37LG3000 przesunięcie obrazu

cysiu100

New member
Witam
Mam problem z obrazem w 37LG3000. Podłączony jest do niego dekoder Mini D1 z Polsatu. Na jasnych tłach obraz po około 1 sek robi lekki przeskok w prawo, na ciemnym wraca w lewo. Najlepiej widać to na reklamach gdy mamy na białym tle logo firmy to obraz po chwili robi skok o kilka pixeli w lewo. Próbowałem już wszytkich ustawien w TV, wymiany kabla Euro. Czy może to byc wina TV czy dekodera. Na złączy RGB z laptopa na białych tłach to nie występuje?
 

cysiu100

New member
Naprawde na zadnym z Waszych LG3000 nie ma takich problemów. Sam już nie wiem co jest problemem dekoder Mini czy TV bo na złączu RGB z komputera tego nie ma. LG nie czytając chyba do końca mojego opisu wyjaśniło mi to tak że dla statycznego obrazu działa wlaśnie tak filtr wyostrzający. Niestety u mnie przesuwa obraz nawet ruchomej reklamy na jaskrawym/białym tle. Co powiece na odpowiedź LG, co to za filtr i jak go wyłączyć?
 

Morfeusz42

New member
Witam.
Filtr ten stanowi integralną część toru wizyjnego i go nie wyłączysz. Skoro jednak z innego źródła obrazu (komputera) problem nie występuje to może jednak za całe zamieszanie odpowiedzialny jest dekoder? Podłącz jeszcze jakieś źródło do eurozłącza i sprawdź jak zachowa się telewizor... może to będzie jakaś dodatkowa wskazówka. Pozdrawiam
 

cysiu100

New member
Dzis spróbuje podłączyć inny dekoder. A czy kabel od anteny do dekodera marnej jakości może robić takie numery? Zasięg i jakość na dekoderze to 100 i 80%. Ten dekoder MINI jak podpiąłem do starego crt 21 cali nie zauważyłem przesunięć. Wydaje mi się ze to LG tylko jak zmusić serwis zeby zaintersował się tą sprawą, bo narazie odpisują mi dziwnymi wykrętami o filtrze który ma działać na AV2 a na AV1 i RGB nie, natomoiast jak podepne dkoder pod AV1 to jest to samo.
 
Do góry