LG tuner mpeg 4

p1jan

New member
Witam wszystkich użytkowników LG.
Bardzo proszę o odpowiedź czy LG ma w swojej ofercie modele z tunerem do odbioru w mpeg 4?
Niestety nie ma takich informacji ani tutaj na forum ani na stronie LG.
 

Morfeusz42

New member
tak, jednak te modele są eksportowane do Francji, Hiszpanii i krajów skandynawskich - czyli dokładnie tam gdzie na obecną chwilę jest DVB-T mpeg-4 ogólnodostępna, a nie jak w naszej ukochanej Polsce tylko w Warszawie i tylko test!!!
 

nerk

New member
?

Morfeusz42 w moim 32LG5700 są osobne ustawienia : jezyk menu, język audio ,język napisów i kraj odbioru . ustawiłem francja ,nic nie wyszukał w DTV:( ale jeśli byłbym w zasięgu to by było ok czy raczej jest to niekompatybilne z polską .Według mapek jestem w zasięgu Sremu (50 kw nadajnik) i być może Kalisza (10 kw)


pomar.pl/anteny/zasieg.php
pomar.pl/anteny/nadajniki.php
pomar.pl/anteny/nadajniki.php
 
Ostatnia edycja:

viera

New member
lg tuner mpeg4

model ktory posiadsz wyposazony jest w mpeg2 ...testy w polsce nadawane sa w mpeg4 ...raczej marnie to wyglada u ciebie jak i u wiekszosci posiadaczy odbiornikow LG jednak powinno cos z tym zrobic lub wymieniac na mpeg4 nawet za niewielka odplatnoscia ,a te mpeg2 niech sobie wezma i zainstaluja w tv ktore idą.. kraje azjatyckie ..
 

nerk

New member
?

Dziś wyczytałem że jest opcja:
- kanały komercyjne nadawane są z nadajników naziemnych w MPEG-2
- kanały TVP nadawane są z nadajników naziemnych w MPEG-4
a więc
-transkoder CI MPEG-4 / MPEG-2 pomar.pl/anteny/dekodery.php
albo
-dokupienie oddzielnego tunera DVB-T pomar.pl/anteny/dekoder_combo.php

Ja osobiscie daje sobie z tym spokój mam enke z TVP HD I TVN HD
poza tym podejrzewam że po fazie testów wydadzą karty kodowe i powiążą je z opłatą radiowo telewizyjną i niby darmowa TV będzie tylko dla opłacających abonament niby niski ale oferta też nie będzie bogata
(wiem wiem abo i tak płacić trzeba nawet jak sie naziemnych nie ogląda)

Szczęsliwcy z Lcd DVB-T będą się cieszyć jakiś czas a potem czeka ich zakup modułu ci do karty kodowej

Taka ciekawostka ,rozważana jest możliwość refundacji dekoderów DVB-T dla najbiedniejszych ,warunek regularnie oplacany abo. radiowo-telewizyjny
 
Ostatnia edycja:

silverus

New member
wszystko pięknie. Tylko niech ktoś mi powie, które karty dekodujące będą współpracowały z odbiornikami marki LG. Wiem skąd inąd, że np. karta Neotion NP4 ma problem ze współpracą z tymi odbiornikami. Może ktoś z was wie jakie karty transkodujące z MPEG4 na MPEG2 współpracvują z odbiornikami LG? Będę wdzięczny za ewentualną wiedzę
 
silverus napisał:
wszystko pięknie. Tylko niech ktoś mi powie, które karty dekodujące będą współpracowały z odbiornikami marki LG. Wiem skąd inąd, że np. karta Neotion NP4 ma problem ze współpracą z tymi odbiornikami. Może ktoś z was wie jakie karty transkodujące z MPEG4 na MPEG2 współpracvują z odbiornikami LG? Będę wdzięczny za ewentualną wiedzę
Ja na razie nie jestem w zasięgu żadnych testów DVB-T jednak dowiedziałem sie w sklepie że taki moduł CI NP4 zamieniający MPEG4 na MPEG2 mogę kupić z możliwością zwrotu w ciągu 10 dni. Jest to czas na sprawdzenie prawidłowości jego działania. Też wyczytałem że są problemy ze współpracą LCD LG z tymi modułami.
 

Morfeusz42

New member
Panowie różne moduły mają problemy ze współpracą z telewizorami różnych producentów... do puki nie pojawi się ogólnodostępna oferta takich modułów i jednoznaczna specyfikacja co do współpracy bądź nie z danym typem telewizora to pozostaje tylko możliwość testu w domu.
 
Do góry