plazma 42"LG

maniek 240676

New member
witam posiadam plazmę osiem miesięcy.na początku nie odświeżała obrazu za szybko teraz po przełączeniu na jakiekolwiek wejście AV,HDMI lub gdy czarny obraz widzę w górnym rogu i na środku (aczkolwiek trzeba się przyjżeć z bliska) obraz np.TVP 1.Czy to normalne może ktoś zaobserwował coś podobmego proszę o pomoc nie wiem czy powinienem reklamować telewizor.Niestety po zakupie w MEDIA MARKt nie podbiłem jescze gwarancji słyszałem że mam na to rok.posiadam paragon zakupu.pzdr wesołych świąt.
 

maniek 240676

New member
ok.może niezrozumiale napisałem-na czarnych tłach widzę z bliska gdy się dobrze przyjżeć znaczek np.TVP 1.włączaniei i wyłączanie telewizora nie pomaga wydaje mi się że matryca w tych miejscach wypaliła się bardziej???
 

maniek 240676

New member
sorki wybielanie mam bo widziałem w opcjach ale o co chodzi z tym orbiterem,słyszałem że wybielanie prowadzi do utraty jakości kontrastu.czy to prawda?
 

bigxlx

New member
maniek 240676 napisał:
sorki wybielanie mam bo widziałem w opcjach ale o co chodzi z tym orbiterem,słyszałem że wybielanie prowadzi do utraty jakości kontrastu.czy to prawda?

1. Wybielenie ma na celu wyrównanie potencjału na powierzchni modułu, i używane w granicach zdrowego rozsądku, nie wnosi skutków ubocznych.

2. Orbietr to funkcja ochrony modułu przed wypaleniem działająca na zasadzie cyklicznego przesuwu całego obrazu, aby statyczne fragmenty nie pozostawały w miejscu.
 

maniek 240676

New member
Dzięki panowie wczoraj wybieliłem(tylko krótką chwile)-później włączyłem funkcje orbiter poprawiło się trochę:)ale nadal jest widoczne cóż naszczęście narazie tylko na czarnym.pzdr spokojnych świąt.:eek:k:
 
Do góry