LG32PG6000 - kody do pilota by sterować Polsatem Cyfrowym i jeszcze kilka innych ...

prezes_jelonek

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum i chciałbym wszystkich serdecznie przywitać :) Od tygodnia posiadam 32PG6000 i jak narazie jestem bardzo zadowolony ale mam kilka pytań...
1. w instrukcji piszą że pilot jest uniwersalny i można sterować innymi urządzeniami po naciśnięciu przycisku STB a następnie wcześniejszym wprowadzeniu kodu, po próbie wprowadzenia kilku z nich dla tunera ECHOSTAR niestety nie gada... mój tuner to ECHOSTAR DSB616...
2. brakuje mi opcji zumowania obrazu a dokładniej tzw. PEŁNY czy jest jakaś możliwość by to znaleźć
3. istnieje możliwość ustawienia w serwisowym by boczne paski po zmianie formatu były czarne a nie szare
A tak swoją drogą to telewizorek sprawuje się bardzo dobrze choć do PANASONIC 37..P7 ma lepszą czerń :) pozdrawiam
 

albi_

New member
32pg6000

prezesie jelonku napisz prosze coś więcej o Twoich wrażeniach z 32PG6000 (zwłaszcza że masz porównanie do Panasonica 37 P7),
chodzi głownie o retencje (powidoki) i jakość w SD
a jakbyś jeszcze zdradził gdzie i za ile go kupiłeś to będę niezmierny wdzięczny :)
 
Ostatnia edycja:

prezes_jelonek

New member
Witam :) wrażenia są różne w zależności od pory dnia :) duszki - no są i to chyba jak w każdej plazemce może ociupinke wieksze niż na P7 ale nie jest to jakoś specjalnie dokuczliwe, napewno nie zostająna dłużej tzn. po zmianie kanału jeżeli trafimy w obraz gdzie wcześniej wyświetlane było logo a później jest czarne no to minimalnie coś tam wiadać przez kilka sekund ale tylko i wyłącznie wieczorem. Obraz jest bardzo wyraźny jeżeli mówimy o SD. Z Cyfrowym Polsatem radzi sobie dobrze a przynajmniej zdecydowanie lepiej niż P7, z sygnałem z kablówki też jest duzo lepiej ale nie zapominajmy że P7 ma 37`` a LG 32`` wiec to też ma duży wpływ na odczucia wizualne. W dzień na LG jest zdecydowanie wyraźniejszy obraz, dużo lepiej radzi sobie LG z odbłyskami jak również z kontrastem i jasnością natomiast w ciemnym pomieszczeniu jest już troszke gożej. Dlaczego tak pisze, otóż Panasonic ma lepszą czerń tzn. jeżeli mamy coś wyświetlane na obrazie gdzie u góry i u dołu mamy pasy czarne to na LG one przechodzą w taki delikatny odcień szarości i choćbyśmy ściągneli jasność do 15% to i tak to jest w przeciwieństwie do Panasonica gdzie te czarne pasy poprostu są czarne, ale gdy czarny występuje w części oglądalnej to poziom czerni jest bardzo porównywalny i cięzko powiedzieć gdzie jest lepiej. Podejżewam że tu bedzie miała wpływ technologia wykonania panela plazmowego... Jeżeli chodzi o kolory to wydaje mi się że LG ma je dużo bardziej naturalne. W poniedziałek testowałem N-RECORDER na LG i na Panasonic`u i musze powiedzień że bradzo dobrze... sygnały SD są dobre a nawet lepsze pod warunkiem że dekoder ustawimy na 720p a jak zmusimy go do puszczenia programów SD bez podnoszenia na 720p czyli bezpośrednio w 576i lub 576p to jakoś obrazu powala na kolana w LG w Panasonicu jest dobrze. Programy HD przy ustawieniu tunera w 720p są extra zarówno na LG jak i na Panasonicu.
Menu a LG jest zdecydowanie bardziej rozbudowane niż w Panasonicu, jest dużo więcej możliwości personalizaji obrazu i dzwięku, a strona wizualna menu jest nieporównywalna. Bardzo dużym Plusem dla LG jest obsługa portu USB pod względem zdjęć i mp3. Bardzo dużo wejść tj 4x HDMI, 2x EURO, Component, SVHS, RF, RS232 oraz RGB. Ostatnio testowałem LG na współprace z komputerem i stwierdzam że gdyby telewizja nadawała w takiej jakości to był bym w niebo wziety :)
Zakupiłem go w SATURNIE w Katowicach SCC, jedyne chyba miejsce na śląsku bo szukałem go jużod początku września i poczatkowo był tylko na allegro ale kilka sztuk, a w okolicznych sklepach RTV nikt o czymś takim nie słyszał nawet. A koszt w SATURNIE to 2099zł. Pozdrawiam
 

zorbas

New member
Potwierdzam pozytywną opinię. Bardzo dobry telewizorek. Jutro będę miał więcej czasu to coś o nim napiszę, a dziś mogę jedynie od siebie dodać że dzięki przesowi_jankowi :) udało mi się zarobić 300zł. Bo w Krakowie w Saturnie jest za 2399zł., ale poszedłem i powiedziałem, że w Katowicach w Saturnie jest za 2099 i że kupię za tyle samo no i sprzedali mi :)
 
Do góry