Lg6100

Sebrys

New member
Witam !
Dzisiaj zakupiłem 42` LG6100 (Slim Edition)
Poprzednio miałem PHILIPS`a 32PFL7762D / 12

Widzę teraz zasadniczą różnice w dźwięku.
LG ma głos bardzo płaski , pozbawiony bassów, ma on głośniki umieszczone bezpośrednio nad podstawą i głos wydobywa się na du.

Strasznie mnie denerwuje teraz ten dźwięk.

Ma ktoś podobny problem ? Jak go rozwiązać ?

Jak optymalnie ustawić parametry dźwięku ?

Pozdrawiam
 

viera

New member
dzwiek lg 6100

masz dwa wyjscia ... kupic amplituner niedrogi z z zestawem kolumn ...lub kolumne glosnikowa za 500/600zl posiadajaca 15 glosnikow .np..Manta mm5400 to bardzo porawi ci fonie z tv...
 

kac11

New member
Witam
miałem wcześniej tez lcd philips i zakupiłem Lg 6100 - rzeczywiście nie mogę się także przyzwyczaić do fajnego dźwięku - tutaj go w ogóle nie ma! o jakimkolwiek basie to oni chyba zapomnieli! - na początku myślałem że ten tv jest uszkodzony....jestem naprawdę zawiedziony dźwiękiem...:(
 

sweetpee

New member
hihi, klub audiofila ;) . jak radzi viera - trzeba bedzie wspomoc tv zewnetrzymi glosnikami. przy okazji bardzo dziwie sie problemowi - ogolna miniaturyzacja chyba nie mogla az tak wplynac na glosniki - nigdy nie zwrocilm uwagi na salby dzwiek kiedy wybieralem tv - tez mam lg, ale inny model i jest ok. w sklepie tez wszyskie "graly" jak nalezy.
 

kac11

New member
Aż przejdę się do sklepu porównać dźwięk bo naprawdę jest tragiczny - chyba będę musiał podeprzeć się czymś zewnętrznym...
 

szpak123

New member
ktoś pisał na forum o kablu musi być hdmi 1.3b . u szwagra też gra tragicznie ale mu szkoda na kabel System niewidocznych głośników, dostrojony przez guru audio — Marka Levinsona, stanowi uzupełnienie unikalnych możliwośc ,albo on jest głuchy albo wina kabla
 
Ostatnia edycja:

kac11

New member
szpak123 napisał:
ktoś pisał na forum o kablu musi być hdmi 1.3b . u szwagra też gra tragicznie ale mu szkoda na kabel System niewidocznych głośników, dostrojony przez guru audio — Marka Levinsona, stanowi uzupełnienie unikalnych możliwośc ,albo on jest głuchy albo wina kabla
wiem, czytałem o kablu ale ja mam podpięta zwykłą antenę a nie kabel hd, zresztą mam PS3 pod hd - nie wiem czy 1.3 ale jest naprawdę beznadziejnie....Postanowiłem ze jutro jadę wymienić ten LG na zupełnie inny model...
 

viera

New member
lg6000

mi nie przeszkadza dzwiek ,a mam model 6000 42'' są 4 glosniki i jest trochę ustawien glosu ...fakt ze nie ma subfoowera ,to nie problem tak jak wyzej napisalem podpiac urzadzenie nawet do polskiego amplitunera i kolumny np,altusy ,altonygdy sie nie ma kasy na nowy sprzet,napewno poprawi ci sie znacznie fonia z tego tv..
 
Do góry