LG 42PT81 - rwanie_zacinanie się filmów poprzez USB.

Andrzej_K

New member
Witam,

Chciałbym dowiedzieć się u kogo występuje taka
usterka_wada i jak została (ewentualnie) usunięta.

U mnie jest zainstalowany najnowszy soft DVR - 3.23
Osobiście sprawdzałem przy ver 3.17 i wszystko
jest OK. Czytałem na tym forum, że z ver 3.12 także
jest dobrze.

Chodzi mi o Wasze z tym doświadczenia i co Ci u
których ta usterka_wada występuje z tym zrobili?
Czy pogodzili się "z losem" czy w jakiś sposób
zostało to usunięte? Jeśli zostało to usunięte,
to w jaki sposób?

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

PS. W opisie w/w telewizora (na stronie producenta)
zachwalają funkcjonalność tego sprzętu:
"Wbudowany dysk twardy 80GB oraz port USB z możliwością
podłączenia zewnętrznego twardego dysku lub pamięci Flash
pozwala na korzystanie z wszystkich możliwości funkcji Time Machine,
odtwarzanie ulubionych filmów w postaci plików DivX, plików MP3 oraz zdjęć."

I nie jest to prawdą bo filmów DivX nie da się oglądać. MPEG'i idą
normalnie, ale jakość nie jest zbyt "normalna". :(
 

djsuszi

Member
Andrzej_K napisał:
Witam,
U mnie jest zainstalowany najnowszy soft DVR - 3.23
Osobiście sprawdzałem przy ver 3.17 i wszystko
jest OK. Czytałem na tym forum, że z ver 3.12 także
jest dobrze.

skąd masz dostęp do takich różnych wersji softu ?
ja mam taki soft:
PP7BA/BB 42X4A
S/W ver: 3.13
DVR ver: 3.12

przeleciało przez niego już dużo filmów divx z żadnym nie miałem problemów.
Oczywiście mówie tylko o relasea'ach grupowych :) a nie od jakichś domokrążców.
Jedyny minus i to bardzo duzy wg mnie to jeden standardowy rozmiar czcionki :( niestety, oczka już nie te i ciężko czasem się czyta.
 

Andrzej_K

New member
djsuszi napisał:
skąd masz dostęp do takich różnych wersji softu ?
ja mam taki soft:
PP7BA/BB 42X4A
S/W ver: 3.13
DVR ver: 3.12

przeleciało przez niego już dużo filmów divx z żadnym nie miałem problemów.
Oczywiście mówie tylko o relasea'ach grupowych :) a nie od jakichś domokrążców.
Jedyny minus i to bardzo duzy wg mnie to jeden standardowy rozmiar czcionki :( niestety, oczka już nie te i ciężko czasem się czyta.
Soft jest "fabryczny" i jest tak jak wcześniej napisałem - DVR ver 3.23 jest wadliwa. Problem, dzięki "Plazmowiec76", został rozwiązany. Mam już wersję 3.32 (tak, to nie pomyłka - 3.32) i filmy, nareszcie!, odtwarzają się płynnie. :)

Fakt, czcionka mogłaby być troszkę większa.
 

marcinek1979

New member
Andrzej_K napisał:
Soft jest "fabryczny" i jest tak jak wcześniej napisałem - DVR ver 3.23 jest wadliwa. Problem, dzięki "Plazmowiec76", został rozwiązany. Mam już wersję 3.32 (tak, to nie pomyłka - 3.32) i filmy, nareszcie!, odtwarzają się płynnie. :)

Fakt, czcionka mogłaby być troszkę większa.

No to jeśli możesz - podziel się z nami rozwiazaniem tego problemu... Skąd wziąć ten soft, jak go wgrać - czy konieczna jest wizyta w serwisie z telewizorem itd itp...
 

Plazmowiec76

New member
Najnowszy soft do LG42PT81

Rozwiązaniem podzielimy się po otrzymaniu oficjalnej zgody z LG. Przyznam, że Andrzej_K trafił w dziesiątkę z problematycznym softem, a mnie udało się (trochę kuchennymi drzwiami) otrzymać najnowszego softa dosłownie przed wczoraj. Myślę, że najpóźniej we wtorek przyszłego tygodnia będę miał już odpowiedź z LG czy mogę udostępnić go innym użytkownikom i wtedy dam znać.
 

Andrzej_K

New member
marcinek1979 napisał:
No to jeśli możesz - podziel się z nami rozwiazaniem tego problemu... Skąd wziąć ten soft, jak go wgrać - czy konieczna jest wizyta w serwisie z telewizorem itd itp...
Instaluje się bardzo prosto - flesh/USB (trwa ok 30 sek), ale z powodu, że soft nie jest jeszcze oficjalnie zatwierdzony przez LG Polska, to wszyscy zainteresowani muszą się uzbroić w cierpliwość i zaczekać aż "Plazmowiec76" ("zdobywca" softu :krol: ) uzyska zgodę na udostępnienie tego softu.
 

magnet

New member
Witam,przylaczam sie do prosby o nowy soft:-D,mam nadzieje ze kolega dostanie pozwolenie na obublikowanie softu.Piszcie odrazu gdy cos bedzie wiadomo,pozdro
 

Plazmowiec76

New member
Nowy Soft

Witam
Niestety nie otrzymałem zgody na udostępnienie najnowszego softu do LG42PT81. Jednakże dowiedziałem się, iż będzie on dostępny na oficjalnych stronach LG w najbliższym czasie. Gdyby jednak ktoś potrzebował dodatkowych informacji to podaję adres mailowy (oczywiście za zgodą właściciela poniższego adresu) do pracownika LG Polska, który pomógł mi w naszym temacie. Możecie do niego pisać ze swoimi problemami, a on odpowie na wszystkie zapytania.
Pytania kierujcie:robert.chlebowski@lge.com
Pozdrawiam
 

magnet

New member
Witam,na stronie LG Polska mozna ju pobrac nowy soft:grin:.Mam jednak maly problem,nie czaje jak go zainstalować.Jest w zip-ie a po rozpakowaniu jest to bin.TV go nie wykrywa albo o czyms nie wiem.Moze ktos z was poradzil sobie?to napiszcie
 

Andrzej_K

New member
magnet napisał:
Witam,na stronie LG Polska mozna ju pobrac nowy soft.Mam jednak maly problem,nie czaje jak go zainstalować.Jest w zip-ie a po rozpakowaniu jest to bin.TV go nie wykrywa albo o czyms nie wiem.Moze ktos z was poradzil sobie?to napiszcie


1. TV ma być w trybie czuwania.
2. Umieścić plik MKT.bin na perdrivie
3. Włożyć pendrive do slotu USB
4. Włączyć TV - rozpocznie się aktualizacja, trwa ok. 30 sekund
,poczekać aż TV sam się wyłączy.
5. Usunąć pendrive i wykasować plik MKT.bin.
 
Ostatnia edycja:

magnet

New member
http.://pl.lge.com/support/download_soft.jsp u mnie[SIZE=-1]
[SIZE=-1]dz[/SIZE]iala juz bezproblemowo.Usuncie sobie [SIZE=-1]z[/SIZE] linka "." po http,poniewaz nie moglem inaczej wstawic linka.​
[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:

tuning86

New member
Czy moze ktos umiescis plik mkt.bin do lg 42pt81 poniewarz nijak niemoge sciognac pliku, a problem mam z cieciem sie filmu z usb.

edit.
Po upgrade na na najnowsze dvr dziala az miło dzieki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek1978

New member
Mam tą samą prośbę co poprzednik:
"Czy moze ktos umiescis plik mkt.bin do lg 42pt81 poniewarz nijak niemoge sciognac pliku, a problem mam z cieciem sie filmu z usb."

Pozdrawiam
 

magnet

New member
chłopaki przykro mi ale juz nie mam tego softu,a widze ze stronka LG sie zmienila.Byc moze jest jakis sposob aby zapisac soft z tv na dysku to zrobilbym ale nie mam pojecia jak.:(
 

tlst

New member
www_lg_com/pl/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=42PT81&matchedModelCode=NOT_MATCHED&searchEngineModelCode=42PT81&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile#]Pomoc techniczna dla produktu LG: 42PT81

tylko nie moge znalezc jak odczytac wersje softy w tv
(pamietam tylko, ze cos trzeba trzymac na raz)
sory za link ale forum nie chcialo zaakceptowac "prawdziwego"
 
Do góry