Jaki LCD

djspeedii

New member
Witam jest to mój pierwszy post i zarazem pierwszy zakup telewizora LCD czytałem już te forum wzdłuż i w szerz i nadal nie wiem jaki kupić telewizor
Pokój mam dość mały 4na4
Odległość od telewizora to jakieś 3m
Podłączone do telewizora będzie DVD oraz zwykłą antena.
Telewizor na ścianie na której znajduję się okno, no i czas oglądania przeważnie wieczór.
No i moje pytani jaki telewizor tak do 2000zł.
Ja osobiście wybrałem ten LG 32" LCD 32LG3000 - ze względu na jego dość niską cenę no i patrząc na jego parametry przewyższa kontrastem Samsung 32" LCD LE32A451 - a resztę parametrów jest takie same różni się tylko czasem reakcji matrycy 8 a 6 .
No ale z tego co wyczytałem to nie jest najważniejsze bo żeby były ładne kolory i wyraźne liczy się kontrast?
A no i dlaczego niektórzy nie polecają tego modelu ja wie że co tanie to do niczego ale skoro parametry takie same to poco przepłacać.
Lub np niektórzy polecają Sharp 32" LCD Aquos LC-32D44E-GY - który też ma mniejszy kontrast niż ten tani LG
Jeśli by mi któś mógł to wyjaśnić i podać jaki model najlepiej kupić a nie ukrywam że chodzi o jak najtańszy modle bo wiadomo że wszystko się wiąże z kasą, to bym był bardzo wdzięczny
Z góry dziękuję za odpowiedz
Pozdro
 

albi_

New member
Co do modeli, to za cienki jestem by coś polecać,
ale wiem czemu parametry są mało istotne.

Nie ma znormalizowanych metod ich pomiaru, każdy mierzy jak mu się podoba, dlatego wyników nie można porównywać.
Tak jest w każdej branży ...
 

Bodzias

Klub HDTV.com.pl
VIP
djspeedii napisał:
Jeśli by mi któś mógł to wyjaśnić i podać jaki model najlepiej kupić a nie ukrywam że chodzi o jak najtańszy modle bo wiadomo że wszystko się wiąże z kasą, to bym był bardzo wdzięczny
Z góry dziękuję za odpowiedz
Pozdro

Zwróć uwagę na model LT 32G80BU od JVC. Niecały miesiąc temu poleciłem znajomym i są zachwyceni. Swietne skalowanie , naturalne kolory (odcień skóry), rewelacyjny dźwięk z systemem MaxxBas. W owym czasie był dostępny w morele.net coś powyżej 1500 PLN:eek:k:
 

djspeedii

New member
Sharp LCD Aqus LC32D44E vs LG 32LG6000

A co powiecie na te model?
Jestem już prawie zdecydowany na jeden z nich i teraz tylko który liczę na waszą pomoc
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybierzesz co będziesz chciał - bo widać że bardziej Ci się podoba LG. Ale skalowanie i obrys i czystość - jest po stronie Sharpa dla takich warunków:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
Tym razem zaczynamy od sygnałów SD. Telewizja Polska na pierwszy ogień i wyrazistość dobra nawet z 0,5 metra. Ale je się odsunęliśmy dalej jakość skoczyła potęgując wrażenie.
ac73ffd1f0b4d425med.jpg


Niezależnie na jaki kanał się przełączyliśmy SD analogowy. Było na co popatrzeć.
741e8b0c56cc029amed.jpg
 
Do góry