,
zastanawiam się właśnie nad tą plazmą 42PQ3000, jest to możliwe aby pobierała prądu tylko 175W ? Coś mi się nie chce wierzyć w to, jak to jest prawda to LG zrobiło kawał dobrej roboty z tą plazmą.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Jezeli do tej pory podawane pobory mocy byly prawdziwe to i te napewno sa prawdziwe przeciez gdyby chcieli oszukiwac to juz dawno by pisali ze pobieraja menij a pisalo zawsze ze 42 cale zuzywa ponad 300w wiec jak teraz podaja ze ze 170 to tak pewnie jest i tak powinno pisac z tylu tv.
 

archie39

New member
timonek napisał:
Jezeli do tej pory podawane pobory mocy byly prawdziwe to i te napewno sa prawdziwe przeciez gdyby chcieli oszukiwac to juz dawno by pisali ze pobieraja menij a pisalo zawsze ze 42 cale zuzywa ponad 300w wiec jak teraz podaja ze ze 170 to tak pewnie jest i tak powinno pisac z tylu tv.

oglądałem kilka dni temu tabliczki znamionowe zarówno 42pG3000 jak i 42pQ3000 oraz 42pQ6000 i wszędzie było powyżej 300W (335W), więc nie wiem jak się to ma do ich specyfikacji technicznych....gdzie podają 2 razy mniej
 

slavius

New member
irzi napisał:
a jak jest z programami nadawanymi w formacie 4:3 i 16:9 ? telewizor sam automatycznie się dopasowywuje czy trzeba przełączać ?
Wszystko idzie pięknie w automacie i mam wrażenie że lepiej jak w PV80 którego ma mój sąsiad.
 

slavius

New member
archie39 napisał:
oglądałem kilka dni temu tabliczki znamionowe zarówno 42pG3000 jak i 42pQ3000 oraz 42pQ6000 i wszędzie było powyżej 300W (335W), więc nie wiem jak się to ma do ich specyfikacji technicznych....gdzie podają 2 razy mniej

W instrukcji mam napisane 320W. Ale telewizor ma opcję Energy Saving Level (Poziom oszczędzania energii) i ten "inteligentny sensor" można ustawić w tryb auto w określonym poziomie lub manual też w różnym poziomie.
 

robotxx

New member
jak wyglada porownanie z pv80 ?

musze znajomemu polecic jakis tv , i pytanie czy ten model jest lepszy od pv80/px80 ktore sa w podobniej cenie
 
Do góry