Lg32lg5700

floru

New member
WItam
Kupiłem we wtorek LG32LG5700 Full HD jednak troszke jestem rozczarowany obrazem a mianowice kontrastem. Po podłaczeniu do C+ (tuner nie HD) obran na TVN24 oraz TVP1 jest dramatyczny, dodatkowo sprawdziłem jak wyglada meczyk na C+Sport i obraz pozostawia wiele do zyczenia.
Jak ustawić jego paramettry. Sprawdziłem 5 trybów ustawień wbudowanych i dlamnie tragedia.
Obraz z dvd (Pionieer po eurozłoączy jest dobry).
A moze wymienic go na inny model
Kupiłem go w euro Rtv-AGD na 1999zł.
pozdrawiam
 

chimera_best

New member
wymien go na inny i napewno nie FULL HD po co ci to ??? na takiej malej matrycy nie widzac takiej rozdzielczosci a przy slabym sygnale jest badziewny obraz wez sobie jakis TV hd ready toshiby lub sharpa
 

floru

New member
chimera_best napisał:
wymien go na inny i napewno nie FULL HD po co ci to ??? na takiej malej matrycy nie widzac takiej rozdzielczosci a przy slabym sygnale jest badziewny obraz wez sobie jakis TV hd ready toshiby lub sharpa

a nie da sie go jakos ustawic. Kupiony na raty moze byc problem z wymiana. Moze jakas parametryzacja by weszła w gre.
2. Toshiba lub sharp lepsze od LG

Wiem ze sygnał Cyfry i analog jest badziewny i dopiero na wysokiej rozdzielczosci widac detale ale ja mam problem ze sciagnieciem kontrastu, jak cos wykonuje w modyfikacjach to obraz jest dramatyczny
 

bietka

New member
Również jestem zawiedziona odbiorem.Obraz na 2 planie jest jakbym za lekką mgłą.Tv buczy więc uciążliwe jest oglądanie w nocy.Najciszej gra na ,,żywym'' ale wówczas obraz jak dla nas jest za jasny a zmniejszenie podświetlenia nawet do 95 powoduje buczenie.W porównaniu do plazmy odbiór jest kichowaty.Tv jest właczany tylko przed spaniem bo stoi na sypialnie więc jakoś to przełknę.Ale innym odradzam zakup.
 

chimera_best

New member
ja mam go na sklepie zobacze czy sie cos da zrobić i napisze wam ale radze jak macie mozliwosc oddac go... u mnie na sklepie takie badziewie sprzedaje na koncu,
 

bietka

New member
Buczenie słychać wówczas gdy jest w domu cicho-wieczrem a tv gra na 2,3 głosności - w sklepie tego nie słychać.Jeżeli ustawię obraz który w miarę jest do przyjęcia to właśnie buczy i usnąć nie mogę/mąż długo oglada tv/.Jest to naprawdę upierdliwe dla uszu.
Tak więc w porównaniu do plazmy to obraz jest naprawdę kiepski.Faktem jest to że ten tv przeznaczony jest do sypialni ale jednak żałuję zakupu bo należało dołożyć trochę kasy i dokonać innego wyboru.Parametry to nie wszystko.
 

chimera_best

New member
wiecie co na razie nic nie zaobserwowałem na tym tv może po jakim czasie dopiero zaczyna buczeć, jak co będę widział lub sie będzie dziać napisze
 

Morfeusz42

New member
chimera_best napisał:
ja mam go na sklepie zobacze czy sie cos da zrobić i napisze wam ale radze jak macie mozliwosc oddac go... u mnie na sklepie takie badziewie sprzedaje na koncu,

A może podzielisz się inną błyskotliwą informacją i powiesz jakie badziewie sprzedajesz jako przedostatnie...
 

nerk

New member
Mam zestaw dla ubogich LG 32LG5700 (promo media markt 1799 Pln) i nbox HDTV recorder (promo 38 Pln) połączone po hdmi (ustawienia 16:9 ,tryb żywy w: podświetleniu kontraście jasności ostrości kolorze odcieniu nie mieszam tylko wchodze w sterowanie zaawansowane i tam sobie mieszam) z tv jestem zadowolony, jakość obrazu najbardziej zależy od nadawcy czasami jak jedynka puści coś to graby opadają ,obcięte boki góra i pikseliza najładniejszy obraz na Discovery HD normalnie cudo poza tym TVP HD ,TVN HD ,Eurosport HD,Nsport HD ,MTVN HD i pare innych. Cienko nadawane np. HBO HD i FILMBOX HD ,troche pomaga redukcja szumu(w ust. zaawansowane).

P.S. marzy mi sie LCD SONY i C+ HD ale cena pakietów z C+ i dopłata za C+HD i opłata za wynajem dekodera HD po minięciu promocji .....za dużo tego

Buczeć może gdy głośność w tunerku jest troche a w TV dużo ,powinno być w tunerku max w a TV troche
 
Ostatnia edycja:

BladeSeba

New member
Witam prosze o jakies optymalne ustawienia obrazu jesli ktos takie posiada ,bo nie moge sie zdecydowac jak to wszystko ustawic ,i jeszcze jedno czy jest mozliwosc zapisania ustawien do danego formatu np film,gry itp,dzieki z pomoc
 

nerk

New member
?

optymalne ustawienia MENU/OBRAZ/RESETUJ OBRAZ

zmiana w kino, sport MENU/OBRAZ/TRYB OBRAZU/OK wybierasz co ci pasi /OK w dół na STEROWANIE ZAAWANSOWANE/OK
temp kolorów -ciepła
czysty kontrast -wysoki
czysty kolor -wysoki
redukcja szumu - jeśli oglądasz HD -wył słabe SD-średnia
gamma -wysoka
poziom czerni -niska
tryb filmowy -Wł
po tym tryb zmienia nazwe na KINO(użyt.) i będzi dostępny pod guzikiem AV MODE pod nazwą Kino
Sport i Gra tak samo a nazwa Wył odpowiada trybowi wybranemu w MENU/OBRAZ/TRYB OBRAZU

mi tak pasuje ,w podświetlenie kontrast jasność ostrość kolor odcień nie mieszam
 
Ostatnia edycja:

BladeSeba

New member
Dzieki wielkie jutro sie pobawie ustawieniami ,ps:da rade te ustawienia jakos zapisac by potem sobie przelaczac w zaleznosci co sie oglada
 

nerk

New member
?

No ,na pilocie oprucz guzika AV MODE naciskanego wielokrotnie - Kino-Sport-Gra-
jest też guzik Q.MENU rozpracuj go

wszelkie zmniany tv zapamiętuje od razu, wychodzisz z menu a to co pogrzebałeś jest zapamiętane w aktualnie włączonym trybie do momętu kolejnej zmiany lub uzycia opcji RESETUJ OBRAZ i resetuje się tylko w aktualnie urzywanym trybie
tzn. jesli przy TRYB OBRAZU pisze KINO(użyt) to zresetuje się ten tryb i nazwa zmieni się na TRYB OBRAZU KINO
Jeśli przy trybie nie pisze (użyt) znaczy że tam jeszcze nie grzebałeś
 
Ostatnia edycja:
Do góry