Co polecacie:LG50PG6000 czy LG50PG6900

mardziug

New member
Jestem na etapie zakupu TV plazmowego i mam dylemat,który model wybrać.Zastanawiam się nad modelami LG50PG6000 lub LG50PG6900.Co doradzacie?Który model według Was jest lepszy.
Z góry dziękuję za porady.
Pozdrawiam
Marcin
 

Morfeusz42

New member
Witam. Co do odpowiedzi na Twoje pytanie to z technicznego punktu są to takie same telewizorki. Różnica zasadnicza tkwi w możliwościach konfiguracyjnych - 50PG6000 jest znacznie ciekawszym produktem z uwagi na nowsze (bardziej rozbudowane) oprogramowanie. Jednak w 50PG6900 jest jeden element niezwykle przydatny w naszych, polskich warunkach - jest to format obrazu "Zoom1" będący z zasady działania takim autoformatem znanym z produktów LG z okresu 2006 - 2007 (jak również produktów konkurencji - Panasonica). Znacznie ułatwia życie przy codziennym oglądaniu TV - w modelu 50PG6000 jest to już nowsza, "gorsza" wersja; wyboru niestety musisz dokonać sam - tutaj nikt i nic nie jest w stanie zastąpić Twojej decyzji. Pozdrawiam.
 

mardziug

New member
re

Wybór wbrew pozorom, przynajmniej dla mnie nie jest prosty. Czysto teoretycznie tak jak powiedziałeś są to tożsame modele.Zastanawiałem się nie nad tym czy dany model ma USB czy dysk twardy.Dla mnie to kwestia wtórna.Ciekaw jestem czy są jakies różnice w parametrach obrazu.Nie dbam o to czy TV ma gadżety których w polskich realiach nie będę w stanie wykorzystac.Nadmieniam że TV bedzie podłączone do "kablówki" sygnał analogowy.Czy pisząc że PG 6900 ma opcje zoom1 miałeś na myśli,że format dostosowuje się automatycznie to przesyłanego obrazu?Chciałbym uniknąć tych nieszczęsnych czarnych pasów.Z drugiej strony czy nie ucierpi na tym jakość obrazu.A więc reasumując.Dla mnie kluczowe jest który model jest lepszy technicznie.Nie chodzi o bajery.
 

Morfeusz42

New member
Zatem podsumowując - model 50 PG6900 to dokładnie to samo co 50PG6000, ale jest jedna mała subtelna różnica. W związku z faktem posiadania twardego dysku ma oprogramowanie starszej wersji!!! Dla potencjalnego użytkownika przekłada się to na dodatkową korzyść związaną z lepszym autoformatowaniem obrazu w trybie pracy "Zoom1" - dokładnie tak jak napisałeś "format automatycznie dostosowuje się do przesyłanego obrazu (tutaj w PG6000 nie jest najlepiej - znacznie więcej obrazu przesyłanego obcina, można nieco to zniwelować wybierając tryb obrazu 16:9), natomiast skutkuje mniejszymi możliwościami kalibracji obrazu - chociaż by z racji braku modułu "isf ccc". Ale nie musi to być ważnym kryterium wyboru - ja osobiście postawił bym na autoformat, który w naszych warunkach ułatwia codzienne oglądanie telewizji...:)
 
Do góry