Prośba o yest 37LG7000

marzec

New member
Przeczytaj wątek na tym forum pt. Co wart jest LG 32 7000, tam trochę napisano o serii LG 7000. Jeżeli masz jakieś pytania to zadaj na polecanym do przeczytanioa wątku, tam często zaglądam. Sam od kilku tygodni mam 42LG7000 i jestem bardzo zadowolony z tego TV.
 

piterosbayeros

New member
Ja posiadam natomiast 37LG7000 i też jestem zadowolony i chętnie odpowiem na wszystkie pytania w miarę moich możliwości. Mam w domu od tygodnia37LG7000, więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania to proszę bardzo. Nie testowałem go jeszcze we wszystkich możliwych opcjach, ale jeśli dam radę to odpowiem. Na razie jestem na etapie załatwianie platformy cyfrowej, ale na analogu na ziemi i w podłączeniy do kompa mam już swoje spostrzeżenia (oczywiście subiektywne, ponieważ nie miałem doświadczenia bezpośredniego z innymi modelami, a sklep to zupełnie inna historia jak zauważyłem ze swoich obserwacji)
 

opcjusz

New member
piterosbayeros napisał:
Ja posiadam natomiast 37LG7000 i też jestem zadowolony i chętnie odpowiem na wszystkie pytania w miarę moich możliwości. Mam w domu od tygodnia37LG7000, więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania to proszę bardzo. Nie testowałem go jeszcze we wszystkich możliwych opcjach, ale jeśli dam radę to odpowiem. Na razie jestem na etapie załatwianie platformy cyfrowej, ale na analogu na ziemi i w podłączeniy do kompa mam już swoje spostrzeżenia (oczywiście subiektywne, ponieważ nie miałem doświadczenia bezpośredniego z innymi modelami, a sklep to zupełnie inna historia jak zauważyłem ze swoich obserwacji)
Witaj,
ja mam dość konkretne pytania odnośnie DVB-T w tym telewizorze - jakie kodowanie supportuje? czy tylko MPEG-2, czy też może i MPEG-4?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

piterosbayeros

New member
opcjusz napisał:
Witaj,
ja mam dość konkretne pytania odnośnie DVB-T w tym telewizorze - jakie kodowanie supportuje? czy tylko MPEG-2, czy też może i MPEG-4?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Nie wyczytałem nic w instrukcji, ani nie znalazłem nic w Menu, ale z tego co wiem, to niestety yylko MPEG-2.

Co do porównaniea, to porównywałem tylko w sklepach przy zakupie sony i samsung do LG.
 

emjot27

New member
Ja też się przyłączam do pytania o spostrzeżenia dotyczące tego telewizora. Jak jest obraz w SD (np z telewizji analogowej, kablówka itp), jaki np z DVD no i oczywiście HD. Jakie są barwy, nasycenie kolorów. Czy widać jakąś różnicę odnosząc się do telewizorów bez 100hz? No i po prostu czy jest wart(w moim przypadku u mnie w sklepie) tych 3 tyś zł?
 

synek-1

New member
piterosbayeros napisał:
Nie wyczytałem nic w instrukcji, ani nie znalazłem nic w Menu, ale z tego co wiem, to niestety yylko MPEG-2.

Co do porównaniea, to porównywałem tylko w sklepach przy zakupie sony i samsung do LG.

Też chciałbym wiedzieć jak obraz z SD.HD i może zwykła kablówka. Co wart jest ten telewizor skłaniam się do 37 cali.
 

kosmi

New member
Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem 37LG7000. Podlaczony jest do N-ki po hdmi, DVD po komponencie - nagrywarka LG, dzwiek do kina domowego po swiatlowodzie. Krotko moje pierwsze wrazenia - jest wart swojej ceny. Musze wydrukowac sobie instrukcje bo jest na plycie cd dlatego jeszcze za mocno nie bawilem sie ustawieniami ale od poniedzialku zaczne. Co do obrazu bez zmiany ustawien to TV pracuje na Inteligentnym Sensorze i calkiem niezle sobie daje rade z kolorami. HD i DVD dla mnie bomba. Pozostale kanaly w zaleznosci od mocy sygnalu ale ilosc mozliwosci ustawien obrazu przytlacza. Co do wygladu zewnetrznego to rzecz gustu ale uwazam, ze nie ustepuje innym markom a w domu prezentuje sie swietnie.
 

poziomek1978

New member
kosmi jak z kątami? Wczoraj ogladalem znowu w MM tak bardziej na spokojnie. Nie jestem pewien ale chyba samsungi z szybami lepeij wypadaja w tej kategorii. Sam nei wiem co wybrac.
 

kosmi

New member
poziomek1978 napisał:
kosmi jak z kątami? Wczoraj ogladalem znowu w MM tak bardziej na spokojnie. Nie jestem pewien ale chyba samsungi z szybami lepeij wypadaja w tej kategorii. Sam nei wiem co wybrac.

Katy wydaja mi się OK ale nie jestem fachowcem i są to tylko moje spostrzeżenia. W Samsungach przeraza mnie ta szyba-lustro oprocz modelu 37"ale tu LG bije Samsunga kontrastem. Niestety sam musisz zdecydowac i ten wybor bedzie najlepszy. Ja jestem zadowolony z tego modelu co nie zmienia faktu, ze jak bym mial jeszcze pare tysiecy wolne to nie rozejrzalbym sie za czyms innym:)
 

Alina0

New member
mam pytanie
parametry miedzy 6000 i 7000 są bardzo podobne no w 6000 nie ma pip i bluetooh, ale to jest dla mnie nie istotne, w wersji 7000 jest jak podaje producent na swojej stronie Korektor obrazu - DCTI/DLCI

i stąd moje pytanie co nowego daje ta funkcja, bo jakoś nigdzie doczytać o tej funkcji nie mogę ????
 

piterosbayeros

New member
Rzeczywiście w sklepie trudno się wybiera, ponieważ po pierwsze wybór jest zbyt wielki, a po drugie ustawienia sklepowe i oglądane programy nie mają się nijak do tego co macie w domach. O kąty jednak bym się nie martwił. ponieważ zakładając, że 37" będziesz oglądał z odległości ok 3 m, to żeby przekroczyć 178 stopni które producent podaje moim zdaniem bez lania wody, to musiałbyś siedzieć (zakładając, że TV stoi na środku ściany) pod samą ścianą pokoju o szerokości prawie 6 metrów! W moim przypadku (pokój 4x6) nikt z oglądających nie przekracza kąta 90 stopni, a gdzie do 178!
AlinaO - Lg7000 też nie ma PIP
 
Ostatnia edycja:

kosmi

New member
Ponieważ bawię się tym telewizorem dopiero kilka dni i używam inteligentnego sensora moze moglby ktos pochwalic sie wlasnymi ustawieniami bo moze beda lepsze niz te standardowe.
 

krystianen

New member
Witam

Mam ten TV od kilku dni. Czy moze sie ktos podzielic jakimis ustawieniami, kalibracja ekranu. Warto by poprawic troche czern oraz katy. Na jakim poziomie macie ustawione TruMotion,??
 

kosmi

New member
krystianen napisał:
Witam

Mam ten TV od kilku dni. Czy moze sie ktos podzielic jakimis ustawieniami, kalibracja ekranu. Warto by poprawic troche czern oraz katy. Na jakim poziomie macie ustawione TruMotion,??
Witam
Jak na razie nic nie zmieniałem i od miesiaca działam na Inteligentnym Sensorze. Moze jest to kwestia przyzwyczajenia ale takie ustawienia mi odpowiadaja. Kolory twarzy, czerń i pozostałe są wystarczające. Oczywiście po kalibracji mogłoby być lepiej ale to kosztuje a na razie szkoda mi na to kasy. TruMotion jest na poziomie niski.
pozdr
 

krystianen

New member
kosmi napisał:
Witam
Jak na razie nic nie zmieniałem i od miesiaca działam na Inteligentnym Sensorze. Moze jest to kwestia przyzwyczajenia ale takie ustawienia mi odpowiadaja. Kolory twarzy, czerń i pozostałe są wystarczające. Oczywiście po kalibracji mogłoby być lepiej ale to kosztuje a na razie szkoda mi na to kasy. TruMotion jest na poziomie niski.
pozdr

a nie masz wrazenia ze na inteligentnym sensorze obraz jest za ciemny??
 

kosmi

New member
krystianen napisał:
a nie masz wrażenia ze na inteligentnym sensorze obraz jest za ciemny??
Może czasami jest trochę ciemniejszy ale ogólnie podoba mi się jak dopasowuje ekran do otoczenia, jeżeli uda Ci się coś ciekawego z niego wycisnąć to pochwal się na forum :) a przetestujemy te ustawienia. Testowałeś go może z Blu-Ray'em lub PS3 bo przymierzam się do zakupu i ciekawy jestem jak z tym LG to współpracuje ?
 
Do góry