Proszę o pomoc LG 42PG200R

Falco

New member
Witam, mam problem z LG 42PG200R a mianowicie plazme zakupiłem około 2 miesięcy temu i wszystko było OK aż do momentu kiedy wyjezdzając na 2 dni wyłączyłem telewizor na listwie zasilania. Kiedy wróciłem próbując uruchomić telewizor spotkałem się z kompletny brakiem reakcji, lampka power po włączeniu zasilania nie włączyła się i myslałem że telewizor się uszkodził ale po jakichś 15 minutach uruchomił się. Dość dziwnie bo sam włączył się od razu na meni jak by był uruchamiany pierwszy raz czyli poprosił o wybranie kraj , język ,dom czy sklep po wykonaniu tych czynności wystartował na ustawieniach fabrycznych i w pierwszej chwili myślałem że wszystko z nim OK ale po paru chwilach zauważyłem że w meni brak jest kilku złączy: HDMI x2 nie widzi żadnego , AVI x1 nie widzi , s-video nie widzi. Teraz po każdym odłaczeniu od zasilania telewizor nie zachowuje ustawień i startuje z 15 minutowym opóznieniem jak by był włanczany pierwszy raz, oczywiście złącz które opisałem nie wyświetla w menu i nie można z nich kożystać. Oczywiście mam gwarnancje ale proszę o radę czy można to jakoś samemu przywrócić czy trzeba kontaktować się z serwisem bo uszkodził się programator lub soft. POZDRAWIAM i proszę o odpowiedz.
 

Morfeusz42

New member
Witam. Nie wiem, czy to wina tak jak sądzisz programatora albo softu - ja bym podejrzewał po objawie samego włączenia TV z opóźnieniem na pewno zasilacz i może wtedy jeszcze coś dodatkowo - ale jedno jest pewne... nie warto zwlekać i próbować naprawiać coś samemu. Skoro masz nowy TV na gwarancji to oddaj go po prostu do serwisu.
 

Falco

New member
Tak też zrobiłem

Bardzo Ci dziękuję Morfeusz42 za odpowiedz. Tak też zrobiłem ,zadzwoniłem do centrum serwisowego do Warszawy zgłosiłem problem i jestem bardzo mile zaskoczony szybkością działania serwisu LG. Zgłosiłem awarię o godzinie 20-tej wieczorem a serwisant zjawił sie u mnie w domu na drógi dzień o 14-tej, tak tak nie pomyliłem się w domu. Sam kontakt z serwisem i obsługę klijenta oceniam w skali od 0 do 5 na 6 , LG po prostu super podejście do klijenta. Co do samej awarii usunięcie jej zajeło fachowcowi 15 minut, wejście do meni serwisowego i ponowne zapisanie danych. Awarii uległo oprogramowanie, mój model LG 42PG200R jest wyprodukowany jako jeden z pierwszych w nowej fabryce w Polsce, okazuje się że są małe niedociągnięcia z oprogramowaniem i mój przypadek nie był pierwszym najprawdopodobniej pojawi się nowy soft do tych plazm narazie serwisy zbierają dane o usterkach i wszystko na to wskazuje że LG poprawi błędy w oprogramowaniu. Jeżeli ktoś będzie miał taki problem jak ja z plazmą tego modelu a nie ma gwarancji chętnie pomogę w przywróceniu poprawnych ustawień. Serwisant kożystał z pilota serwisowego aby przywrócić poprawne ustawienia ale można w bardzo prosty sposób to obejść wciskająć jednocześnie na pilocie i na telewizorze MENU wyswietli się po kilku sekundach trzymania obu przycisków MENU SEWISOWE i wystarczy wprowadzić z pilota w pięciu kolumnach poprawne kody cyfrowe, jeżeli będzie ktoś zainteresowany chętnie je podam. POZDRAWIAM
Morfeusz42 napisał:
Witam. Nie wiem, czy to wina tak jak sądzisz programatora albo softu - ja bym podejrzewał po objawie samego włączenia TV z opóźnieniem na pewno zasilacz i może wtedy jeszcze coś dodatkowo - ale jedno jest pewne... nie warto zwlekać i próbować naprawiać coś samemu. Skoro masz nowy TV na gwarancji to oddaj go po prostu do serwisu.
 

priball

New member
LG42PG200R Oszalał ? Wada fabryczna ?

Witam!
Jesli chodzi o sprzet RTV to jestem kompletnym laikiem i w dodatku kompatybilnym jedynie z produktami Playstation. Z tego powodu ubolewam własnie. Rozegraliśmy z synem pre meczyków na PS3 po czym wyłączyłem konsolę i tv ( tryb czuwania ) Gdy po ok. 20 h zszedłem ponownie do pomieszczenia gdzie znajduje sie tv , zuwazyłem ,że jest on włączony . Tzn. na ekranie śnieg . Wpierw myslałem ,że to jakies nadprzyrodzone zjawisko ( duchy , etc. etc ) bo dom ma ciekawą przeszłość. Nie robiąc paniki jak zwykle w celu uruchomienia plejaka wcisnąłem przycisk INPUT.I tu przerazenie!!! Na ekranie ukazły się jedyne dostepne wejścia :TV , AV , COMPONENT 1 , COMPONENT 2 oraz ( o ile się nie mylę ) RGB .Czyli TV nie zauważył ,ze jest wyposazony w AV 1 ,2 i 3 oraz wejścia HDMi1 i 2. Teraz bogatszy w doświadczeniu o post kolegi FALCONA wiem ,że należy jednoczesnie wcisnąć na TV i pilocie przycisk MENU. I faktycznie ukazało się menu serwisowe. Lecz co dalej drodzy koledzy? poniewaz tv jest na gwarancji skontaktuję się z serwisem . Nie omieszkam poinformować jakie był dalsze losy plazmy. Pozdrawiam
 

pawel11111

New member
Bardzo Ci dziękuję Morfeusz42 za odpowiedz. Tak też zrobiłem ,zadzwoniłem do centrum serwisowego do Warszawy zgłosiłem problem i jestem bardzo mile zaskoczony szybkością działania serwisu LG. Zgłosiłem awarię o godzinie 20-tej wieczorem a serwisant zjawił sie u mnie w domu na drógi dzień o 14-tej, tak tak nie pomyliłem się w domu. Sam kontakt z serwisem i obsługę klijenta oceniam w skali od 0 do 5 na 6 , LG po prostu super podejście do klijenta. Co do samej awarii usunięcie jej zajeło fachowcowi 15 minut, wejście do meni serwisowego i ponowne zapisanie danych. Awarii uległo oprogramowanie, mój model LG 42PG200R jest wyprodukowany jako jeden z pierwszych w nowej fabryce w Polsce, okazuje się że są małe niedociągnięcia z oprogramowaniem i mój przypadek nie był pierwszym najprawdopodobniej pojawi się nowy soft do tych plazm narazie serwisy zbierają dane o usterkach i wszystko na to wskazuje że LG poprawi błędy w oprogramowaniu. Jeżeli ktoś będzie miał taki problem jak ja z plazmą tego modelu a nie ma gwarancji chętnie pomogę w przywróceniu poprawnych ustawień. Serwisant kożystał z pilota serwisowego aby przywrócić poprawne ustawienia ale można w bardzo prosty sposób to obejść wciskająć jednocześnie na pilocie i na telewizorze MENU wyswietli się po kilku sekundach trzymania obu przycisków MENU SEWISOWE i wystarczy wprowadzić z pilota w pięciu kolumnach poprawne kody cyfrowe, jeżeli będzie ktoś zainteresowany chętnie je podam. POZDRAWIAM



witam
wlasnie mam problem o ktorym pisales powyzej - probuje samodzielnie ustawiec fabrycznie ale nie znam kodow i teraz mam obraz na 32 cale
 

Falco

New member
To są kody które są na pierwszej stronie meni serwisowego, reszta w kolejnych zakładkach powinna się ustawić automatycznie po wpisaniu tych:
Tool Option1 36757
Tool Option2 96
Area Option 20
Option1 238
Option2 4
Option3 3
Option4 0

W pozostałych pozycjach na tej zakładce już się nic nie wpisuje , możesz mieć problem wprowadzić w Option1 liczby 238 z pilota więc musisz podnieść bodajże Area Option na 21 wprowadzić Option1 na 238 i powrócić do Area Option i z powrotem ją przestawić na 20. Wychodzisz z meni i wszystko będzie OK . Pozdrawiam
 
Do góry