LG 42 6000 czy samsung LE-40A656

netkret

New member
Witam serdecznie chce kupic tv lcd i wacham sie pomiedzy modelami LG 42 6000 a samsung LE-40A656
Czy moze mi ktos cos podpowiedziec
Ogólnie to zdecydowalem sie na LG ale po kilku wizytach w sklepach zauwazylem ze np przy prezentacji demo LG gdy kamera pokazuje material to na tkaninie widoczne sa jakby mrówki.Nie bardzo wiem jak to sie nazywa w scislej terminologii.Czy to jest wina materiału demo..? Czy wina matrycy..?
To samo jest na kwiatkach
Pozdrawiam
 

androzek

New member
Mam Pioneera 5080 i właśnie 32LG6000.Mam więc porównanie.Powiem,że jestem mile rozczarowany jakością obrazu w LG.Przyzwoity poziom czerni,odwzorowanie kolorów,intuicyjne menu i przede wszystkim dizajn - cukierek.
 

marzec

New member
Mam taki sam problem od dzisiaj.Byłem zdecydowany na 47lg5000 lub w tej samej cenie 42LG6000 ale dzisiaj oglądałem Samsunga LE46A656 i niewiem który? Może ktoś doradzi na który TV się zdecydować (sygnał to N odległość od TV około 3,30 m, obecnie używany TV CRT 29 cali)
 

sonlar

New member
marzec napisał:
Mam taki sam problem od dzisiaj.Byłem zdecydowany na 47lg5000 lub w tej samej cenie 42LG6000 ale dzisiaj oglądałem Samsunga LE46A656 i niewiem który? Może ktoś doradzi na który TV się zdecydować (sygnał to N odległość od TV około 3,30 m, obecnie używany TV CRT 29 cali)

Heja.
Mam podobny problem.
W podobnej cenie mozna kupic badź 47LG5000(lub 5010) oraz Samsung LE46A656.
Wg. mnie Samsung ma lepszy odbiór, żywsze kolory.
Na korzysc LG przemawia wielkosc i bardziej energomiczny pilot.
Zastanawiam mnie również pobór prądu przez LG ok. 320 W
 

ra-vau

New member
LG 42 6000 a samsung LE-40A656

A ja ponad tydzien.. pomiedzy LG 47 6000 a samsung LE-46A656... i ciągle się nie zdecydowałem xD :eek::???:

... podpowiem Ci (choć pewnie to wiesz...), że na LG dostaniesz 5 lat gwarancji. Na temat samusngów seri 656 jest mnóstwo info wszędzie, a LG6000 ... zaledwie pare postów.


Mam nadzieję, że ktoś się odezwie może w tym temacie... i wypowie o 'nich'. ;) 8)
 

andrzeej

Member
witam sam tez sie zastanawialem czy lg 6000 47'' czy samsung a656 46''
zdecydowanie wezme samsynga- jesli bedziecie mieli okazje to zabaczcie jakie katy ma lg jest to nie do przyjecia minimalny kat= ciemny obraz!!!!!!!!!!!!
 

ola_opoe

New member
42lg600

witam posiadam ten telewizorek od 2 miesiecy, jakosc nawet przy slabym sybnale(telewizja naziemna) dobry.polecam ten modelik
 

mic1986

New member
wlasnie kupilem model 42lg6000

dlugo zastanawialem sie czy taki zakup ma rece i nogi ale moge ze spokojnym sumieniem powiedziec, ze zakup jest udany. obraz elegancki, usb dziala, inteligentny sensor rowniez :)

pozdrawiam!
 

cjanusz

New member
42 lg 6000

Dokonałem zakupu tego modelu parę dni temu . Jestem mile zaskoczony. Po podłączeniu komputera można oglądać filmy . MP3 działa, JPEG też super. Długo szukałem różnych informacji o tym modelu i myślę że dokonałem właściwego wyboru .Jestem bardzo zadowolony.
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja również jestem z niego zadowolony. Model LG426000 kupiłem kilka dni temu. Podłączyłem do niego Cyfrę +. Obraz zadowalający oczywiście z odpowiedniej odległości ;) DVD jeszcze nie mam. Planuję KD. Zdjęcia faktycznie ostre jak żyleta, mp3 czyta elegancko a głos z TV brzmi ładnie.
Muszę jeszcze pobawić się z ustawieniami. Może ktoś już testował ten model i poleci jakieś konkretne ustawienia...?
 

heniu991

New member
Witam

Też jestem po zakupie LG6000, wybierałem pomiędzy Samsungiem 656 a tymże LG, Jestem zadowolony zarówno z obrazu SD (n-ka) jak i HD, tv ma duże możliwości poustawiania kolorów. W Samsungu najbardziej przeszkadzały mi odbicia w ekranie.

 

gigo

New member
LG 6000 50Hz a 100Hz

kupiłem nie dawno lcd 42 LG 6000 rezygnując z 42 LG 5000. A chodziło mi właściwie o te 100Hz. Mam N podłaczenie HDMI i wciskając na pilota w LCD wyświetla mi nadal 50Hz. Może ktoś wie jak temu zaradzić bo jak wiadomo ten LCD 42 LG 6000 jest 100Hz ?
 

viera

New member
lg42 6000 czy samsung LE-40 A656

a moze wejdz w menu ustawienia i zlikwiduj ustawienie sklepowe na jakies inne byc moze bedziesz mial te 100hz ...ja odbieram jutro ten tv ze sklepu
wiem ze tv lg maja takie ustawienia i np..gdy jest na ustawieniu sklepowym
to np..po kilku minutach wylancza sie AVL oraz inteligentny sensor i zeby bylo wszystko w porzadku nalezy poprawic ustawienia z menu..poszukaj takze na klawiszach moze cos przeoczyles..
 

gigo

New member
viera napisał:
a moze wejdz w menu ustawienia i zlikwiduj ustawienie sklepowe na jakies inne byc moze bedziesz mial te 100hz ...ja odbieram jutro ten tv ze sklepu
wiem ze tv lg maja takie ustawienia i np..gdy jest na ustawieniu sklepowym
to np..po kilku minutach wylancza sie AVL oraz inteligentny sensor i zeby bylo wszystko w porzadku nalezy poprawic ustawienia z menu..poszukaj takze na klawiszach moze cos przeoczyles..

Mam ustawienia "dom" wracałem do ustawień fabrycznych wszystkich opcji i brak rezultatu. Hmm zastanawiam się czy na naziemnej będzie 100Hz ale nie mam jak tego sprawdzić bo tu jest słaby sygnał więc antenę zlikwidowałem. Może ktoś ma taki model LG 42 LG 6000 i podzieli się swoimi uwagami.
 

spanker

New member
100hz to wewnetrzne przetwarzanie w tv, wlacza sie i wylacza poprzez funkcje tru motion w menu zaawansowane, obraz, tryby wyl, niski, wysoki ustaw na wysoki poogladaj dzien lub dwa lub pograj na konsoli i wylacz zobaczysz natychmiast roznice w plynnoasci

ps. zobacz na pobor pradu na tabliczce z tylu tv tam kolo wejsc, masz napisane 265 czy 230w?
 

gigo

New member
spanker napisał:
100hz to wewnetrzne przetwarzanie w tv, wlacza sie i wylacza poprzez funkcje tru motion w menu zaawansowane, obraz, tryby wyl, niski, wysoki ustaw na wysoki poogladaj dzien lub dwa lub pograj na konsoli i wylacz zobaczysz natychmiast roznice w plynnoasci

ps. zobacz na pobor pradu na tabliczce z tylu tv tam kolo wejsc, masz napisane 265 czy 230w?

Mam napisane 230W
 

kosmi

New member
gigo napisał:
kupiłem nie dawno lcd 42 LG 6000 rezygnując z 42 LG 5000. A chodziło mi właściwie o te 100Hz. Mam N podłaczenie HDMI i wciskając na pilota w LCD wyświetla mi nadal 50Hz. Może ktoś wie jak temu zaradzić bo jak wiadomo ten LCD 42 LG 6000 jest 100Hz ?
Wszystko jest OK. Ja tez mam N-ke i 37LG7000 i tak samo mi pokazuje 50Hz. Ale jest to sygnal z dekodera i inny nie bedzie a telewizor w zaleznosci jak masz ustawione 100Hz bedzie zamienial to wewnetrznie na bardziej lub mniej plynny obraz. Jezeli na programach HD masz obraz brzytwa, a tak chyba jest, to wiecej juz nic nie wycisniesz :eek:k:
 

gigo

New member
kosmi napisał:
Wszystko jest OK. Ja tez mam N-ke i 37LG7000 i tak samo mi pokazuje 50Hz. Ale jest to sygnal z dekodera i inny nie bedzie a telewizor w zaleznosci jak masz ustawione 100Hz bedzie zamienial to wewnetrznie na bardziej lub mniej plynny obraz. Jezeli na programach HD masz obraz brzytwa, a tak chyba jest, to wiecej juz nic nie wycisniesz :eek:k:

Jeśli tak kolego piszesz tzn że tak powinno być ale myślałem że jak się wciśnie w pilocie przycisk OK to na LCD będzie pisało 1080i 100Hz a nie 1080i 50Hz i dlatego było moje pytanie ze może trzeba coś przestawić hm.. w LCD-ku.Wydaje mi się, że obojętnie na zdródło odbioru i oraz gniazdo, EURO czy hdmi powinno być 100Hz, bo to tylko LCD przetwarza. Obraz na HD jest naprawdę piękny. Pozdrowienia i ewentualnie jakieś sugestie i uwago z przyjemnością przeczytam.
 

Alina0

New member
a ja mam pytanko skoro jest o 6000 -ce mam ten telewizorek ( 2- sztuka, pierwszy miał małą konstelację na czarnym tle, żle podświetloną matrycę i wymieniłam ), ale do rzeczy,
przy uruchamianiu załącza się ta powitalna muzyczka jak przy odpalaniu systemu na kompie ( to akurat jest prosta sprawa ) ale w TV - jak to wyłączyć ?
 

timomar

New member
Alina0 napisał:
a ja mam pytanko skoro jest o 6000 -ce mam ten telewizorek ( 2- sztuka, pierwszy miał małą konstelację na czarnym tle, żle podświetloną matrycę i wymieniłam ), ale do rzeczy,
przy uruchamianiu załącza się ta powitalna muzyczka jak przy odpalaniu systemu na kompie ( to akurat jest prosta sprawa ) ale w TV - jak to wyłączyć ?
menu->opcje->wskaźnik zasilania->dźwięk powitania wł/wył :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry