Chyba plazma, chyba lg 42PG6000

derideo

New member
Mam zamiar kupić TV do 4 tys. głównie do oglądania telewizji przez cyfrę (filmy, mecze, publicystyka) oraz filmów dvd, divx. Ze względu na wątpliwe radzenie sobie lcd z meczami (tak mi się wydaje, jakies inne zdania?), padło na plazmę, najpierw Panasonica TH-42PV80, który mnie nie oczarował (może słabo ustawiany w sklepach, bo ma znakomite recezje). Większe wrażenie zrobił na mnie LG 42PG6000. Wchodzą w grę jeszcze ewentualnie Samsungi: PS-42A451, PS-42Q91H, no i może starsze lg z hdd, ale te mają trochę wad. Co byście na moim miejscu wybrali?
 

andregru

New member
derideo napisał:
Mam zamiar kupić TV do 4 tys. głównie do oglądania telewizji przez cyfrę (filmy, mecze, publicystyka) oraz filmów dvd, divx. Ze względu na wątpliwe radzenie sobie lcd z meczami (tak mi się wydaje, jakies inne zdania?), padło na plazmę, najpierw Panasonica TH-42PV80, który mnie nie oczarował (może słabo ustawiany w sklepach, bo ma znakomite recezje). Większe wrażenie zrobił na mnie LG 42PG6000. Wchodzą w grę jeszcze ewentualnie Samsungi: PS-42A451, PS-42Q91H, no i może starsze lg z hdd, ale te mają trochę wad. Co byście na moim miejscu wybrali?
Witam.Ja również długo myslałem ale czytając różne opinie i testy głównie na stronach zachodnich dziś wybrałem LG 42PG6000.Jak narazie uważam że było warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie dziś wjechały - jutro kilka godzin i jestem ciekawy co wyjdzie z tego porównania.

 

ivf

New member
jeszcze do wczoraj po przeczytaniu ponad tysiąca wątków o PV80 pragnąłem właśnie panasonica. później zobaczyłem, że samsung Q91 ma podobną jakość, a wszedł na rynek jego zamiennik (A451) i jest o jakieś 600-700zł tańszy od panasonica. wybór zmienił się więc od razu na samsunga. później niestety zobaczyłem, że LG też ma coś nowego i teraz jestem zdruzgotany.. nie wiem co wybrać..

jako, że najbardziej interesuje mnie jakość SD i sport z takowego sygnału(później komputer), przyuważyłem kilka takich uwag:

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/04/01/LG-50PG6000-50in-Plasma-TV/p3

"The 50PG6000's standard definition performance isn't quite as accomplished as those of the best rival flat screens, containing one or two colour tone issues, slightly waxy skin tones at times, and marginally more evidence of MPEG noise than we'd ideally like."

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/lg_42pg6000.htm

"Despite LG professing to substantially 'clean' any incoming feed with their XD picture processing technology, Standard Definition performance betrays the budget status of the screen. With a poorer 'Freeview' source some image noise was visible and although 100Hz processing is at work, there was still noticeable 'flicker' with fast sporting action material. With a Sky or Virgin feed things improve noticeably, but again, pioneer and Panasonic plasmas are more accomplished in this respect. Although we were slightly disappointed by SD on the 42PG6000, in general, even with Freeview as the source, the viewing experience was not compromised to any great degree."

i teraz jestem w kropce.. z tego co się naczytałem, ten LG jest najprzyjaźniejszym (jak dla mnie) telewizorem spośród wybieranych. 300-400zł droższy od nowego samsunga, a nadal tańszy od panasa.. dlatego też wolałbym żeby ktoś z forum mógł się wypowiedzieć co do jakości SD..
 

Ekseption

New member
Ja też oglądałem tego LG PG6000 w sklepie i zrobił na mnie duże wrażenie. Fajne kolorki, w tym czerń na świetnym poziomie. Jakbym zmieniał TV, to chyba bym się skusił.
 

bruder

New member
ivf napisał:
i teraz jestem w kropce.. z tego co się naczytałem, ten LG jest najprzyjaźniejszym (jak dla mnie) telewizorem spośród wybieranych. 300-400zł droższy od nowego samsunga, a nadal tańszy od panasa.. dlatego też wolałbym żeby ktoś z forum mógł się wypowiedzieć co do jakości SD..

Jak dla mnie seria PG odpada ponieważ w ustawieniach formatu obrazu nie ma trybu "pełny" który jest choćby w PC51. Ekran nie bedzie automatycznie wypełniał obrazu w większości sygnału SD nadawanego w Polsce i będziesz miał czarne pasy na górze i dole. No chyba ze będziesz za każdym razem ręcznie zmieniał format przez pilota. Dla mnie - porażka. Nie wiem dlaczego LG wyrzuciło ten tryb obrazu
 

zbynekgo

New member
bruder napisał:
Jak dla mnie seria PG odpada ponieważ w ustawieniach formatu obrazu nie ma trybu "pełny" ....

Zgadzam się absolutnie, zakupiłem ten telewizor przedwczoraj i dysponuję na razie jedynie sygnałem SD z kablówki UPC. Jakość obrazu jest bardzo dobra ale skalowanie obrazu (z sygnału SD) to absolutna porażka. Telewizor nie zachowuje proporcji, o dziwo obraz nadawany w formacie 16:9 jest wyświetlany zniekształcony - z czarnymi pasami na górze i na dole - ponadto nie można go ręcznie "rozciągnąć" w górę i w dół - trzeba włączyć tryb zoom - co powoduje obcięcie części obrazu po obu bokach i dopiero wtedy można go rozciągnąć ręcznie tak żeby nie było pasów - beznadziejaaaaa!!!
 

czytelnik

New member
zbynekgo napisał:
bruder napisał:
Jak dla mnie seria PG odpada ponieważ w ustawieniach formatu obrazu nie ma trybu "pełny" ....

Zgadzam się absolutnie, zakupiłem ten telewizor przedwczoraj i dysponuję na razie jedynie sygnałem SD z kablówki UPC. Jakość obrazu jest bardzo dobra ale skalowanie obrazu (z sygnału SD) to absolutna porażka. Telewizor nie zachowuje proporcji, o dziwo obraz nadawany w formacie 16:9 jest wyświetlany zniekształcony - z czarnymi pasami na górze i na dole - ponadto nie można go ręcznie "rozciągnąć" w górę i w dół - trzeba włączyć tryb zoom - co powoduje obcięcie części obrazu po obu bokach i dopiero wtedy można go rozciągnąć ręcznie tak żeby nie było pasów - beznadziejaaaaa!!!

To była jedna z podstawowych cech do sprawdzenia, której oczekiwałem od testu Kikiego bo problemy z formatowaniem sygnalizowali Niemcy na swoim forum.

Ciekawe jak to formatowania wypada gdy sygnał jest puszczony z nki przez HDMI (czy jest jakaś różnica).

A jak z fomatowanim radzą sobie nowe Samsungi z seri 451 ? Wiem że ludzie skarżyli się, że w poprzednim Q 91 automatyczne formatowanie w ogóle nie działało.
 

ivf

New member
w instrukcji do tych LG stoi jak byk:

- Opcje 4:3, 16:9 (Szerokoekranowy), 14:9 i Zoom1/ 2 można wybrać tylko w trybach Component i HDMI.

- Opcje 4:3 i 16:9 (Szerokoekranowy) można wybrać tylko w trybie RGB.

co to oznacza? dokładniej, jak to się ma do dekodera podłączonego złączem Scart w trybie RGB? zanika część dostępnych formatowań? mam nadzieję, że nie o to RBG chodzi..

w obecnym philipsie CRT również zmieniam bardzo często rodzaje formatowań obrazu bo co kanał to obyczaj, a rozciągnięć obrazu nie znoszę.. wolę cięcia lub pasy.. co innego żonka, jej można zostawić jakikolwiek tryb dopasowujący i zawsze jest ok.. ciągłe zmiany formatowania nie przerażają mnie więc.


W samungu A451 przeraża mnie natomiast taka informacja:

DNIeTM (Digital Natural Image engine)
Ta funkcja umożliwia poprawę jakości obrazu poprzez trójwymiarową redukcję szumów, uwydatnienie szczegółów, poprawę kontrastu i podwyższenie poziomu bieli. Nowy algorytm kompensacji obrazu umożliwia uzyskanie jaśniejszego, bardziej klarownego obrazu o większym poziomie szczegółów. Technologia DNIeTM zapewnia poprawę jakości obrazu niezależnie od sygnału.
- Funkcja jest niedostępna w trybie PC.
- Funkcja DNIe jest dostępna tylko w trybie Dynamiczne.


po zapoznaniu się z pozostałą częścią instrukcji nie sądzę, abym często używał tryb "dynamiczny". czy możliwe jest, ze się nie pomylili?
 
Do góry