Ustawienia dla 32LG3000

tomal3d

New member
Witam wszystkich użytkowników forum.
Jestem nowym użytkownikiem, zarówno forum jak i BUDŻETOWEGO Tv jakim niewątpliwie jest 32LG3000.
Ponieważ przeszukałem net w poszukiwaniu jakichkolwiek zalecanych ustawień obrazu w w/w modelu TV, a efektem tych poszukiwań był jedynie płatny poprzez SMS artykuł o 42LG6000 w formie PDF który zawierał info o ustawieniach.
Nie zadowoliły mnie.
Po miesiącu zabaw z ustawieniami zaawansowanymi, oczywiście z w czasie wolnym, uzyskałem efekt, który uwzględniając BUDŻETOWOŚĆ modelu 32LG3000 zadowala mnie w pełni.
Ponieważ sam straciłem dużo czasu w poszukiwaniu optymalnych dla mnie ustawień, postanowiłem podzielić się presetami.
Jeśli ktoś z nich skorzysta, i stwierdzi że jemu również odpowiadają, to na pewno będę miał satysfakcję, że komuś pomogłem :)
To do rzeczy :
Ustawienia dla kablówki przez antenowe oraz Polsatu Cyfrowego przez EURO RGB
EKSPERT1 (do wyboru :) )
Podświetlenie 30
Kontrast 90
Jasność 63
Ostrość 46
Kolor 45
Odcień 0

Kontrast CZERWONY -7
Kontrast ZIELONY -3
Kontrast NIEBIESKI 7

Jasność CZERWONY 4
Jasność ZIELONY -2
Jasność NIEBIESKI 3

CZERWONY kolor 0
CZERWONY odcień -6

ZIELONY kolor 0
ZIELONY odcień -7

NIEBIESKI kolor 0
NIEBIESKI odcień 0

ŻÓŁTY kolor 0
ŻÓŁTY odcień 3

TURKUSOWY kolor 0
TURKUSOWY odcień 0

PURPUROWY kolor 0
PURPUROWY odcień 3

Oczywiście ustawienia tylko i wyłącznie „na oko”, żadnych Spyderów w cenie 1/3 ceny TV.

Oczywiście zapraszam do dyskusji oraz przedstawiania własnych prób.
 

viera

New member
ustawienia lg3000

moze napisz jaka matryca jest w tym lg ...warto poprobowac w innym tv lg ,ale widzialem gdzies ustawienie kolor czerwony na -17 ,mozesz sprawdzic czy jest to wielka roznica w odwzorowaniu koloru czerwonego z tym co podales ty odnosnie kalibracji w swoim tv..
 

viera

New member
ustawienia lg5700

w moim nic nie buczy,czy ma nastawione podswietlenie na 100 czy na 0 ,raczej na sto unikam takiego podswietlenia bardziej preferuje gora 60 a inne parametry dostosowuje tak aby obraz byl w pelni czytelny i ladnie odtwarzal kolor..
 

Schabek

New member
Mam pytanie do użytkowników 32LG300.Z boku telewizora po lewej stronie znajduje się wejście pcmcia,co do niego można podłączyć?
 

viera

New member
ustawienia dla 32lg3000

to jest gniazdo na karte do przyszlej telewizji cyfrowej ,oczywiscie naziemnej ale obsluguje w tej chwili FORMAT MPEG2...proboj moze uda ci sie zdobyc jakas karte obslugujaca satelite w MPEG2 karta /PCMCIA
 

cysiu100

New member
A mógłyś jeszcze podac ustawienia dla opcji czysty kolor, kontrast, gamma itp? Mam też do ciebie wielka prośbę, wejdź do menu trzymając OK na pilocie i tv i spisz mi wartości z zakładki ADC Adjust, wartości dla R-gain G-gain B-gain oraz R,G,B - offset, byłbym niezmiernie wzdzięczny
 
Do góry