Pc--lcd Hd / Dvi-hdmi

Slim_f

New member
Witam. Zakupiłem Telewizor LCD LG 32LG5000. Posiadam karte graficzna Gigabyte GeForce 9600 GT. Problem jest taki ze po podłączeniu kablem DVI-HDMI Telewizor nic nie wyświetla przelanczam na wejscie hdmi ale wyskakuje brak sygnału. Komputer tez nic nie chyta. Za to wejscia RGB i S-Video działają poprawnie komputer widzi tv. Próbowałem juz róznych konfiguracji ale nie mam pojecia co jest nie tak. Mozliwe jest ze kabel jest za słaby ? Kupilem taki za 26 zł ActivJeta to nie wiem czy jakosciowo ok. Proszę o odpowiedz.
 

timbot

New member
Bez reklam
raczej z kablem nie powinno byc problemu, moze masz za duze odswiezanie w kompie ustawione, sprobuj obniżyc do 50-60 Hz. no i oczywiscie w pierwszej kolejnosci zniana rozdzielczosci w kompie - zacznij od 1024x768 i jedz do góry. Sproboj tez rozdzielczosci typowych dla podlaczenia hdmi czyli np 720 lini
generalnie lg zazwyczaj ma podlaczenia typu d-sub dedykowane do kompów i one dzialaja bez problemow
 

timbot

New member
Bez reklam
nieprawda, praktyka pokazuje, ze nie ma różnicy, chyba ze masz dluugie polaczenie i bardzo kiepski kabel d-sub
 

w1lly

New member
timbot napisał:
nieprawda, praktyka pokazuje, ze nie ma różnicy, chyba ze masz dluugie polaczenie i bardzo kiepski kabel d-sub

To by się zgadzalo z moimi doświadczeniami, tak koniecZnie chciałem miec obraz z laptopa przez HDMI (telewizor SONY), że po problemach z rozdzielczością (komp po kablu cyfrowym (DVI-HDMI) nie umiał znaleźć rozdzielczości dokłądnie poasującej do telewizora, obraz było obcięty troche z góry i troche z dołu, co było denerwujące i nie do zniesienia) ostatecznie ogladam filmy w wysokiej rozdzielczości przez D-sub, gdzie nie ma żadnego problemu a jakośc obrazu praktycznei niczym sie nie różni - a wiec jak stara reklama mówi "...skoro nie widac różnicy, to po co przepłacać..."
Pozdrawiam
 

Morfeusz42

New member
Witam. Jeśli się nie mylę to wejście HDMI 1 jest dedykowane do podłączenia z urządzeniem w którym jest wyjście DVI. Jeśli zatem podłączysz komputer poprzez kabel DVI/HDMI do tego wejścia to masz już połowę pracy za sobą. Ważna jest konfiguracja parametrów karty graficznej dla drugiego wyświetlacza - to o czym pisał timbot - bo bez tego nic nie zobaczysz. Ostatni etap to wybór złącza - HDMI 1 i akceptacja przyciskiem "OK" na pilocie. To powinno zagwarantować Ci zobaczenie obrazu z komputera na telewizorze. Aby uniknąć błędów wyświetlania wybierz z menu format obrazu "Pixel 1:1" - to pozwoli pozbyć się overscanu zwiększając wierność wyświetlanego obrazu.

PS. Jest jeszcze jedna kwestia - długość samego przewodu. Jeśli jest to 1-1,5m to zapewne ten przewód który masz pewnie wystarczy... jeśli więcej to proponuję kupić lepszy, wydatek powinien się opłacić ;)
 
Do góry