37 Lg 7000

subt

New member
Witam, zamierzam kupić ten telewizor, ale dotychczas nie ma zbyt wielu opinii na jego temat. Nie wiem czu jest to podyktowane tym że ten TV cechuje się małą popularnością (jeszcze lub wogóle) czy też nie jest warty swojej ceny, a na rynku są w tych pieniądzach lepsze oferty?
Pomijając popularność na dzień dziejszy ten TV kosztuje 3000 PLN, czy konkurencja oferuje coś lepszego w podobnej konfiguracji? Dzięki za info, a jako że jestem nowy, pozdrawiam wszystkich :mrgreen:
 

bas_tian

New member
trustedreviews.com/tvs/review/2008/08/31/LG-47LG7000-47in-LCD-TV/p1

Tutaj w tytule posta masz reviw z zagranicznego portalu.

Ja po ogledzinach w sklepie bbylem prawie ze zdecydowany na LG6000 ,po powrocie do domu znalalem LG700 jako nowszy model. Dlamnie roznica w cenie to ok 150 Euro (kupuje za granica) tagze mysle ze sie oplaca. LG6000 porownywalem z samsungiem i Sony (sony bylo drozsze od LG600 ale w podobnej cenie co LG7000) i prawie ze bylem zdecydowany na samsunga jednak do LG przekonalo mnie to ze matryca nie odbijala swiatla tak jak to bylo w przypadku Samsunga. Sony w tej cenie nie mial 100 Htz. Tagze ja jestem zdecydowany na model 42" LG700 tagze jak juz sie pojawi u mnie dam znac jak sie sprawuje:p
 
Ostatnia edycja:

loniexz

New member
w rtv euro agd maja/mieli 32" za 1950zł !!!
W sklepie widziałem podłączoną 42 i obok stal model lg6100 oba byly podłączone pod ten sam sygnał i powiem że lg7000 świecił lepiej. Model 7000 ma dodatkowo moduł bluetooth przez który możemy jedynie przeglądac zdjęcia przesyłane z tel kom. No i wygląd, moim zdaniem lepiej wygląda od modeli 6000/6100.
 

tomekh7

New member
Giagi czy mógłbys rozwinąć swoją myśl? Dlaczego nędza? Sam się zastanawiam nad tym tv, ale jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem. Jaki tv 32' Full HD byś polecił zamiast niego? Zastosowanie: analog tv + xbox 360.
 

Dztka

New member
Jeżeli chcesz wykorzystywać go do analogowej TV i do Xboxa - bierz!! Swietnie radzi sobie z sygnalem TV - naprawde bylem milo zaskoczony. W porownaniu do Soniaka 32" (nie full hd oczywiscie) wypada wręcz rewelacyjnie.
Ja narazie testowałem go na DVD upscalowanym do fullhd i jakosc tez niczego sobie. Jak zalatwie zrodlo video BD lub HD DVD postaram sie wrzucić mały teścik.

Pozdr
 

piterosbayeros

New member
Witam wszystkich!
Mam w domu od tygodnia37LG7000, więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania to proszę bardzo. Nie testowałem go jeszcze we wszystkich możliwych opcjach, ale jeśli dam radę to odpowiem. Na razie jestem na etapie załatwianie platformy cyfrowej, ale na analogu na ziemi i w podłączeniy do kompa mam już swoje spostrzeżenia (oczywiście subiektywne, ponieważ nie miałem doświadczenia bezpośredniego z innymi modelami, a sklep to zupełnie inna historia jak zauważyłem ze swoich obserwacji)
 

poziomek1978

New member
Witam, prośba do piterosbayeros o opisanie wrażeń jak radzi sobie 37LG7000 z sygnałem SD na analogu i jak juz bedziesz mial platfrme cyfrowa to na dekoderze? Na razie ten model TV u mnie jest na szczycie listy , popatrze jeszcze na jakiegos sharpa co tak go pod niebiosa zachwalaja ale jakosc nie wierze ze na SD po analog/dekoder bedzie lepszy (ten Sharp).

PS: gdzie i za ile kupiłeś?
 

arkadius86

New member
Ja zdecyduję się na 42-calowe LG model 42LG6100. Zabawka nie byle jaka, a tym co widać na sklepowych półkach bym się nie przejmował. Rozmawiałem z Panem, który odpowiada za RTV w jednym z takich sklepów i powiedział, że wszystko to kwestia dość kiepskich anten jakie mają markety rozpraszające sygnał na dużej liczbie telewizorów.
 

piterosbayeros

New member
Zdziwiłem się mocno, jak się okazało, że da się na ty TV oglądać programy z anteny naziemnej w mojej okolicy, gdzie sygnał jest kiepski jak nasz prezydent. Po podpięciu polsatu, to już inna bajka. Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeńco do odbioru telewizji na tym odbiorniku w każdej postaci.Jeszcze niedługo będę testował na cyfrze, ale raczej swojego zdania o tym TV nie zmienię. Jako monitor również rewela :) - prosty w ustawieniu i z 2 m internet i edytory tekstowe bez zarzutu.
P.S. kupiłem w Euro RTV AGD przez internet za 3199+49 przesyłka.
 

akejup

New member
Mam pytanko, czy po 2012 roku kiedy to zniknie TV analogowa i zostanie wprowadzona nowa TV cyfrowa MPEG-4 (ma to być nowy standard kodowania sygnału) będę musiał dokupić jakiś dodatkowy dekoder, bo chyba ten telewizor nie poradzi z nową telewizją cyfrową.
Czyżby nowy dodatkowy wydatek w 2012 roku na gwiazdkę.
Pozdrawiam
 

poziomek1978

New member
Gdzie kupić?

Nigdzie nie ma 37LG7000 no poza Media Marktem gdzie cena odpowiednio wyższa. Gdzie wy swój kupiliście? Głównie sklepy Internetowe mnie interesują. Zamówiełem w MixMedia ale na maile nie odpowiadają czas realizacji 3-21 dni. Czy mogę zrezygnować bez konsekwencji ze swojego zamówienia?
 

TheHX

New member
W EuroAgd znajdziesz nadal. Ale wciąż w cenie 3599.
Staram się zrobić test porównawczy z Samsungiem 37" a656. LG Dostępny jest zarówno w sklepach, jak i w necie. Ale na razie drogi :)
@akejup - tak, trza będzie dokupić przystawkę lub tuner mpeg4, jeśli będziesz zamierzał ciągnąc sygnał naziemny.
 

kosmi

New member
poziomek1978 napisał:
Nigdzie nie ma 37LG7000 no poza Media Marktem gdzie cena odpowiednio wyższa. Gdzie wy swój kupiliście? Głównie sklepy Internetowe mnie interesują. Zamówiełem w MixMedia ale na maile nie odpowiadają czas realizacji 3-21 dni. Czy mogę zrezygnować bez konsekwencji ze swojego zamówienia?
Ja swoj kupilem w ELECTRO WORLD. Mieli tylko 3 sztuki na cala Lodz ( w innych marketach brak tego modelu ). W internecie tez byl problem zeby go gdzies namierzyc.
 

picus33

New member
poziom czerni

jak uwazacie ,wszedzie jest niski ale zrobcie wysoki i jest wiecej rzeczy widac czy nie powinno sie jednak zrobic wysoki i na czym polega ten poziom czerni-niski-wysoki?
 

subt

New member
piterosbayeros napisał:
Witam wszystkich!
Mam w domu od tygodnia37LG7000, więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania to proszę bardzo.

Piter podłączałeś już laptop przez HDMI, jak wyglądają na nim filmy z divx'a?
 

modeston

New member
LE40a656 czy LG42lg7000

Od ponad miesiąca zastanawiam się nad LCD i po głębszej analizie cena/jakość wybrałem Samsunga 40" 656 ale później znalazłem LG 6100 i 7000. ^100 jest troche tańszy ale wybralem sie do sklepu porównac te modele wizualnie. 6100 to jakas porażka. ma paskudna nie wiadomo czemu służącą dziurę i ciagle świeci. Dodatkowo przedni panel jest wyjątkowo szeroki i odpada ten telewizor. został samsung i lg7000. Byłem wczoraj w saturnie i prosilem pana który tam pracuje by porównal mi te telewizory. Zdecydowanie polecal samsunga - mówił ze w lg czesto sie wypalają paski na ekranie i że ogólnie dziwne sa te telewizory. Kusił i przekonywał do samsunga tylko nie wiem czy był obiektywny - mogą im przecież kazać polecać samsungi bo bedą mieć lepszą kase z tego. Nie wiem naprawdę który wybrać. W zasadzie parametrami i ceną sa takie same ale samsung jest o te 2" mniejszy i starszy od LG. Pomóżcie wybrać
 
Do góry