LG 42PG1000 a Panasonic 37PV80

Elektryx

New member
Witam czy mógł by mi ktoś powiedzieć która plazma była by lepszym wyborem?
Porównuje tu 42 do 37 ponieważ za moge je nabyć w podobnej cenie. Z danych technicznych widze że lg ma o 5000 wiekszy kontrast.
Dodam że tv mam zamiar uzywać na kablówce SD oraz filmach dvd, w najbliższym czasie nie planuje inwestycji w telewizje hd stąd oba HDready, odległość od tv 3m
 

prezes_jelonek

New member
Witam :) moge Ci podać porównanie LG 32 PG6000 do Panasonica 37PV7P. LG kontrast 30000:1 Panasonic 10000:1, ale faktycznie to Panasonic ma lepszy kontrast i jest o wiele jaśniejszy. LG sprawia wrażenie jakby odcień kolorów był zimny w porównaniu do Panasonica ale do tego bez problemu można się przyzwyczaić. Kolejną różnicą jest czerń, na Panasonicu jest zdecydowanie czarniejsza, co nie znaczy że LG ma czerń siwą czy granatową, jest to czarne ale nie aż tak bardzo jak w Panasonic. Kolejną różnicą jest biel. Panasonic prezentuje biel bardziej białą niż LG ale z tym jest problem bo w Panasonicu biały sprawia wrażenie jakby mrygotał (tak jakby obraz był 50Hz) na pozostałych kolorach również widać to mruganie ale nie jest tak bardzo dokuczliwe. W przypadku LG nic takiego nie ma miejsca. Uważam że Panasonic jest lepszym rozwiązaniem, a po drugie peryferia są lepsze tj. Kino domowe czy DVDRW. Ja przy następnej zmianie TV a nastąpi to niebawem (przy zmianie mieszkania) zapodam sobie spewnością Panasonica. Pozdrawiam i życze udanych zakupów.
 
Do góry