Problem z 37LG5000

poziomek1978

New member
1.Poradzcie, ojciec kupił niedawno 37LG5000, problem jest taki że TV NIE trzyma ustawień obrazu i dzwięku. Tzn zmieniam z domyślnego KINO na jakiś inny i tak samo zmieniam dzwięk na jakiś inny niż domyślny. Wszytko fajnie oki... po kilku[-nastu] minutach wszystko wraca do standardowych ustawień. Nie mam pojęcia co powoduje powrót do defaultowych ustawień. Dzieje się tak nawet jak NIE zmieniam w międzyczasie źródła sygnału, jedynie bawię się przełączaniem kanałami na dekoderze.

ps: TV podpięty pod dekoder Vectry.

2. Czy wy też tak macie że głośniki w tym TV harczą/rezonans przy większej sile głosu? Dla mnei porażka!
 

Abdel85

New member
mi raczej nic nie harczy.
A ustawienia Audio Video zmieniają się przy zmianie źródła sygnału. Tzn. rozszerzenie obrazu działa przy satelicie ale jak przejde na naziemną antene i wróce na satelite znów musze ustawiać.
A zmieniając tylko kanały na satelicie nic mi się nie przestawia
 

poziomek1978

New member
Pestos napisał:
poszukaj w menu czy jest taka opcja ustawienia na , DOM lub SKLEP. ustaw na dom i będzie ok
Nie jestem pewien ale raczej na 80% jest DOM gdzies cos mi mignelo przed oczami. Problem w tym ze nie zmieniajac zrodla sygnalu wylacza sie ustawienie. BTW, jesli nawet to tyle razy ustawialem to ze powinien zapamietac dla jazdego zrodla z osobna czyz nie?
 

snowar

New member
cześć

Jeżeli charczy albo buczyto musisz zgłosić do vectry. Osobiscie też tak miałem (coprawda mam plasme panasa ale to chyba nie ma znaczenia) zgłosiłem, przyszli założyli separator galwaniczny cosik przełączyli w skrzynce i wsio w porządku. Ale to tylko miałem przy sygnale cyfrowym i podłączeniu dekodera którego od nich dostałem.
pozdrawiam
 

Morfeusz42

New member
poziomek1978 napisał:
Nie jestem pewien ale raczej na 80% jest DOM gdzies cos mi mignelo przed oczami. Problem w tym ze nie zmieniajac zrodla sygnalu wylacza sie ustawienie. BTW, jesli nawet to tyle razy ustawialem to ze powinien zapamietac dla jazdego zrodla z osobna czyz nie?

Jeśli masz faktycznie ustawiony tryb "DOM" to tak, w innym wypadku nie!!! Taka jest specyfika pracy w trybie "SKLEP" - telewizor po pewnym czasie wraca do ustawień producenckich...
 

poziomek1978

New member
Morfeusz42 napisał:
Jeśli masz faktycznie ustawiony tryb "DOM" to tak, w innym wypadku nie!!! Taka jest specyfika pracy w trybie "SKLEP" - telewizor po pewnym czasie wraca do ustawień producenckich...
Ok jak będe u rodzicoów zwróce uwagę na to czy faktycznie DOM jest ustawiony, dziękuję za informację.
 

poziomek1978

New member
snowar napisał:
Jeżeli charczy albo buczyto musisz zgłosić do vectry. Osobiscie też tak miałem (coprawda mam plasme panasa ale to chyba nie ma znaczenia) zgłosiłem, przyszli założyli separator galwaniczny cosik przełączyli w skrzynce i wsio w porządku. Ale to tylko miałem przy sygnale cyfrowym i podłączeniu dekodera którego od nich dostałem.
pozdrawiam
SNowar a powiedz mi czy to harczenie slyszałeś tylko jak wziąłeś głośniej TV (bez przesady wprawdzie) czy od niemal początku skali głośności?

W sumie źle to opisałem to nie jest harczenei ale kaby dudnienie bardziej wpadanie w rezonans cięzko mi się wysłowić. W każdym razie dzięki za cenną uwagę. Przy czym na starym TV CRT Panas nie było czegoś takiego...

....Dekoder jest cyforwy ale sygnał SD
 

snowar

New member
poziomek

to było takiie właśnie buczenie strasznie upierdliwe i jeżeli zgłaśniałem to i ono też się nasilało, dlatego na początku myślałem że to wina dekodera albo co gorsza wina tv :). Poszedłem wymienić a oni jakby wiedzieli o takich problemach i powiedzieli że przyjdą to zrobić. Nie na każdy tv tak reaguje. Na starym crt ani nawet na samsungu lcd nie było czegoś takiego tylko na plazmie panasa. Acha odłącz kabel antenowy od dekodera to będziesz wiedział czy to wina ze strony vectry.
pozdrawiam
 

poziomek1978

New member
snowar napisał:
to było takiie właśnie buczenie strasznie upierdliwe i jeżeli zgłaśniałem to i ono też się nasilało, dlatego na początku myślałem że to wina dekodera albo co gorsza wina tv :). Poszedłem wymienić a oni jakby wiedzieli o takich problemach i powiedzieli że przyjdą to zrobić. Nie na każdy tv tak reaguje. Na starym crt ani nawet na samsungu lcd nie było czegoś takiego tylko na plazmie panasa. Acha odłącz kabel antenowy od dekodera to będziesz wiedział czy to wina ze strony vectry.
pozdrawiam
O ciekawy sposób nie wpadł bym na to. Pytanie jak odepne kabel antenowy od dekodera (rozumiem odłączyć sygnał WEJŚCIOWY od dekodera) i NIE bedzie tego efektu to co to oznacza? Problem z Vectra i interwencje u nich w celu poprawienia jakości sygnału czy coś takiego tak?
 

poziomek1978

New member
poziomek1978 napisał:
O ciekawy sposób nie wpadł bym na to. Pytanie jak odepne kabel antenowy od dekodera (rozumiem odłączyć sygnał WEJŚCIOWY od dekodera) i NIE bedzie tego efektu to co to oznacza? Problem z Vectra i interwencje u nich w celu poprawienia jakości sygnału czy coś takiego tak?
Ok już problem rozwiązany dzięki waszej pomocy. Już wiem czemu nie mogłem za 1szym razem sobei z tym poradzić po porstu NIGDZIE nie ma informacji ze TV pracuje w trybie SKLEP! Dopiero jak mnie tknęło i zrestartowałem ustawienia pojawiło się magiczne okienko z wyborem trybu. Nożesz kurcze panowie z LG tak to można 10lat szukać!

Co do głosu, ojciec w miedzyczasie zmienił dekoder z (podobno) analogowego (są takie? po cholere dekoder do sygnału analogowego) na cyfrowy HD. Głos lepszy. Choć czasami na dużej głośności jakby jednak jakiś mini rezonans/dudnienie się pojawiało ale b. rzadko. Ogólnie jest oki. Dziękuję.
 
Do góry