LG 32LC52 vs. Toshiba 32C3500

scasi

New member
Witam

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kupnem telewizora. Bedzie ogladany z odleglosci 2-2,5, wiec wybor padl na 32'' LCD. Obecnie TV ogladam na kompie korzystajac z anteny stojacej w pokoju ale do nowego TV podlaczy sie kablowke albo siakis Polsat Cyfrowy. Telewizor oczywiscie bedzie wspolpracowal z kompem (filmy, ew, gry; ciekawe jak prezentuje sie skompresowany obraz video na 32'').

Na poczatku zastanawialem sie nad Samsungiem LE32R8 ale nie zauwazylem roznicy pomiedzy nim a LE32S8 a do tego w obu przypadkach obraz mial zaklocenia (mimo ze byl to dobrej jakosci filmik prezentacyjny). Tego problemu nie mialy stojace obok LG (LC52, LC51) ;)

Po dalszych wedrowkach po sklepach nieco lepszy wydal mi sie Philips 32PF5322 jednak nie ma zlacza PC (D-Sub) i daja tylko 12 m-cy gwarancji wiec w koncu odpadl z konkursu.

Ostatnio po lekturze tego forum zwrocilem uwage na Toshibe 32C3500 i obecnie zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami. Normalnie bralbym tego LG ale zauwazylem ze bardzo szybko tracona jest jakosc obrazu wraz ze zwiekszaniem kata patrzenia (wiadomo - cecha LCD), ale tu wydaje mi sie to dosc szybko zauwazalne - efekt jakby mgly na obrazoe, czarny robi sie granatowy itd. U tosi i u innych efekt nie jest wydaje mi sie tak silny. Druga sprawa to wykonanie obudowy LG w wersji blyszczacej. W wielu ogladanych modelach daje to efekt krzywego zwierciadla (zwlacza na dolnej krawedzi, symetrycznie po obu stronach symbolu marki widac znieksztalcenia). Zastanawiam sie czy to moze wyszla jakas wadliwa seria obudow, bo widzialem 37LC52 w tej samej obudowie idealnie gladka. Macie takei efekty w swoich LC52? W sumie to nie jest duzy problem bo widzialem 32LC52 w obudowie matowej ale chyba rzadko jest spotykana. Co do toshiby to niby japonska jakosc ale czytam dzis ze budowali fabryke w Kobierzycach zeby miec blisko do LG po czesci. Toshiba jest ciutke ladniejsza ale i troszke drozsza a skoro nie widac roznicy to po co przeplacac?

Moze znacie jakies szcegoly dotyczace w/w modeli ktore pomogly by mi podjac decyzje, a moze warto zwrocic uwage na cos o czym nie pomyslalem?

Pozdrawiam
 
Do góry