Problem z LG 32LT75 i Laptopem!

uki_uki

New member
Witam! Mój problem jest nieco specyficzny, ale zacznijmy od sprzętu jaki posiadam - mianowicie TV (jak w tytule) LG 32LT75, laptop HP Pavilion dv6885se wyposażony w złącze HDMI (prezent przywieziony z USA). Problem dotyczy wyświetlania filmów na TV. Podłączam TV i laptopa 3metrowym kablem HDMI (nic wspaniałego, zakup za 28zł). Obraz jest brzytwa (jak dla mnie) - żywe kolory, jasność, ogólnie OK! Z dźwiękiem były małe problemy na początku, ale dzięki radom z forum dobrnąłem do celu - wystarczyło w menedżerze Realtek HD Audio wejść na zakładkę Digital Output i ustawić opcję domyślną i wszystko dźwięk zaczął grać w TV! Problem pojawia się wówczas gdy uruchamiam jakikolwiek film na laptopie (czy to zwykły .avi czy lepszej jakości .mkv - obojętnie) - obraz jest wspaniały (rada dla innych dźwięk musi być mocno sciszony w laptopie by z TV dobiegał płynny i głośny!) - podczas oglądania filmów z góry na dół co jakiś czas biegnie tak jakby jedna fala. Dobiega do dolu ekranu... by po chwili znowu "popłynąć" z góry. Nie wiem czego dotyczy owy problem, czy odświeżania, rozdzielczości czy może kodeków w laptopie (windows vista), czy może programu w jakim wyświetlam film (ALLplayer w przypadku .avi, VLC media player .mkv) a może to jakieś ustawienia bezprośrednio w TV??:confused: Proszę jeśli to możliwe o pomoc! Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek odpowiedź/podpowiedź co mogę zrobić...
 

mkielkowski

New member
Witam!

Wiem, ze to starszy juz model ale interesuje mnie z powodow wlasnie wbudowanego hdd i mozliwosci nagrywania programow, a poniewaz niewiele ogladam TV i nie zawsze mam na nia czas, jest mi to potrzebne bardziej, niz najnowsze i najlepsze technologie obrazu.

Chcialbym dowiedziec sie od jego uzytkownikow, czy moglbym nagrywac programy z telewizji cyfrowej? Mam najprostsza na rynku oferte TNK i interesuje mnie, czy funkcja zapisu np. jakiegos meczu pod moja nieobecnosc, bylaby mozliwa?

Druga sprawa dotyczy podlaczenia tego TV z laptopem oraz zgrywania zawartosci HDD, czy jest taka mozliwosc? Chce w niedalekiej przyszlosci zakupic nowy laptop, z wyjsciem HDMI i przez nie podlanczac do TV. Bylbym wdzieczny za jakies informacje.
 
Do góry