42LG5000 - wartości w menu serwisowym

yarekz

New member
Witam . Może ktoś z Was mógłby mi podać wartosci nastawień z menu serwisowego lcd 42LG5000 bo nie jestem pewny czy czegoś nie przestawiłem .
 

piotrasek78

New member
witam
czy tez macie takie jakies ubogie to menu?
 

Attachments

  • ss.jpg
    ss.jpg
    78,9 KB · Wyś: 1563

viera

New member
menu serwisowe 42 lg6000

czy mozesz znalezc w menu serwisowym ustawienia inteligentnego sensora ,a moze zobacz czy mozna zmieniac ustawienia /chodzi o dolne ustawienie a scislej zeby podswietlenie sie nie rozlanczalo,czy jest tam jakas regulacja ustawien...
widze na fotce ze jest firm ware 3.20 ,wiadomo ze przy zmiane na nowsze
tv bedzie mial szereg nowych mozliwosci..warto pokombinowac...
 

viera

New member
menu serwisowe 42 lg6000

menu serwisowe nie jest takie ubogie..jest więcej tego ..tylko musisz wcisnac jakis klawisz aby przejsc dalej...ja w tv kineskopowym lg aby przejsc dalej w menu serwisowym wciskalem jakis przycisk na pilocie ktory obslugiwal teletekst..
 

viera

New member
lg 42 6000 a onkyo 606

spanker czy dysponujesz onkyo 606 jezeli tak to wrzuc jkas fotke
z ekranu tv co moze ten tuner/ jakie menu wyswietla czy ma rowniez dostrajanie parametrow obrazu telewizyjnego..
 

gigo

New member
Witam. Wciskając jednocześnie przyciski MENU w pilocie i LCD i trzymając je z 2s wchodzimy do menu serwisowego podając kod 0000 w LG42LG6000. Jest dość rozbudowane, ale nie bardzo wiem co do czego. Może ktoś już próbował zmieniać ustawienia ? Może ktoś podzieli się tym . A już po wyjściu z tego serwisowego MENU i powtarzając to, to otwiera się zaś MENU serwisowe ale jakieś już jest ubogie, tak jakby było to drugie inne MENU, i tak jest na przemian. Może ktoś się podzieli z danymi jakie posiada ten telewizor. Zauważyłem że, oprogramowania są chyba podobne dla wielkości LCD, bo można było zmieniać wielkość cali np z 42 na 47. Pozdrawiam.
 

gigo

New member
Czy ktoś bawił się tym MENU SERWISOWYM. Czy ma to jakieś znaczenie w jakości odbioru? Może ktoś się wypowie na ten temat. Pozdrawiam.
 

shifter

New member
Witam Wszystkich,

Udało mi się wejść do menu serwisowego bez podawania kodu.
Jak dla mnie menu jest dość ubogie :/
ver. firmware 3.20.1


Wiecie może skąd mogę pobrać nowszą wersję firmware ?
 

viera

New member
menu serwisowe 42 lg6000

zdaje się ze w tv plazmowch LG jak i samsunga zmieniano firm ware nie mowiac o panasonikach ,trochę dlugo trzeba czekac na nowsze uaktualnienie do tego tv...ale poki co to prydalby sie zakup SPYDER3TV
I skalibrowac obraz samemu lub sciagnac znetu program /na dvd/ takze do kalibrowania obrazu...odnosnie tego tv to przydaloby sie rzeczywiscie przynajmniej dwa ustawienia zmienic ...tylko mozna by to zrobic albo przez nowe firm ware albo przez zmiane ustawien bezposrednio w menu tv..a co jest w szczegolnosci denerwujace jednak jak kiedys ktos pisal o tym to ten bialy prostaokat przy zmianie kanalow ukazujacy sie w prawym gornym rogu tv//...a druga sprawa to zmienic ustawienia inteligentnego sensora gdyz daje on za ciemny obraz przy wylanczonym oswietleniu... moze nie kazdemu to przeszkadza ale mnie tak..
 

raptorm

New member
Witam
Ja mam 42LG5000 produkcja styczeń 2009 i mam wersje oprogramowania
S/W VER: V3.45.1

Ale dalej wnerwia mnie wielkość obrazu, której nie idzie dostosować na stałe, tzw ZOOM1 i ZOOM2, ustawienia znikają zaraz po zmianie kanału. Też tak macie? ZOOMy sie resetują do fabrycznych.
 

viera

New member
42lg5000-wartosci W Menu Serwisowym

masz ustawione w menu DOM czy SKLEP .. winno byc Dom...
ustawienia obrazu sa takie jak ustwisz wmenu serwisowym przy ustawieniu Dom jezeli jest tv ustwiony na sklep to parametry obrazu beda sie zmieniac ,napisz jak ci dziala inteligentny sensor czy sie rozlancza po pwnym czasie jezeli takto ustwiony tv jest na sklep..
 

raptorm

New member
Ustawione mam dobrze, dom, sensor działa dobrze, tylko funkcja ZOOM jest bez sensu bo przy dokładnym ustawieniu tego zooma (zmniejszenie, przesuniecie na dół itd) ustawienia te nie zostają zachowane nawet po zmianie jedynie kanału. Viera jak masz ten TV to sobie sprawdź czy ci zachowa ustawienia ZOOM1 zmodyfikowane przez Ciebie.

Tryb ZOOM1 zostaje ale juz nie zmodyfikowany, tylko fabryczny
 

kris615

Member
Posiadam 37LG7000 i mam tem sam problem z zoom2. Ustawienia są dobre na "Dom". Może ktoś wie jak temu zaradzić?
Pozdrawiam.
 
Do góry