Jaka Naprawde Odległość Od Telefizora

SAMKS

New member
Witam noszę się zakupem plazmy 42' LG 42PG6000 dokładnie tego modelu
i zabardzo nie wiem czy mam wystarczającą odległość do oglądania ok 3,5 m na 42' (zeby się nie okazało ze za jakiś czs oślepne hihi ) tylko telw.cyfrowa i filmy DVD bardzo proszę o jakies wskazówki ....
 

kini0

New member
Bez reklam
a do tego super dvd player hi-endowej marki... MANTA!!!:D
ale już na dniach BD Panasa......
no i myślę o wymianie ampli na jakiś z dekoderami dżwięku HD...
 

dnc

Moderator
VIP
Mniej więcej trzeba liczyć:
Przekątna w cm razy 3. Czyli przy 42'' czyli 106 cm to odległość mininmalna wynosi 3 metry. Proporcje te nie dotyczą oczywiście materiału HD. Tutaj wystarczy, że odległość jest taka by nie widzieć pojedynczych pikseli a obraz jako całość. Czyli m.w. z 1,5 metra jest OK.
 

SAMKS

New member
A co powiecie o tej plazmie PANASONIC TH 42PY8 czy morze lepjej zostac przy 42PG6000 ? cenowo nie duza roznica
 

smoku666

New member
ja mam taką odległość do mojego 42' TV, i powiem jedno.... JA CHCE WIĘKSZY TV !!!!!! , jak juz ktoś wyżej napisał taka odległość to dla 50' jest ok, a ja chetnie bym powiesił 60' :krol:
 

kini0

New member
Bez reklam
42" to absolutne miniumum. I gwarantuję Ci że szybko będziesz żałował że taki maaaaaały......!!!!!
 

asoz

New member
Ja mam w granicach 3 metrów, i biore 50". Patrząc w sklepie było dobrze, ale na mądżejszy test nie mam czasu...
 

Jussi

New member
Bez reklam
Nie wiem jak wielki musialby byc telewizor zeby z odleglosci 3,5m powiedziec ze jest za duzy i ze niewygodnie sie oglada :)
 
Do góry