LG 32PG6000 - warto?

Grzesp2

New member
Witam

Czy warto kupić plazmę Panasonic LG 32PG6000?
kusztuje 1615zł
akurat mam miejsce tylko na 32'' więc zamiast szukać LCD FULL HD pomyslałem o nim.

Warto czy lepiej kupić LCD LG z kontrastem 50000:1
ale ma jasnośc 500 a plazma 1500.

Co radzicie?

zależy mi na dobrym obrazie
tv będzie podłaczony do kablówki
 

bigxlx

New member
Nie patrz na wartość jasności bo to nie ma znaczenia, a do kablowki (SD) nie znajdziesz lepszego TV. Zero pikselozy i obszarowania.

PS. A i nBOX na 720p (natywna rozdzielczość matrycy) => poezja
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Bierz póki jest. Nie ma nic lepszego dla zwykłego konsumenta. Jak oglądałem w sklepie to nie byłem pewny, teraz wziąłem wolne z pracy bo nie moge się oderwać. Żadnego LCD w tej cenie :twisted: Ważny jest obraz a nie cyferki i nie słuchaj sprzedawców, od razu zapakować :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Voy

New member
Jesli kablowka to plazma, lcd do budy. Jesli jednak masz w planie zaopatrzyc sie w najblizszym czasie w cos HD to jednak pomysl nad lcd, najlepiej 100 Hz.
 

Grzesp2

New member
Voy napisał:
Jesli kablowka to plazma, lcd do budy. Jesli jednak masz w planie zaopatrzyc sie w najblizszym czasie w cos HD to jednak pomysl nad lcd, najlepiej 100 Hz.

Czy to znaczy że jeśłi kupie DVD HD to będzie kiepsko i LCD będzie lepszym wyborem?
 

Voy

New member
W zadnym razie nie bedzie kiepsko. Obraz bedzie lepszy, w sensie - ostrzejszy na lcd, przynajmniej przy rozdzielczosci 720p i wyzej. Ale dostrzezesz to dopiero z odleglosci 1 metra. Z kolei np. kolorki beda lepsze na plazmie.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Grzesp2 napisał:
Czy to znaczy że jeśłi kupie DVD HD to będzie kiepsko i LCD będzie lepszym wyborem?
znajoma ma ten tv od 2tygodni,oglada tylko kablowke i jest naprawde ok! tylko jeden maly minus troche slaba czern,ale itak lepsza niz na lcd.
 

gorka

New member
Mam 32PG6000 od 2 tygodni.Na sygnale z kablówki UPC dobrze a oglądam z 1,8 m. Na dvd bardzo dobrze.Dlaczego bardzo a nie rewelka? Bo niestety na tym tv zamiast czerni jest ciemna szarość. Według mnie ma dobry stosunek jakości do ceny.
 

digitalus

Banned
witam
nie wierze ze w LG jest slaba czern. aby naprawde przekonac sie jaka jest czern w telewizorze LG trzeba podlaczyc dobre zrodlo sygnalu. mam plazme daewoo dpp-32f1. ten telewizor zaliczany jest przez wszystkich do trzeciej ligi a czern jest rownie dobra jak w plazmie pioneer.w temacie dpp32f1 jest fragment koncertu pink. jesli ktos ma dvd z mozliwoscia odczytu mpeg2 to prosze wypalic plik na plyte cd-rw i przekonac sie ze czern w LG. na pewno bedzie bardzo dobra.
do testow moge wyslac inne fragmenty w jeszcze lepszej jakosci. wtedy wszystkim wyjda oczy z orbit:)
tani telewizor nie oznacza ze jest gorszy od renomowanej firmy pioneer:)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
wyslalem na upload plik z bardzo dobra jakosca obrazu w pelnym formacie 16:9. do oceny koloru czarnego i czerwonego i jakosci dzwieku.
http://www.sendspace.com/file/ls68ai
nazwa pliku test.zip.to fragment muzyki powaznej, ale ciekawy:eek:k:
jesli ktos ma dvd manta,pioneer dv-300 lub inne ktore czyta mpeg2 to prosze rozpakowac plik i wypalic na plyte aby ocenic jakosc obrazu.
tez jestem bardzo ciekawy jaka czern jest LG i jaka jakosc pliku?
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
digitalus napisał:
witam
nie wierze ze w LG jest slaba czern. aby naprawde przekonac sie jaka jest czern w telewizorze LG trzeba podlaczyc dobre zrodlo sygnalu. mam plazme daewoo dpp-32f1. ten telewizor zaliczany jest przez wszystkich do trzeciej ligi a czern jest rownie dobra jak w plazmie pioneer.w temacie dpp32f1 jest fragment koncertu pink. jesli ktos ma dvd z mozliwoscia odczytu mpeg2 to prosze wypalic plik na plyte cd-rw i przekonac sie ze czern w LG. na pewno bedzie bardzo dobra.
do testow moge wyslac inne fragmenty w jeszcze lepszej jakosci. wtedy wszystkim wyjda oczy z orbit:)
tani telewizor nie oznacza ze jest gorszy od renomowanej firmy pioneer:)
mozesz wirzyc albo nie,ale ten tv naprawde nie ma czerni,a porownanie go do pioneera to jakas kpina jest.pozdro.
 

digitalus

Banned
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1663&stc=1&d=1213217635
jaki to jest kolor? kazdy moze sam ocenic, jesli to nie jest czarny to jestem daltonista.ten fragment ktory wyslalem na plazmie dpp-32f1 wyglada prawie jak hd i kolor czarny jest czarny. to tyle co mam do napisania:)wole ten telewizor niz plazme pioneer.
tez nie bylem przekonany do daewoo bo firma nie ma takiej renomy jak pioneer, panasonic, sony.obejrzalem dokladnie jaka moze byc jakosc obrazu z tego telewizora. zabralem do testow swoje pliki nagrane na plytke dvd, sprawdzilem w trzech sklepach aby przekonac sie ze jakosc obrazu jest wzorowa. pozniej kupilem przez internet, bylo to pol roku temu. w jednym ze sklepow spotkalem kolege ktory jest sprzedawca. testowalismy jak prezentuje sie jakosc obrazu sd w plazmie pioneer, panasonic i daewoo. zwracam uwage na szczegoly. np fragment filmu mision imposible 3 gdy ving rhames podosi studzienke kanalizacyjna, widac bylo kazdy szczegol na studzience, nawet pioneer odpadl w tym tescie.nie uwazam ze kazdy telewizor daewoo jest dobry bo nie mialem i nie sprawdzalem ale ten model telewizora jest udany. moze smialo konkurowac z kazdym telewizorm jesli chodzi o sygnal sd
======
moze trafilem na dobry model ale przeciez kupilem przez internet, w ciemno bo bylo taniej. w sklepie sprawdzane telewizory daewoo dpp-32f1 tez mialy bardzo dobry obraz. nie wiem jak jest teraz
 

Attachments

  • czarny.jpg
    czarny.jpg
    15,7 KB · Wyś: 309
  • pilka.jpg
    pilka.jpg
    44 KB · Wyś: 308
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
Czy wiesz ze panel w Twoim daewoo ma malo wspolnego z tym w lg32pg6000?,w daewoo to poprzednia epoka wiec nie ma sensu ich porownywac,a co do czerni w pg6000 to ten sam film co na nim ogladalem na samsungu ps42q91 i roznica w poziomie czerni to jak dzien i noc,oczywiscie dla sama,a gdzie mu tam jeszcze do pionka.pozdrawiam
 

digitalus

Banned
to nie jest poprzednia epoka , tylko ten sam model matrycy jest w LG 32PC51.
wyslalem tylko plik do testu aby kazdy mogl sobie sprawdzic jesli chce jaki ma kolor czarny.ktos napisal ze w daewoo nie ma koloru czrnego to wkleilem zdjecia.
zdania nie zmienie, uwazam ze kolor czarny w tym telewizorze jest rownie dobry jak w plazmie pioneer,widac to na zdjeciach, szkoda ze nie zrobilem takich samych zdjec pioneera, nie byloby roznicy , moze nawet gorszy obraz bylby w plazmie pioneer.
oceniam tylko kolor czarny i jakosc obrazu sd. nie hd
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
w tym temacie jest mowa o braku czerni w lg32pg6000 a nie w daewoo,a gdyby dzis ktos pytal czy warto go kupic to odradzam,ostatnio po obejzeniu filmu z laptopa przez d-sub,zawiesil sie,nie dalo sie wrocic na kablowke.
 

Voy

New member
No popatrz, ja oglądam na tej plazmie niemal wyłącznie dvd przez d-sub i ponad miesiac jak ją mam nigdy się nie powiesila. Tak więc fakt, że trafił ci się egzemplarz z problemami nie jest powodem żeby dyskwalifikować cały model.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
ta zwiecha jak narazie zdazyla sie tylko raz,pozatym ten tv nie jest moj tylko znajomej,a w Twiom jak wyglada czern?pozdrawiam
 

digitalus

Banned
to jeszcze raz ja:D czyli fan plazmy. aby przekonac sie w lg tez jest piekny kolor czarny, proponuje pobrac ten teledysk i przekonac sie samemu na wlasne oczy:D nazwa pliku test 5. wypalic na plytke i testowac, pierwsze zdjecie to wlasnie fotka z tego teledysku
http://www.sendspace.com/file/m0oqmv
 
Ostatnia edycja:
Do góry