42LG5000 Teletekst przez SCART

shc73

New member
Witam,

Mam problem z uzyskaniem prawidłowego teletekstu w LCD 42LG5000.

Telewizor jest podłączony do tunera satelitarnego Echostar DSB-717 po SCART-cie. Po włączeniu teletekstu za pomocą pilota od TV, najczęściej telegazeta jest początkowo wyświetlana prawidłowo. Po zmianie kanału na tunerze TVsat, zaczynają się problemy z uaktualnianiem danych teletekstu dla nowej stacji - widać strony, które były zdekodowane dla poprzednich stacji. Przykładowo - zaczynam od TVP1 i mam telegazetę z TVP1. Potem przełączam na Polsat - i dalej mam TVP1. Czasem się uaktualni, a czasem nie. Bywają przypadki, że telewizor wyświetla pustą stronę nr 100, a na dole same "100" w kolorowych prostokątach.

Działanie telegazety sprawdziłem również w konfiguracji: antena analogowa do magnetowidu, a magnetowid po SCART-cie do TVLCD - i ten sam problem.

Co ciekawe - przy sygnale po wejściu antenowym (nawet całkiem słabym) problem ten nie występuje, a strony telegazety są ładowane do pamięci tv o wiele szybciej.

Wygląda to tak, jakby przy pobieraniu sygnału teletekstu po SCART, telewizor nie czyścił bufora z zapamiętanymi stronami.

Podejrzenie pada na software w TV (obecnie w wersji 3.20.1), ale nowego ni jak nie mogę namierzyć w sieci, również samej procedury aktualizacji nie mogę znaleźć.

Tuner tvsat sprawdzony ze starszym telewizorem CRT bez pamięci stron - teletekst działa idealnie.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?
Może ktoś ma podobną konfigurację sprzętową i mógłby przetestować?

Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
shc73
 
Do góry