Proszę Pilnie O Rade

brun

Member
WITAM,

mam do kupienia nową plazmę LG PC 51 50" za 3099 i się zastanawiam czy warto, a że mam mało czasu i muszę się szybko zdecydować, to proszę o rade bo nie znam modelu.
pozdrawiam i dzięki
 

Morfeusz42

New member
Witaj...

50 PC 51 to zeszłoroczny model - jest dobrym produktem w umiarkowanej cenie i zapewne zadowoli Ciebie ten zakup. Ja jednak na Twoim miejscu spróbował bym poszukać tegorocznego modelu będącego rozwinięciem PC 51 - chodzi o 50 PG 200. Do kupienia w podobnej, może nawet niższej cenie - jednak wybór pozostawiam Tobie...
 

Iomi

New member
Tez myślałem o plazmie ale podobno oznacza się o wiele krótszą żywotnością i sporym poborem energii, nie zastanawiałeś sie nad jakimś LCD:) Nawet od LG znajdziesz parę ciekawych modeli w dobrej cenie:)
 

bigxlx

New member
Iomi napisał:
Tez myślałem o plazmie ale podobno oznacza się o wiele krótszą żywotnością i sporym poborem energii, nie zastanawiałeś sie nad jakimś LCD:) Nawet od LG znajdziesz parę ciekawych modeli w dobrej cenie:)

1) Co oznacza według Ciebie spory pobór energii? Plasma - 420W, LCD - 410W to kolosalna różnica? A że LCD pobiera 410W non stop niezależnie od treści obrazu to już nikt nie wspomina.

2) Widziałeś sygnał SD na LCD 52", przecież tego się nie da oglądać, chyba że z 10 metrów?
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Dolacze sie zgadzam sie z tym calkowiecie pobor energi nie jest az tak duzo wiekszy w plazmach, jak i z tym ze obraz sd slabo wyglada na lcd.
 

Iomi

New member
bigxlx napisał:
1) Co oznacza według Ciebie spory pobór energii? Plasma - 420W, LCD - 410W to kolosalna różnica? A że LCD pobiera 410W non stop niezależnie od treści obrazu to już nikt nie wspomina.

2) Widziałeś sygnał SD na LCD 52", przecież tego się nie da oglądać, chyba że z 10 metrów?

W krótki okresie to moze nie mieć znaczenia w długim i owszem (jeżeli myśli się ekonomicznie). Chcesz mi powiedzieć, że na plazmie 50 z jednego metra obraz jest lepszy przy nadawanej jakości SD 50hz( jaki mamy tu u nas w Polsce)?( to nie jest żadna złośliwość tylko normalne pytanie:) jak by co:)) . Myślę że to wybór indywidualny czy plazma czy LCD ale plazma jest droższa (tak mi sie wydaje) a trzba sie liczyć z tym ze niedlugo wejdzie nowa technologia odbiorników OLED(który wg mnie dlugo nie pociągnie) a później SED i Laser.
 

Voy

New member
Gosciu, co ty piszesz? Oczywiscie ze na plazmie jest lepszy obraz SD z jednego metra. Plazma jest drozsza? To przeciez zalezy jaka. Tak jak zalezy jaki lcd. W koncu Mante tez sobie mozna kupic i jestes wtedy gosc. Pobor pradu... W LG masz cztery tryby oszczedzania, poza tym plazma nigdy nie bedzie brac max z tego, co ma napisane z tylu - LCD tak. Tak wiec z ekonomicznego punktu widzenia lepiej wybrac plazme ;p
 

brun

Member
ktoś tu coś nie doczytał ;)

z mojego doświadczenia wiem że każda plazma kładzie praktycznie każdego lcd-ka

opowieści o krótszej żywotności i wielkim zapotrzebowaniu na energię włóż między bajki, tak jak to o wyższej cenie, na początku wątku masz przykład 3k za 50" znajdz mi takiego lcdka
 
Do góry