Prośba lg42 lg5000 opinie porady bo chcę go kupić

jaskiers

New member
Bardzo proszę o opinie Wasze odnośnie tego telewizorka lg 42lg5000 gdyż chcę go kupić (cena 3000), ale nigdzie w moim mieście go nie ma i nie mam jak zobaczyć jak on działa. Proszę Was pomóżcie mi w zdecydowaniu sie czy warto go kupić i czy nie będę narzekał, wiem że ten tv nie ma za dobrych głośników ale ja mam kino domowe z amplitunerem tak że to nie problem dla mnie, a sygnał będę miał z Polsat (dekoder samsunga).
Proszę o szczere wypowiedzi a jeśli to lipa LCD to doradźcie mi co innego kupić oczywiście w podobnej kwocie
z góry serdeczne dzięki
 

jaskiers

New member
jaskiers napisał:
Bardzo proszę o opinie Wasze odnośnie tego telewizorka lg 42lg5000 gdyż chcę go kupić (cena 3000), ale nigdzie w moim mieście go nie ma i nie mam jak zobaczyć jak on działa. Proszę Was pomóżcie mi w zdecydowaniu sie czy warto go kupić i czy nie będę narzekał, wiem że ten tv nie ma za dobrych głośników ale ja mam kino domowe z amplitunerem tak że to nie problem dla mnie, a sygnał będę miał z Polsat (dekoder samsunga).
Proszę o szczere wypowiedzi a jeśli to lipa LCD to doradźcie mi co innego kupić oczywiście w podobnej kwocie
z góry serdeczne dzięki
PS bardzo proszę odwiedzających o wypowiedź na ww temat :grin:
 

jaskiers

New member
kiki napisał:
jaką masz odległość od ekranu?
Czy oprócz Polsatu coś jeszcze podłączasz?
odległość to jakieś 4m bo oczywiście będzie stał w salonie na zaszczytnym miejscu a podłączę do niego : dvd, video, amplituner, polsat, no i może kompa:grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ile osób zasiada przed telewizorem?
jaki masz obecnie telewizor?
jak słońce świeci?
więcej ogladasz wieczorami ?
 

jaskiers

New member
kiki napisał:
ile osób zasiada przed telewizorem?
jaki masz obecnie telewizor?
jak słońce świeci?
więcej ogladasz wieczorami ?
przeważnie 2 ale to zależy jeśli ktoś przyjdzie w gości to i z 10 osób,tereaz mam Samsunga 32' zwykła 100Hz i wydaje mi się taki mały jak 21'
przeważnie telewizję sie ogląda wieczór no bo niestety przez dzień praca
słońce świeci z prawego okna bo pokój jest na południowy zachód
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach lepszym dla Ciebie i dla gości będzie plazma Panasonica 42 PV80.
Przy LG jak przyjdą goście wieczorem to bedzie spór o miejsce, gyż LG ma duże kąty boczne. Osoby które będą siedzieć bliżej niż 4 metry będą widziały sporo szumów na ekranie , czego nie ma przy plaźmie.
Obraz bardziej nasycony ,głębokie kolery / nie wysuszone/ będą na plaźmie.
Zerknij na test. Zdjęcia robione są z jednego metra :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Polsat pokazał większą płynność i nasycenie kolorów.
b4db7351a09ddb3emed.jpg


Ale decyzja należy do Ciebie.
 

jaskiers

New member
nic nie neguję ale słyszałem zę ten LCD Lg5000 ma 50000:1 kontrast i bardzo wyraźną czerń 176 stopni kąt widzenia no i jest w FULL HD plus jakieś tam filtry wyostrzające i wszyscy teraz idą za technologią i kupują LCD. moje pytanie do ciebie czy widziałeś zarówno tą plazmę i tego Lg w akcji i jest to twoja obiektywna opinia czy ty masz taką plazmę i temu tak się wypowiadasz?? oczywiście bez urazy i dzięki za pomoc aha ten link jest zablokowany dla mnie :(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Dorzucę swoje, mam nadzieje obiektywne, trzy grosze.
Warto zwrócić uwagę, że kąty widzenia podawane przez producentów określają, w jakim zakresie widz zobaczy obraz wyświetlany przez tv. Parametr ten nie mówi jednak nic o tym jak w skrajnych odchyleniach obraz ten się prezentuje ;)
 

jaskiers

New member
no tak ale mój pokój ma wymiary 5m na 3.4m tak że nie będzie za dużego kąta patrzenia ja sam nie widziałem tego LCD Lg na oczy i dlatego moje zainteresowanie jest czy Pan go widział i czy faktycznie smuży i zniekształca bo na oficjalnych forach ludzie wypowiadają się dość pozytywnie co do obrazu tylko dźwięk ma niezbyt ale z tym poradzi sobie mój amplituner

a co sądzicie na temat tego LCD Lg 42Lg5000
 
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
Witam. Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle - jeśli liczysz na rzeczowe porady w internecie co do zakupu konkretnego telewizora to możesz zapomnieć o takiej formie pomocy. Pojedź po prostu do jakiegoś sklepu i sam obejrzyj telewizor który Cię interesuje. Na tym forum jak zresztą na większości nie uzyskasz sensownej odpowiedzi. Prywatnie mogę powiedzieć Ci tylko tyle, że na pewno jest to telewizorek warty zainteresowania z racji na jego bogate menu konfiguracyjne dające spore możliwości ustawienia parametrów obrazu!!! Jednak wyboru musisz dokonać sam - nikt tego za Ciebie nie zrobi, już na pewno nie na tym forum gdzie króluje wszechobecne przekonanie o tym że Sharp jest królem LCD i takie tam inne marketingowe slogany. Przykre jest to, że nie mamy żadnego forum które by obiektywnie traktowało o produktach wszystkich producentów... ale może z czasem wzorem innych krajów?! Pozdrawiam i życzę udanego zakupu. :D
 

jaskiers

New member
dziękuje bardzo za sensowną odpowiedź wiem że sam muszę się zdecydować ale ja nie znam się tak dobrze na LCD-kach i dlatego chciałem pozyskać od was jakiś informacje które by mnie nakierowały, z innych źródeł wiem że ten telewizorek oddaje naprawdę wiernie kolorki a nie wiem czemu Kiki pisze że lepiej plazmę sobie kupić przecież nowa technologia to LCD a nie PLAZMA no chyba sie nie mylę prawda??
proszęo informacje czy ktoś ten telewizorek ma albo widział go w pracy (jak działa) i jakie ma odczucia z nim związane czy jest wart siebie jakie ma kolorki czy nie smuży, pikseluje , czy czarny jest czarny czy fioletowy no i etc.
dzięki za pomoc i opinie :eek:k:a ciebie Morfeuszu42 proszę o jakieś głębsze wskazówki i poradę bo w tym całym MATRIKSIE telewizyjnym ciężko się odnaleźć:D
 
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
Ze swojej strony mogę powiedzieć Ci tyle, że warto zainteresować się tym telewizorkiem bo na prawdę potrafi stworzyć ciekawy obraz z bogatą paletą barw i przejściami tonalnymi, m.in. dzięki 10-cio bitowemu panelowi co nie jest takie powszechne w tym przedziale cenowym. Wiadomym jest że jak w każdym LCD'ku trzeba nieco poświęcić mu uwagi co do kalibracji obrazu, ale otrzymuje się w zamian naprawdę fajny co do faktury i szczegółowości obraz. Wziąwszy pod uwagę również fakt, że nie jest telewizorem 100 Hz - to zupełnie poprawnie zachowuje się przy reprodukcji obrazów szybkozmiennych. Ale tak na prawdę to tylko własne odczucia z obejrzenia na "żywo" tego telewizorka pozwolą Ci podjąć decyzję na tak lub nie - po prostu nic i nikt tego nie zmieni bo każdy z nas jest trochę inny... jedni różowe interpretują jako białe... inni różowe widzą jako różowe - tak to już jest. Uwierz mi - nie trzeba być "ekspertem" aby określić czy oczekiwania jakie się ma co do obrazu dany telewizorek spełnia bądź nie... ;)
 

jaskiers

New member
Nie no Panie Morfeuszu42 nie myślę że pan czy ktoś inny za mnie zdecyduje żeby go kupić, wiem że muszę to zrobić sam ale jak się ma poparcie i uznanie innych co do zakupu telewizorka to zawsze jest łatwiej. Też dobrze jest się poradzić i ja właśnie tak traktuję tą konwersację jako porady wasze co do zakupu bo jak już stwierdziłem ja nie jestem ekspertem co do LCD-ków:(.
Gdybym nim był nie prosiłbym o porady. W moim mieście nie ma tego LG muszę jechać do karkowa a każdy wie jak się jeździ teraz zakopianką zwłaszcza od nowego targu do karkowa , tak że nie chciałbym się strasznie rozczarować co do tego Lg 42Lg5000 i dlatego poszukuję a i nawet potrzebuję opinii ludzi którzy ten lcd widzieli czy też mają we własnych salonach.
Za wszelkie sugestie oczywiście z góry dzięki bardzo wszystkim.
 
Ostatnia edycja:

marzec

New member
Widziałem 47LG5000 w MM i Mix, na słabym i rozdzielonym sgnale obraz był w miarę przyzwoity (moje subiektywne odczucie) w porównaniu do innych modeli ( np.46 cali Samsung 100Hz nie pamiętam symbolu, czy Szarp 46X20E ) poprosiłem sprzedawcę z MM o zmiane ustawień TV i muszę powiedzeć, że ten telewizor daje bardzo duże możliwości jeżeli chodzi oustawienie parametrów obrazu. Co do dzwięku to trudno było wsklepie to ocenić . Zastanawiam się nad zakupem LG 5000 tylko niewiem czy to ma być 42 cale czy 47 cali.(na 47 cali jest teraz 5 lat gwarancji a na 42 cale nie) odległośc zjakiej oglądam TV to 3,50m-3,70 - sgnał z n. Czy taka odległość na 47 cali to nie zamało? Może ktoś ogląda z takiej odległść na 47 lub 46 calach ?
 

marzec

New member
Tracę nadzieje na odpowiedzi na temat 42/47 LG 5000. Cz naprawdę niema nikogo kto ma taki telewizor i byłby uprzejmy podzielić się swoimi uwagami ?????? Może ktoś z branży RTV takie telewizory sprzedaje i zna te modele.
 
Do góry