Lg 42pg200r

ptysiub

New member
Witam. Jestem na etapie wyboru telewizora plazmowego i na stronce zadowolenie.pl znalazłem takie właśnie cudo do kupienia na miejscu ,o którym strona lg milczy . Wiecej informacji znalazłem na lg global i powiem ,że zainteresował mnie ten telewizorek. Z tego co wyczytałem,wydaje mi się że jest to "ubogi kuzyn " plazmy LG 42PG6000 ale pewności nie mam :) Chciałbym kupić tv w ciągu 2 tygodni i powiem szczerze,że z "suchych" danych ta plazma wygląda przyzwoicie - ale jeżeli faktycznie jest to słabszy model 42PG6000 to chyba nie ma co zawracać sobie nim głowy. Co myślicie o tej plaźmie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
słowo przyzwoicie może mieć różne znaczenia. Mamy ją u Siebie czeka na test. Pamiętaj że niska cena nie bierze się z kosmosu.
 

Morfeusz42

New member
Powiem tak, ubogi krewny to trochę na wyrost powiedziane - bo jest to po porstu budżetowa wersja PG 6000. Ma mniej przyłączy, nieco słabszy kontrast katalogowy ale zachowuje wszystkie walory swojego droższego kuzyna. Jeśli nie potrzebujesz aż tak wypasionego TV jak wspomniany PG 6000 to zapewne warto się nim zainteresować. To dokładnie taka sama sytuacja jak z Samsungami A 451 i A 410 - w zdecydowanej większości porównań odbiór obrazu pomiędzy tymi dwoma TV jest porównywalny... różnice tródne do uchwycenia dla kogoś kto chce mieć po prostu telewizor. Jednak jak to już jest w tradycji tego forum zawsze znajdą się malkontenci "mówiący" o cenie i jakości, która wielu tak na prawdę nie do końca przekonuje - kupuj telewizor oczami i rozsądkiem!!! Pozdrawiam.

PS. Co do testów zapowiadanych przez Kikiego już nie pierwszy raz zresztą, to ja dawno już przestałem na nie liczyć. Poszukaj na zachodnich forach - pojawiają się coraz częściej i zawierają bardzo ciekawe merytoryczne oceny. LG jako producent nie jest tak zły jak próbuje się go przedstawiać na polskich forach :D.
 

grinio

New member
Czekam z niecierpliwością bo własnie dzisiaj mam zamiar go odebrać!!
Prosze o szybkie zamieszcenie !!!
Pozdrawiam
 

Kefir35

New member
Też czytałem różne opinie o tych testach ;>
Ale jestem ciekaw - LG nigdy nie było tu faworyzowane.
W niektórych przypadkach to niesłuszne opinie, bo jak zawuażył Morfeusz42, LG jest całkiem dobrym producentem.
 

ptysiub

New member
LG wypuściło 4 nowe 42 ' plazmy, z których tylko jedna jest na polskiej stronce - 42PG6000. Pozostałe, czyli 42PG3000 , 42PG200R oraz 42PG100R są super opisane na lge.de. Wszystkie te plazmy są do kupienia w sklepach internetowych a w tej chwili 42PG200R jest w bardzo atrakcyjnej cenie :) Przejrzałem specyfikację w/w tv i powiem szczerze,że różnice między nimi są w dodatkowych bajerach (typu ukryte głośniki,USB ,wbudowany tuner czy ilość HDMI) oraz oczywiście w wielkości kontrastu.Generalnie,na papierze 42PG200R wygląda bardzo przyzwoicie (o wiele lepiej niż konkurencyjny Samsung PS42A410 czy nawet PANASONIC 42PV8 ) - nawet jeżeli nie ma tych ukrytych głośników ani super błyszczacego panela jak 42PG6000 ( co nikeoniecznie wyszło na plus temu modelowi - gdyż występują duże odbicia) . Mam nadzieję,ze test niedługo się ukaże na stronce - i wtedy będzie wiadomo czy "cena czyni cuda" :)
 

ernestpierwszy

New member
Ta plazma ma mniejszy kontrast od np. samsungów. Samsungi walą po oczach jak LCD, a to LG jest jakby przykręcone.
Na słabej kablówce rewelacja, z DVD pięknie, po prostu kino.
Póki co DVD podłączone przez szajsowaty kabel euro i odbiera superdobrze:)
Antena podłączona przez magnetowid, więc dodatkowo osłabiony sygnał a LG 42PG200R radzi sobie bardzo dobrze. Może to zaleta wbudowanego wzmacniacza. Można w menu włączać i wyłączć ten wzmacniacz.
Nie grzebię póki co w menu, może trochę:)

Teraz szukam nagrywarki DVD z wejściem S-video i jak przegram wszystkie starocie to pozbędę się magnetowidu. Przełączę DVD na HDMI i powinno być jeszcze lepiej.

Aha pokój mam ciemny, mało słońca (wcale wręcz). Jak ktoś ma dużo słońca w pokoju to chyba jednak LCD lub plazmy samsunga (strasznie jasne).
 

ernestpierwszy

New member
OK. Działam szybko, bo widziałem efekty i... mam już porządnie podłączone DVD.
Zakupiłem Sony RDR-HX780 plus kabel HDMI i powiem jedno: r e w e l a c j a. Superostry obraz! A to tylko zwykła, tania plazma:)
Szkoda tylko, że plazma nie dogaduje się z DVD w porgramowaniu tunera. Simplink od LG nie działa z SONY (kurdę Q-link działa a to nowe coś od LG nie) więc trzeba ręcznie ustawiać kolejność programów - jak w TV - w tunerze DVD.

PS
Jak ktoś chce w detalu tanio kupić tą nagrywarkę DVD to polecam sklep EURO RTV AGD w Jankach pod Warszawą - cena 849 zł! Obok w Saturnie ludziska kupują po 1299 zł - obłęd. Trzeba sprawdzać wszystkie sklepy.
 
Do góry