Nie mogę włączyć Plazmy LG z pilota

male1231

New member
2 mc. temu kupiłam plazmowy telewizor firmy LG. Nie moge go włączyć pilotem, tylko przyciskiem w panelu... Ogólnie pilot działa bez zarzutu, ale jak przyciskam jakiś klawisz włącza i wyłacza się czerwona lampka (pod przyciskiem TV) czy można temu jakos zaradzić? może jest włączona jakas blokada?:mrgreen::mrgreen:
 

Dreamerek

New member
Piloty LG chyba są podobne. Z tego niejasnego opisu wynika ze jak naciśniesz jakikolwiek klawisz to zapala ci się klawisz DVD. A spróbuj nacisnąć przycisk TV (ten po prawej) i wtedy zacznij się bawić pilotem, powinno wszystko działać.
 

male1231

New member
Ale nie chodzi o ta lampeczkę tylko o to że nie mogę włączyć telewizora pilotem, wyłaczyc owszem mogę ale włączyć już nie ;/:(
Musze włączać tv z panelu przy TV...
(( i gdy coś przyciskam świeci mi się przycisk TV)
 
Ostatnia edycja:

akofreda

New member
W wielu telewizorach ich włączenie może odbywać się poprzez naciśnięcie czerwonego przycisku, ale są i takie gdzie włączamy naciskając numer kanału i telewizor przechodzi na ten kanał (mam tak w kineskopowym Daewoo, choć tu mogę włączyć również czerwonym przyciskiem;))
 

Morfeusz42

New member
Z twoich postów wnioskuję??? że inne funkcje działają... tylko przycisk "Power" nie działa - tak? Bo jeśli tak jest, to spróbuj włączyć TV jednym z przycisków numerycznych, jak radzi mój przdmówca. Jeśli zadziała, to można przyjąć że coś nie tak jest z przyciskiem ON/OFF i można spróbować wymienić pilota w serwisie LG - lub poprosić serwisanta o wizytę w domu i wgranie oprogramowania do TV w celu aktualizacji software'u... na pewno nie zaszkodzi. Pozdrawiam.
 

male1231

New member
Z waszych odpowiedzi wnioskuje iż pilot jest zepsuty. Ponieważ, nie mogę go włączyć nawet PR+ (nawet numerkiem). Bardzo dziękuje

Pozdrawiam
 
Do góry