Lg RZ-32lz55 podlaczenie do PC problem

keneth

New member
Witam!
To moj pierwszy post, wiec wybaczcie jakby cos bylo nie tak. Potrzebuje pomocy. Tydzien temu kupilem uzywanego lcd-ka LG rz-32lz55 i nie moge go podlaczyc do mojego laptopa. Posiadany Laptop to Fujitsu Siemens amilo pro v2030 ze standardowa karta graficzna VGA (uzywam Visty). Laptop nie posiada Tv-out'u wiec jedyny sposob na podlaczenie go to lcd to wyjscie VGA(tak mi sie wydaje). Problem polega na tym ze do lcd nie dostalem zadnych kabli. Moja pierwsza pruba bylo podlaczenie za pomoca kabla VGA-VGA i tutaj pierwsze zaskoczenie. Po zakupie kabla VGA(zenski) VGA(meski) okazalo sie iz przy komputerze wekscie posiada 15 bolcow natomiast przy lcd tylko 9. W sklepie powiedziano mi iz wejscie vga w tym lcd sluzy tylko do przesylania danych (update oprogramowania) a nie do obrazu. Doradzili mi abym kupil specjalny adapter do komputera (kosztowal 150 zl) ktory z wyjscia VGA dawal mozliwosc podlaczenia tv poprzez s-video oraz component. Po podlaczeniu okazalo sie ze jakosc obrazu jest bardzo kiepska(nie mozna bylo odczytac zadnego tekstu, a obraz posiadal za mocne barwy). Dzisiaj oddalem adapter bo przeczytlem iz mozna uzic polaczenia DVI. Zakupilem przejsciowke DVI-A na VGA zenski (15 bolcow) ktora umiescilem w wyjsciu DVI w lcd a colosc polaczylem za pomoca zwyklego kabla VGA. Po podlaczeniu na lcd ukazal sie komunikat 'Going to DPM mode" i lcd przeszedl w stan oczekiwania.

W jaki sposob moge dokonac polaczenia? Czy jezeli znajde Kabel lub prejsciowke VGA(15 bolcow) na VGA(9 bolcow) to lcd wreszcie zadziala?? Bede bardzo wdzieczny za rozwiazanie tego problemu gdyz lcd kupilem z zamiarem uzywania go razem z
PHP:
[PHP]
[/PHP] moim laptop'em.
 
Do góry