LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

janusz

New member
Bez reklam
No i doczekaliśmy się BD370 to pierwszy BR czytający pliki HD z internetu (.mkv). Pierwsze ceny to 1299 zł w EURO i 1120 zł w sklepie internetowym, jak na pierwsze dni to cena atrakcyjna, za kilka tygodni powinna spaść do ceny poprzednika BD300 czyli około 750 zł. Model jokościowo prezentuje się dobrze, choć na pewno nie jest to urządzenie audiofilskie, stąd można oczekiwać atrakcyjnej ceny. Czy po tym modelu inne firmy rozpoczną wysyp podobnych urządzeń? Lada chwila pojawią się nowe serie Sony (360,560), Samsunga (1600,3600,4600), Panasonica (60,80), ale nie słychać by odtwarzały matroskę. LG będzie samotnym liderem, czy inni pójdą za nim?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Skąd te dane? Na stronie LG nic nie piszą o mkv. Tak samo jeden ze sklepów podaje ze odtwarza jpeg a na stronie lg nic na ten temat nie ma.
 

janusz

New member
Bez reklam
Ciekawe czy format .mkv stanie się standardem jak kiedyś DivX, czy tylko sezonową ciekawostką. Jak sądzicie, warto czekać na odtwarzacze z tym formatem?
 

bluray

Banned
mkv stanie sie standardem.
Na razie tylko koreańczycy: LG i Samsung.
Lista kodeków kontenera mkv jest tu:
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Operation.htm

Nieźle to wygląda. Ten LCD (SAMSUNG seria B ) obsługuje HDD NTFS !
Czyli bez ograniczeń co do wielkości plików mkv !
Brak niestety licencji na DTS. A większość mkv ma własnie audio DTS.

Japończycy tego nie wprowadzą bo to nóż w plecy technologii BluRay.
Nie liczcie więc na SONY/PANAS itp.
Może jedynie Toshiba przez zemstę za HD DVD.
Zresztą zapowiedzieli już własny Media Player na jesień 2009.
 

adam6150

New member
Lg Bd 370

Bardzo prosze o odpowiedz na pytanie: czy Bd 370 (LG) na taki sam zoom jak jego poprzednik 300 ( wielostopniowy) i czy w ogole ma funkcje zoom?
 

PaTus

New member
Korzystając z już rozpoczętego wątku chciałbym zadać pytanie o napisy srt lub ass wbudowane (zmuxowane) w kontener matroska. Mianowicie, napisy nie w jednym folderze z filmem lecz zmuxowane razem z filmem. Jeśli tak jest, to jak radzi sobie z obsługą czcionek w przypadku ass i obsługą plików czcionek ttf, otf czy też innych? Jeśli ktoś sprawdzał pod tym kątem i mógłby się podzielić swoją wiedzą za odpowiedź byłbym wdzięczny.
serdecznie pozdrawiam
 

adam6150

New member
Lg 370

Od miesiąca mam w domu LG 370. To dobry player BD oraz mkv, czyta swietnie napisy do fimow Divx i mkv (txt)ale po akualizacji oprogramowania. Od nowości już cztery razy zrobilem aktualizacje. Odtwarzacz nalezy podlączyć do rutera kablem Lan. bez aktualizacji nie czyta polskiej literki "ś"
Po aktualizacji ( w kilku krokach ) wszystko jest OK. No nie do konca bo sprzęt ma problem z czytaniem, UWAGA !!! ORYGINALNYCH PLYT DVD, TAKICH ZE SKLEPU LUB WYPOŻ. Niestety, odrzuca wiekszość takich płyt mowiąc : SPRAWDZ KOD REGIONU. Nie wiem dlaczego, w serwisie tez nie wiedzą. Poza tym jest super. Pliki mkv czyta dobrze powyzej 4 GB co fajnie wchodzi na DVD-R . Tu jakość obrazu jest wielce OK. To rekompensuje brak odtwarzania DVD ale przecie każdy w domu ma jakieś tam DVD.Polecam zakup za ok 1 tyś ( zadowolenie.pl) Acha , ma też fajny zoom stopniowany 1-16 kroków. To znowu plus. Czyli wiecej plusów niz minusów. Płyty DVD-R, RW czyta bez problemu.

Mialem jeden film z napiami srt, niestety czytał zle , brak było synchro, drugie napisy (txt) szły ok.
Napisy musza mieć tę samą nazwe co plik filmowy, wkleja sie je tak jak do Divx-a
Napisów w necie pełno. )
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
mauryc napisał:
witam
moje pytanie brzmi:
czy w chwili obecnej jest jakaś alternatywa dla lg?
Na dzień dziesiejszy LG jest bezkonkurencyjne przynajmniej jeżeli o wszechstronność odtwarzania, jakością też nie ustępuje odtwarzaczom w cenie do około 1500 zł. Konkurencja jednak sie obudzi to kwetia miesięcy.
 

robstach

New member
adam6150 napisał:
Od miesiąca mam w domu LG 370. To dobry player BD oraz mkv, czyta swietnie napisy do fimow Divx i mkv (txt)ale po akualizacji oprogramowania. Od nowości już cztery razy zrobilem aktualizacje. Odtwarzacz nalezy podlączyć do rutera kablem Lan. bez aktualizacji nie czyta polskiej literki "ś"
Po aktualizacji ( w kilku krokach ) wszystko jest OK. No nie do konca bo sprzęt ma problem z czytaniem, UWAGA !!! ORYGINALNYCH PLYT DVD, TAKICH ZE SKLEPU LUB WYPOŻ. Niestety, odrzuca wiekszość takich płyt mowiąc : SPRAWDZ KOD REGIONU. Nie wiem dlaczego, w serwisie tez nie wiedzą. Poza tym jest super. Pliki mkv czyta dobrze powyzej 4 GB co fajnie wchodzi na DVD-R . Tu jakość obrazu jest wielce OK. To rekompensuje brak odtwarzania DVD ale przecie każdy w domu ma jakieś tam DVD.Polecam zakup za ok 1 tyś ( zadowolenie.pl) Acha , ma też fajny zoom stopniowany 1-16 kroków. To znowu plus. Czyli wiecej plusów niz minusów. Płyty DVD-R, RW czyta bez problemu.

Mialem jeden film z napiami srt, niestety czytał zle , brak było synchro, drugie napisy (txt) szły ok.
Napisy musza mieć tę samą nazwe co plik filmowy, wkleja sie je tak jak do Divx-a
Napisów w necie pełno. )

Witam, Możesz mi napisać jaką masz wersję oprogramowania?, moja wersja to V3.886.00, i nie czyta mi "ś". Jak wybieram aktualizacje oprogramowania to wyświetla sie komunikat że mam najnowszą, łącze mam 4MB.
 

archie39

New member
Na Twoim miejscu poczekałbym na wersję softu, która usuwając problem z literką ś nie usuwa jednocześnie możliwości odtwarzania oryginalnych płyt dvd ;) . Mam ten odtwarzacz od ponad miesiąca i na razie nie kombinuje z nowym softem, bo z tego co wszyscy piszą później są problemy z dvd a nie chce mieć kilku sprzętów podłaczonych pod tv, które służyłyby do tego samego celu a zwłaszcza, że to lg nieźle odtwarza dvd.
 

adam6150

New member
robstach napisał:
Witam, Możesz mi napisać jaką masz wersję oprogramowania?, moja wersja to V3.886.00, i nie czyta mi "ś". Jak wybieram aktualizacje oprogramowania to wyświetla sie komunikat że mam najnowszą, łącze mam 4MB.


wersja sterownika:H42301
wersja oprogr: V4.090.00.24

musisz sie podlączyć kabelkiem LAN do rutera, lub do sieci, to chyba nie dziala bezprzewodowo.
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
kubutek napisał:
orientuje się ktoś, czy czyta napisy txt wraz z filmem mkv? tak jak to jest w dvd, czyli divx + napisy txt


Napisy wklejasz tak jak do Divxa, mozesz też skorzystać z programu NAPIPROJEKT. Musza to być napisy micro dvd , TMplayer nie znikają podczas ogladania na odtwarzaczu, na kompie to sie nie dzieje. Polecam pliki mkv ok.4,4 GB tu napisów jest dużo.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Ciekawe czy format .mkv stanie się standardem jak kiedyś DivX, czy tylko sezonową ciekawostką. Jak sądzicie, warto czekać na odtwarzacze z tym formatem?

to jest kontener, wiec czemu myslisz mkv z divx
 
Do góry