100hz w 42LG6000

Garulkrk

New member
Witam wszystkich mam dwa pytanka? posiadam 42lg6000 i jest on 100hz mam podłączony dekoder n i na ekranie wyświetla mi że jest 1080i - 50hz czy tak ma być? i druga sprawa przy wyłączonym true motion, wiadomo literki jak się przesuwają to smużą, ale u mnie nawet przy włączonym true motion to litery(w pionie lub w poziomie) przesuwają się ładnie czysto, lecz co chwilę na pare sekund zaczynają smużyć czy tak powinno być czy coś jest nie tak z moim LG :confused:
 
Ostatnia edycja:

gigo

New member
Garulkrk napisał:
Witam wszystkich mam dwa pytanka? posiadam 42lg6000 i jest on 100hz mam podłączony dekoder n i na ekranie wyświetla mi że jest 1080i - 50hz czy tak ma być? i druga sprawa przy wyłączonym true motion, wiadomo literki jak się przesuwają to smużą, ale u mnie nawet przy włączonym true motion to litery(w pionie lub w poziomie) przesuwają się ładnie czysto, lecz co chwilę na pare sekund zaczynają smużyć czy tak powinno być czy coś jest nie tak z moim LG :confused:


Podobnie i u mnie w tym samym LCD na N-ce pisze 1080i i też mam 50Hz. Czy to wina dekodera N-ki że jest 50 a nie 100Hz ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Prawdopodobnie w okienku informacyjnym wyświetla się Wam informacja o sygnale podanym do tv przez dekoder, to nie jest błąd czy wadliwe działanie. Sygnał 1080i/50Hz to zdaje się najwięcej co potrafi nbox (i tak niezły wynik ;) ) i nie jest to jego "wina" ale, jakby napisano na forum "n", naturalna funkcjonalność ;p

Pozdrowienia!
 

viera

New member
100hz w lg 42 6000

tuner satelitarne obsluguja sygnal hd 1080i ,chcesz wiecej wiedziec sprawdz inne tunery jaki sygnal dają..napewno nie wiecej jak wielkosc ktora wam sie wyswietla..., ato wiaze się ztym ze mozecie miec obraz jeszcze nie najlepszy...to znaczy moga wystepywac rozne niedociagniecia obrazu ...pisalem kiedys o tym ze informacje dotyczace zaleznosci odswierzania i rozdzielczosci mieszcza sie na plycie cd dolanczone do instrukcji tego tv...prosze tylko do konca przejrzec plytę..a tak na marginesie to i kamery maja wady swoje tak ze nie owiniajmy zaraz naszych tv...dodam wam troszke optymizmu macie dobre tv tylko dostarczyc nalezy temu odbiornikowi sygnal w jakim powinien pracowac .a zobaczycie wiele niedociagniec ktore teraz obserwujecie nie bedzie mialo miejsca...pamietajcie ze cinema 1080p ma osswierzanie 120hz co powinno sie uwidatnic lepszym obrazem...teraz pomyslcie o kalibracji waszych tv..
 

gigo

New member
viera napisał:
tuner satelitarne obsluguja sygnal hd 1080i ,chcesz wiecej wiedziec sprawdz inne tunery jaki sygnal dają..napewno nie wiecej jak wielkosc ktora wam sie wyswietla..., ato wiaze się ztym ze mozecie miec obraz jeszcze nie najlepszy...to znaczy moga wystepywac rozne niedociagniecia obrazu ...pisalem kiedys o tym ze informacje dotyczace zaleznosci odswierzania i rozdzielczosci mieszcza sie na plycie cd dolanczone do instrukcji tego tv...prosze tylko do konca przejrzec plytę..a tak na marginesie to i kamery maja wady swoje tak ze nie owiniajmy zaraz naszych tv...dodam wam troszke optymizmu macie dobre tv tylko dostarczyc nalezy temu odbiornikowi sygnal w jakim powinien pracowac .a zobaczycie wiele niedociagniec ktore teraz obserwujecie nie bedzie mialo miejsca...pamietajcie ze cinema 1080p ma osswierzanie 120hz co powinno sie uwidatnic lepszym obrazem...teraz pomyslcie o kalibracji waszych tv..

Tzn mam czy tez mamy rozumieć że podłączając lepszy odbiornik np sat. taki co daje hd 100Hz to obraz byłby jeszcze ładniejszy ? Pozdrawiam.
 

Morfeusz42

New member
Ludzie już o tym pisano na tym forum w kilku miejscach!!! Informacja wyświetlana przez TV dotyczy parametrów sygnału na wejściu telewizora - w Europie standard nadawania opiera się na częstotliwości ramki 50Hz i żaden dekoder tego nie zmieni. 100Hz to jest technologia związana z konstrukcją samego telewizora i nie ma ona nic wspólnego z wyświetlaniem komunikatu o parametrach sygnału!!! Czy będzie to telewizor 100Hz, 200Hz czy nie wiem jeszcze jaki inny to każdy wyświetli ten sam komunikat - np.: 1080i/50Hz, bo taki sygnał dostaje na wejście z dekodera i koniec...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Może jeszcze nie koniec... bo Garulkrk gotów zamartwiać się, że ma telewizor 100Hz i ten system nie działa. Otóż działa (o ile nie został wyłączony przez użytkownika ;) ) - 50Hz "w sygnale" swoją drogą a 100Hz w tv swoją - tutaj jest odrobinę napisane o tym jak ten system działa w tym modelu.

Pozdrowienia!
 
Do góry