buczenie nowego lcd - Lg

matherr

New member
witam forumowiczow,

moj pierwszy post na forum, niestety nie jest dla mnie optymistyczny, wczoraj zakupilem tv lg 42lc41, niestety co zdazylem zauwazyc tv wydaje dosc glosne i nieprzyjemne buczenie (jak transformator od zarowek halogenowych) gdy na ekranie pojawi sie czerń, dzieje sie np. gdy nie jest wlaczone żadne źródło i jestem w menu gdzie wybiera się wejście tv (scart, hdmi, componenet...) poniewaz jest wtedy czarne tło, dzieje sie tak rowniez w momentach filmu na dvd gdzie pojawia sie czarne sceny/ujęcia, jednak musza one przewazac bardzo w ok 95%, w poniedzialek bede dzwonil do serwisu oraz sprzedawcy tv lecz przez weekend nie bedzie dawalo mi to spokoju

oczywiscie szukalem na forum odpowiedzi na pytanie ale nigdzie nie znalazlem watku z czarnym tlem i buczeniem

znalazlem opinie w sklepie internetowym wlasciciela prawie identycznego modelu 37lc51, u mnie rowniez buczenie pojawia sie i znika jest to uwarunkowane wlasnie zmianą koloru obrazu na ekranie czego cytowany czlowiek chyba nie zauwazyl.

"Jest tylko jedna rzecz. W nocy podczas oglądania bardzo cicho, słychać buczenie ciche buczenie, tak jak dawniej buczały transformatory w starych telewizorach. Buczenie pojawia sie nagla i nagle znika. Słychać je szczegołnie w nocy gdy jest generalnie cicho, w dzień buczenia się nie słyszy. Czytałem na różnych forach o tym buczeniu i występuje dosyć często w LCD i nie tylko modelach firmy LG. Podobno wywołane jest dużym chwilowym poborem prądu."

i kolejny cytat: Model 42lc2rr
"Wieczorem gdy sie oglada cicho telewizje nic nie słychać tylko jak telewizor buczy.Bardzo aleto Bardzo uciążliwe!"


chyba wiec zle trafilem z kupnem tego lg gdyz widac tak po prostu ma byc
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po co do serwisu . idź lepiej dom sklepu . Powołaj się na niezgodność towaru i wymień na drugi albo na inny model
/ ja bym właśnie tak zrobił/
 

matherr

New member
tv był zakupiony w agito.pl wiec nie wiem czy nie szybciej niż odsyłać do nich tv bedzie zaniesc go do serwisu w moim mieście.

3 dniowy tv, z ktorym juz cos nie gra, ostatni raz LG
 

Ekseption

New member
To nie jest przypadłość, która dotyczy tylko LG. Jak sam zdążyłeś zacytować w pierwszym poście:

"Czytałem na różnych forach o tym buczeniu i występuje dosyć często w LCD i" nie tylko modelach firmy LG. Podobno wywołane jest dużym chwilowym poborem prądu."

Kolega mial Panasonica, który zachowywał się tak samo. Myślę, że po prostu trafiłeś na wadliwy egzemplarz - zdarza się. W serwisie powinni Ci to od ręki zrobić.
 

matherr

New member
bylem z tv w serwisie, okazalo sie ze po wylaczeniu trybu xd auto i ustawieniu xd contrast na wylaczony, tv przestal buczec.

Teoretycznie cos nie jest w porzadku skoro na trybie xd contrast właczonym tv wydaje dosc glosne buczenie, praktycznie jednak wcale nie mam zamiaru tego uzywac wiec nie ma problemu w takim wypadku, choc zastanawiam sie czy reklamowac w tej chwili to.
 
Do góry