42PG3000 i odbiór DVB w Warszawie

ArturJ11

New member
Witam

Kupiłem plazmę LG 42PG3000. Zgodnie ze specyfikacją jest ona dostosowana do odbioru naziemnej telewizji satelitarnej. Wystarczy do tego ponoć zwykła antena.

Za pierwszym razem przy strojeniu automatycznym mi się nie udało (funkcje DVB były zabokowane), ale zadzwoniłem do LG i tam doradzili abym zmienił region (zamiast Polska (z zablokowanym DVB) - Czechy (DVB bez blokady)) .

Rzeczywiście po ponownym strojeniu automatycznym telewizor znalazł cyfrowe sacje telewizyjne i radiowe.

I tu problem - o ile radia moge słuchać, to na kanałach telewizyjnych nic - ani obrazu ani dźwięku (tylko wygaszacz z napisem "Serwis HD").
W strojeniu ręcznym jest potwierdzenie, że sygnał dociera i jest dobry, więc w czym rzecz?

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale sygnał próbuję złapać z Bemowa.
(PS: LG w weekend nie pracuje, a mi bardzo zależy na jak najszybszym uruchomieniu DVB)

Z góry dzięki za pomoc
 

piteron

Active member
Bez reklam
pisane było o tym już milion razy
DO ODBIORU DBV POTRZEBNY JEST TUNER Z MPEG4
Ty posiadasz tuner mpeg2,i w takim wypadku albo nie znajdziesz nic,a jak znajdziesz to nie będzie obrazu
 

ArturJ11

New member
dzięki za info;

na forum jest mnóstwo wątków, trochę je przeglądałem, ale mojego zagadnienia nie znalazłem;

jesli można to jeszcze dwa pytania:
1. czy mam telewizor z przestarzałym systemem do DVB
2. czy można zrobić coś aby odbierał DVB (nowe oprogramowanie, dodatkowy moduł, jeśli tak to jaki)

pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
1-nie masz przestarzałego modelu TV,to nasz ustawodawca musiał oczywiście zrobić coś przeciwko prawie całemu światu(w europie bodajże jeszcze Francja ma mpeg4),zreszta podobnie z Nicamem było
2- do swojego modelu kupisz kartę dekodującą Mpeg4,włożysz ja w port CI,i wszystko będzie ok,obecnie takie karty kosztują ok 200 zł,ale cena ich spadnie,jak nie będzie refundowana przez państwo(takie zamiary słyszałem)ale to dopiero po 2012 roku
resztę przeczytaj sam
http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T
 
Ostatnia edycja:

ArturJ11

New member
Troche poczytalem, poszukalem po internecie i zakupilem modul Viaccess Extra z NP4.
Obraz i dźwięk się pojawiły (oczywiście bez kanałów HD).
Niby więc wszystko dobrze, ale cały czas mam na ekranie przemieszczający się napis "Serwis HD".
Czy ktoś wie, jak to wyłączyć?
A może ten moduł Viaccess jest nieprawidłowy?
 
Do góry