Automatyczna regulacja podświetlania

cacolukia

New member
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora marki LG - modelu 32LG3000. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, choć jest jeden dość uciążliwy szkopuł. Otóż kiedy na telewizorze są wyświetlane ciemne sceny (np. podczas gry w Gears of War - niektóre misje), podświetlanie matrycy zostaje automatycznie wyłączone, do czasu aż na ekranie znów pojawi się coś jasnego. Sprawdzałem w opcjach i nie znalazłem nic, co pozwoliłoby wyłączyć tą nieciekawą opcję. Zaglądałem nawet do menu serwisowego, ale i tam nic nie znalazłem.

Czy istnieje jakakolwiek możliwość pozbycia się tego problemu?

EDIT:

Na witrynie LG, w dziale FAQ, znalazłem teorytyczne rozwiązanie:
"Pytanie: Obraz ciemnieje w scenach nocnych
Odpowiedź: Telewizor ma włączony dynamiczny kontrast.
Proszę wybrać tryb obrazu "Użytkownik", a następnie w menu XD engine wyłączyć XD kontrast i kolor. Telewizor będzie działać całkowicie w trybie manualnej kontroli parametrów."

Problem w tym, że tryb obrazu "Użytkownik" nie istnieje. Dostępne są wyłącznie Vivid, Standard, Cinema, Game, i dwa Expert. Zakładając nawet, że w trybie Expert powinna być dostępna opcja "XD kontrast i kolor", jakoś jej tam nie widać. Jedynie co przypomina powyższe opcje to Fresh contrast i Fresh color, ale nawet po ich wyłączeniu problem nadal pozostaje.
 
Ostatnia edycja:

cacolukia

New member
Choć nikt nie był w stanie mi pomóc, ostatecznie sam uporałem się z tym mankamentem, więc podzielę się z moimi spostrzeżeniami.

Niestety rozwiązanie nie jest idealne. Otóż okazuje się, że automatyczna regulacja podświetlania jest zawsze aktywna kiedy w ustawieniach można regulować poziom kontrastu/kolorów. Inaczej mówiąc: w przypadku sygnału z komputera poprzez kabel HDMI, automatyczna regulacja podświetlania jest wyłączona tylko wtedy, kiedy korzystamy z natywnej rozdzielczości ( 1360x768 ) oraz mamy jednocześnie aktywny tryb Użytkownika (Expert).
 
Do góry